Autor Wątek: zakup mieszkania  (Przeczytany 3368 razy)

Offline strazakstrazak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
zakup mieszkania
« dnia: Styczeń 19, 2019, 20:27:31 »
witam,

Planuję zakup mieszkania na kredyt. Jaka kwota dofinansowania przysługuje strażakowi na zakup mieszkania i jakie są główne obostrzenia(typu czas dojazdu itd.). Jestem kawalerem. Kiedy ta kwota wpłynie na moje konto? Czy ta kwota może być wliczona na poczet wkładu własnego. Proszę o tylko PEWNE informacje. Dziękuję i pozdrawiam

Offline strazakstrazak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: zakup mieszkania
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 23, 2019, 17:31:05 »
ktoś pomoże?

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: zakup mieszkania
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 23, 2019, 17:52:19 »
Jeśli chcesz zakupić mieszkanie utracisz prawo do rowniwaznika za brak lokalu. Nie ma znaczenia czas dojazdu itd. U mnie była mowa już na etapie sporządzenia umowy przedwstępnej żeby złożyć wniosek a dopłata zrealizowana po okazaniu aktu notarialnego. Dopłata to ok 4800 netto jeśli kupujesz sam jako kawaler. Także raczej nie ogarniesz tego na wkład własny bo płacą dopiero po własności. To jedynie na jakiś remont lub wykończenie  sobie możesz wykorzystać po zakupie. Może warto poczekać do ślubu i dziecka aby otrzymać większą kwotę ale nie licz na kokosy.

Offline strazakstrazak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: zakup mieszkania
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 23, 2019, 18:41:25 »
dziękuję, a czy jest obowiązek zameldowania w tym mieszkaniu? Mieszkaniówki nie otrzymuję bo komenda proponuje swoje lokale.

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: zakup mieszkania
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 23, 2019, 20:30:37 »
Obowiązku nie ma ale jak tylko staniesz się posiadaczem to z automatu tracisz prawo do lokalu zastępczego lub rowniwaznika. Tak mi się przynajmniej wydaje. Może ktoś dokładniej zna przepisy i wytłumaczy.

Offline robsen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: zakup mieszkania
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 24, 2019, 08:43:24 »
Jeśli chcesz zakupić mieszkanie utracisz prawo do rowniwaznika za brak lokalu. Nie ma znaczenia czas dojazdu itd. U mnie była mowa już na etapie sporządzenia umowy przedwstępnej żeby złożyć wniosek a dopłata zrealizowana po okazaniu aktu notarialnego. Dopłata to ok 4800 netto jeśli kupujesz sam jako kawaler. Także raczej nie ogarniesz tego na wkład własny bo płacą dopiero po własności. To jedynie na jakiś remont lub wykończenie  sobie możesz wykorzystać po zakupie. Może warto poczekać do ślubu i dziecka aby otrzymać większą kwotę ale nie licz na kokosy.

Wystarczy poczekać do żony - bo jako rozwojowa rodzina i tak dostajesz 3 normy
§ 3.
1. Wysokość pomocy finansowej ustala się jako iloczyn stawki pieniężnej i liczby norm zaludnienia przysługujących strażakowi.

2. Stawka pieniężna pomocy finansowej wynosi 2 980 zł na każdą normę zaludnienia przysługującą strażakowi według stanu faktycznego na dzień złożenia wniosku.

Samotemu fuknkcjonariuszowy przysługują 2 normy, strażakowi wraz z małżonką bez dzieci przysługuje jedna norma dodatkowo czyli 3. Przy żonie i dziecku dostajesz również 3 normy.

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: zakup mieszkania
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 24, 2019, 13:31:04 »
Tylko czy warto na szybko ogarniać ślub cywilny lub na grubo żeby mieć dodatkowe jednorazowe 2400zl :) to już sobie trzeba samemu odpowiedzieć bo przy wydanych kosztach ok 200 tys na zakup mieszkania to szkoda na wariackich papierach myśleć o posiadaniu żony na papierze, nawet jak ktoś ma już uoatrzona kandydatke. Inna sprawa to jak nie masz zdolności i potrzebujesz dochód z małżonką do większego kredytu. Ale to całkowicie inna sprawa. Wg mnie dla naszego wsparcia nie warto, chyba że kwestia kilku miesięcy bo już zaplanowany ślub.