Autor Wątek: ZL III i PM w jedej strefie  (Przeczytany 2826 razy)

Offline niejasna_1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
ZL III i PM w jedej strefie
« dnia: Luty 02, 2019, 10:29:32 »
Cześć, witam wszystkich
Mam takie małe pytanie ( niby wiem ale potrzebuję się upewnić), czy w budynku o powierzchni 1 400 m2 w którym mam dwie kategorie PM połączone z ZLIII muszą być dwie osobne strefy pożarowe ? Jaki przepis wg was to reguluje ?

pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi  ^_^

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: ZL III i PM w jedej strefie
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2019, 23:21:53 »
PM oraz ZL III powinny stanowić odrębne strefy pożarowe. Zalecam przejrzenie forum, bo była o tym mowa już wiele razy.
:straz:

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: ZL III i PM w jedej strefie
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 05, 2019, 00:52:13 »
a
PM oraz ZL III powinny stanowić odrębne strefy pożarowe. Zalecam przejrzenie forum, bo była o tym mowa już wiele razy.
:straz:

Nie tak szybko - a połączenie funkcjonalne? Mało to obiektów tego typu gdzie te funkcje się łączą - choćby wszystkie biedro/lidlo - podobne budynki to ZL I+PM w jednej strefie i nikt z tym nie ma problemu. Jest masa obiektów gdzie występuje połączenie funkcjonalne ZL + PM

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: ZL III i PM w jedej strefie
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 05, 2019, 08:40:40 »
Zastosowałem skrót myślowy i odniosłem się do innych tematów które widnieją na forum. Jednakże, zgadzam się z Tobą Ofi, że w przypadku połączenia funkcjonalnego - nie musi.
:straz:

Offline niejasna_1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: ZL III i PM w jedej strefie
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 05, 2019, 11:36:38 »
Witam,

W moim przypadku jest to strefa "typowo" produkcyjna połączona z częścią biurowo-socjalną. Jak w takim przypadku podejść do tematu połączenia funkcjonalnego o którym wspominacie ? Biura kierownictwa ,szatnie,stołówka,toaleta są poniekąd nieodłącznym elementem pomieszczenia produkcyjnego.