Autor Wątek: problem z mieszkaniówką  (Przeczytany 5734 razy)

Offline Robert1992

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
problem z mieszkaniówką
« dnia: Styczeń 29, 2019, 17:51:16 »
witam pomóżcie. Schodzę ze stażu nie mam na siebie żadnej nieruchomości i psp nie daje mi mieszkania. Wynajmuję lokal ok 45mk prywatnie . Według psp nie należy mi się mieszkaniówka bo sam za własne pieniądze wynajmuję mieszkanie które jest za duże i według jakiś tam norm.... . Według mnie  normy są do mieszkań, które otrzymam  do mieszkania od psp.

Offline kana

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: problem z mieszkaniówką
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2019, 17:56:47 »
://www.google.com/search?q=dodatek+mieszkaniowy+strazak.pl+site:www.strazak.pl&client=ms-android-lge&hl=pl-PL&prmd=nisv&sa=X&ved=2ahUKEwjPupS6upPgAhVNmIsKHceyCXcQrQIoBDAAegQIBxAI&biw=360&bih=574

Poczytaj. Psp wg mnie działa zgodnie z przepisami.

Offline Robert1992

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: problem z mieszkaniówką
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 29, 2019, 18:00:08 »
mam tytuł prawny przez podpisanie umowy najmu... według takich przepisów żeby dostać mieszkaniówkę trzeba spać pod mostem
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2019, 18:06:04 wysłana przez Robert1992 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: problem z mieszkaniówką
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 29, 2019, 18:46:49 »
mam tytuł prawny przez podpisanie umowy najmu... według takich przepisów żeby dostać mieszkaniówkę trzeba spać pod mostem
Niekoniecznie :) Ale sobie doczytaj było o tym wielokrotnie…
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline michal8585

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: problem z mieszkaniówką
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 29, 2019, 19:03:55 »
Załącz do wniosku o brak lokalu księgę wieczystą ww. mieszkania, albo jeśli nie ma księgi wieczystej, poproś właściciela o zaświadczenie ze spółdzielni o posiadaniu tytułu prawnego do lokalu.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: problem z mieszkaniówką
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 29, 2019, 19:17:19 »
Bezdomni strażacy z lokali mieszkalnych korzystają bezumownie. Albo my ich, albo oni was 😉
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline crosman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: problem z mieszkaniówką
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 30, 2019, 07:50:27 »
Może najem okazjonalny? Nie wiem jak to wygląda w świetle przepisów, ale teoretycznie nie nabywasz żadnych praw do lokalu, a ponadto właściwie nie chronią Cie przepisy ochrony lokatorów.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.444
Odp: problem z mieszkaniówką
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 30, 2019, 09:29:54 »
Przy wynajmie okazjonalnym nadal działa ustawa lokatorska,  jedynie czym się różni od normalnego najmu to tym że wskazujesz i potwierdzasz notarialnie lokal do którego nastąpi ewentualna eksmisja( nie musisz czekać na wskazanie przez gminę lokalu zastępczego). Żadnych różnic w zakresie własności lokalowej. Można próbować z użyczeniem lokalu ale trzeba wtedy kombinować z kosztami użytkowania bo formalnie nie wolno pobierać odpłatności z samo wynajęcie lokalu mieszkalnego.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2019, 09:43:46 wysłana przez pb11 »

Offline Robert1992

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: problem z mieszkaniówką
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 09, 2019, 17:19:14 »
czyli wychodzi na to, że nie należy się a wiecie gdzie szukać tego konkretnego przepisu o limicie m2 pokojów i że konkretnie to chodzi o mieszkanie wynajmowane a nie przydzielone z psp.. bo nie mogę znaleźć podobno można wynajmować mieszkanie tylko o określonym metrażu. Tylko dalej problem z tytułem prawnym i koło się zamyka
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2019, 17:41:51 wysłana przez Robert1992 »

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.444
Odp: problem z mieszkaniówką
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 09, 2019, 20:06:50 »
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI
z dnia 12 grudnia 1997 r. w sprawie szczegółowych zasad przydziału, opróżniania i norm zaludnienia lokali mieszkalnych oraz tymczasowych kwater przeznaczonych dla strażaków Państwowej Straży Pożarnej.( wtedy normy były w rozporządzeniu)

Następnie wchodzisz na ISAP i masz uchylone i zmieniające warto poczytać żeby wiedzieć co się na przestrzeni lat zmieniło ( aktualne z listopada 2005, normy w ustawie o PSP art 75)

PS
Możesz wynajmować większe, tylko domelduj sobie osoby ( o ile wynajmujący pozwoli Ci  dopisać do umowy) jedyny koszt w takim przypadku to koszt dodatkowej opłaty za śmieci,jeśli nie dasz rady dogadać się z zarządcą nieruchomości.
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2019, 23:32:02 wysłana przez pb11 »

Offline BAJBUS

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: problem z mieszkaniówką
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 25, 2019, 13:06:00 »
Witam. Jak w tym roku przebiegła u was odgórna akcja odbierania/nieprzyznawania " równoważników za brak lokalu"? Bo w lubuskim większość decyzji negatywnych. Pozytywne tylko Ci którzy nie spełniali normy zaludnienia lokalu mieszkalnego zgodnie z art. 76 Ustawy o Państwowej Straży Pożarnej .
Funkcjonariuszom którzy zamieszkują u rodziców, teściów itp. mimo iż nie posiadali umów najmu/użyczenia pisemnych czy ustnych nie przyznawali równoważnika za brak lokalu. Powołując się na jakiś wyrok sądu, uznali że skoro właściciel lokalu mieszkalnego pozwala Ci u siebie przebywać/mieszkać nawet tylko w jednym pokoju to masz już tytuł prawny do lokalu mieszkalnego i wydają decyzje odmowy przyznania równoważnika. Powiem, że to jakieś kuriozum.

Offline BAJBUS

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: problem z mieszkaniówką
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 25, 2019, 13:23:53 »
Wydali Decyzję odmowną, nawet wtedy gdy komendant wydawał w latach poprzednich Decyzję o przyznaniu równoważnika za brak lokalu mieszkalnego, z powodu nie posiadania tytułu prawnego do lokalu mieszkalnego, funkcjonariuszowi który mieszka u teściów.  W tym roku już uznali, że zgoda rodziców, teściów itp. na zamieszkanie w ich mieszkaniu, daje strażakowi  tytuł prawny do lokalu mieszkalnego. Mimo, że ze strony strażaka nie zmieniło się nic co by zobligowało organ do zmiany podstawy prawnej przyznawania równoważnika za brak lokalu mieszkalnego. Dalej nie posiada umowy najmu, użyczenia itp. Czy nastąpiła jakaś zmiana prawa? Czy tylko interpretacja prawa przez PSP?


Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: problem z mieszkaniówką
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 26, 2019, 07:36:37 »
Odwoływać się i skarżyć do WSA.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie