Służba > Forum ochotników

Dysponowanie Osp nie w Ksrg

(1/24) > >>

bożo:
Jak radzicie sobie w przypadku kiedy na waszym terenie coś się dzieje a dyspozytor Was notorycznie olewa i dysponuje oscienne Ksrg?

PabloGCBA:
Polecam zajrzeć do zasad dysponowania. Jednostki z po za ksrg są jako dodatkowe, więc i tak musi jechać ksrg a po co na drzewo wzywać dwie jednostki ?

lolek:
Polecam zajrzeć do procedur dysponowania.  Jednostka miejscowa powinna zostać zadysponowana do zdarzenia niezależnie od okoliczności.  Jest liczona jako dodatkowa wtedy kiedy nie spełnia wymogów zastępów które powinny być zadysponowane.  To że KSRG ma jechać to zaczyna być coraz częściej powtarzana nieprawda,  która zgodnie z zasadą że 100 razy powtórzone kłamstwo staje się prawda może stać się prawdziwe.
Oczywiście trzeva patrzeć też z drugiej strony: jeżeli mamy pewna krajowke i niepewna miejscowa a zdarzenie jest poważne to nikt się nie będzie zastanawiał. Ale jeżeli jest patyk wiszący nad chodnikiem w dodatku w okolicy remizy miejscowej jednostki to powinna ta miejscowa to usunąć.

wujo 2010:

--- Cytat: PabloGCBA w Luty 02, 2019, 09:33:06 ---Polecam zajrzeć do zasad dysponowania. Jednostki z po za ksrg są jako dodatkowe, więc i tak musi jechać ksrg a po co na drzewo wzywać dwie jednostki ?

--- Koniec cytatu ---
Pokaż mi kolego tą zasadę dysponowania  :kwit:

bożo:
Dodam że to nie pierwsza taka sytuacja, poprzednio do zdarzenia zadysponowali 2 jednostki KSRG z naszej gminy oraz JRG z powiatu obok, mieliśmy 800m do zdarzenia (pożar garażu). Ostatnio był to pożar sadzy w kominie, kiedy dowiedziałem się o zdarzeniu w jednostce KSRG oddalonej o 4km dopiero zaczęła wyć syrena, dodatkowo jak jechali złapał ich przejazd kolejowy co skutkowało dojazdem JRG i tej KSRG w czasie około 15min, zdążyłem zadzwonić na PSK i otrzymałem wiadomość że nie jesteśmy potrzebni.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej