Autor Wątek: Połącznie budynku z drogą pożarową  (Przeczytany 1502 razy)

Offline Petrus24

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Połącznie budynku z drogą pożarową
« dnia: Styczeń 21, 2019, 14:08:10 »
Witam,

Czy paragraf 12 ust. 7 rozporządzenia MSWiA z 24.07.2009 r w sprawie przeciwpożarowo zaopatrzenia w wodę oraz dróg pożarowych, mówiący o połączeniu budynku z drogą pożarową dojściem o szeokosci 1,5 m i długości nie więcej niż 30 m dotyczy budynków produkcyjno-magazynowych czy tylko budynków ZL?

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Połącznie budynku z drogą pożarową
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 21, 2019, 19:32:04 »
Zwróć uwagę, że paragraf 12 ust. 7 ma na celu rozwiązanie "zamienne" doprowadzenia drogi pożarowej w sposób o którym mowa w ustępie 2 oraz ustępie 3. Te ustępy dotyczą budynków o których mowa w ust. 1 pkt. 1-4. Wobec tego, wobec mojej opinii, ogólnie rzecz ujmując - tak  :straz:

Offline Petrus24

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Połącznie budynku z drogą pożarową
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 21, 2019, 21:27:07 »
Dzięki kolego za opinię, nie wiem czy dobrze myślę, ale rozwiazania zamienne kojarzą mi się z sytuacją kiedy to wogole nie można doprowadzić drogi pożarowej i wtedy jest specjalny tryb (wniosek, ekspertyza) usankcjonowania innego rozwiązania a ten paragraf 12.7 w mojej ocenie dotyczy pewnego złagodzenia, które dotyczy pewnej, określonej grupy budynków, mam tylko wątpliwości czy dotyczy również budynków PM o jednej kondygnacji i wysokości do 12m.

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Połącznie budynku z drogą pożarową
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 21, 2019, 22:08:34 »
Dlatego, słowo "zamienne" znalazło się w cudzysłowie.
Tak, dotyczy budynków ZL jak i PM, o których wspominasz.
:straz: