Autor Wątek: Kamera termowizyjna Seek Reveal FirePro  (Przeczytany 2292 razy)

Offline virus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Kamera termowizyjna Seek Reveal FirePro
« dnia: Styczeń 16, 2019, 07:38:57 »
Cześć,
kto korzysta z tej kamery? Jakie są Wasze opinie? Mamy niespodziewany zastrzyk gotówki od sponsora i planujemy ją kupić. Nie wiem jednak czy spełni ona nasze oczekiwania przy np. lokalizowaniu źródła ognia, kontroli pogorzeliska czy poszukiwaniu osób zaginionych. Jak z jej wytrzymałością? Dzięki za odpowiedzi ;)

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Kamera termowizyjna Seek Reveal FirePro
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 16, 2019, 23:14:18 »
Nie warto. Jest wiele niepochlebnych opinii na temat tej kamery. Jeśli macie sponsora to dozbierajcie trochę i kupcie minimum kamerę Flir K2.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline virus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Kamera termowizyjna Seek Reveal FirePro
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 16, 2019, 23:20:29 »
Michaszs, a co to za niepochlebne opinie?

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Kamera termowizyjna Seek Reveal FirePro
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 16, 2019, 23:32:10 »
Najgorszy kat widzenia kamery. Ekran jak w smartfonie a obiektyw na górze urządzenia. Musisz trzymać ekran poziomo żeby widzieć to co przed tobą tak w skrócie. Kamera musi mieć obiektyw i ekran na przeciwnych stronach tak aby ruchem śledzić obraz. W tej jest to strasznie nie poręczne.

Offline virus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Kamera termowizyjna Seek Reveal FirePro
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 17, 2019, 17:20:26 »
A oprócz tego ma jeszcze jakieś wady? Jak u niej z żywotnością? Jeszcze jej nie miałem w rękach także wolę się upewnić przed zakupem.

Offline strazak90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Kamera termowizyjna Seek Reveal FirePro
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 17, 2019, 17:56:18 »
zależy dla kogo jest to wadą. posiadam i kilka razy już się sprawdziła w działaniach,na plus na pewno wbudowana latarka, robienie zdjęć ale wydaję mi się że każda ma taką funkcje. dla mnie jest poręczna, nie jest wielką krową i ciężką a kąt widzenia jak kolega wspomniał to nie przesadzajmy, nie takie to uciążliwe.co do baterii, nie sprawdzałem ile trzyma, ponad godzina zabawy i pokazuję że trzeba naładować, ale jeszcze mi się nie wyłączyła. ja osobiście polecam

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Kamera termowizyjna Seek Reveal FirePro
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 17, 2019, 18:10:52 »
1. Instrukcja mówi, że kamera przystosowana jest do pracy na zewnątrz.

2.
Cytuj
1.na początku bateria wytrzymuje dość długo później jeden poważniejszy pożar i bateria szybko znika
2.zły kąt odczytu ponieważ ona jest zakrzywiona i przy działaniach to przeszkadza
3.my musieliśmy dokupić smycz wyciąganą żeby podczas działań nie zgubiła się

3. https://www.drogaratownika.pl/porownanie-kamer-termowizyjnych-sytuacyjnych-z-czym-do-pozaru-cz-1?fbclid=IwAR03NFrMaa21g6ibMWyfUwvrB5InagCUFK8ytEpmoWUOw0hu_lpYVhXMU6Y
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Kamera termowizyjna Seek Reveal FirePro
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 18, 2019, 08:19:02 »
... dla mnie jest poręczna, nie jest wielką krową i ciężką a kąt widzenia jak kolega wspomniał to nie przesadzajmy, nie takie to uciążliwe......
nie wiem ile raz z niej korzystałes, ale jak masz do sprawdzenia na przykład przewód kominowy a trzeba rękę wychylic za jakąś przeszkodę to jest tragedia. A wspomniane "można robić zdjęcia" to weź proszę podłącz do kompa i wrzuć tu jako załącznik żeby każdy zobaczył te super funkcjonalność. Nic sobie z tym zdjęciem nie zrobisz a nawet na kompie ciężko obiekty rozpoznać. To jest gadżet dla fanów termowizjji a nie sprzęt to działań.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2019, 09:07:52 wysłana przez radk177 »

Offline strazak90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Kamera termowizyjna Seek Reveal FirePro
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 18, 2019, 17:32:47 »
korzystałem kilka razy z tej kamery i dla mnie to nie gadżet. wszędzie problem, jak zwykle...
Za te pieniądze dla mnie osobiście daję radę, proszę sobie zadać pytanie ile razy zdarzają się takie sytuacje gdzie na prawdę trzeba gdzieś wsadzić łapę do środka, kombinować...wszystko się da, tylko trzeba chcieć.
Na OSP gdzie wyjazdów jest kilkadziesiąt i powiedzmy jasno, ile tej kamery się używa a za te pieniążki to dobra alternatywa. lepiej wywalić 30 tys. i użyć jej 2 razy , niestety nie wszyscy mają budżet z kosmosu

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Kamera termowizyjna Seek Reveal FirePro
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 18, 2019, 19:41:56 »
Temat był wałkowany już kilka razy. Poszukajcie w dziale "sprzęt".  Seek to bardzo zły wybór i na plus jedynie działa jego cena, ale czy sama cena wystarczy? Pożarniczą kamerę można kupić za sporo mniej niż 30 tyś. jak ktoś stwierdził. Odpowiedzcie sobie czy kupilibyście inny sprzęt tylko dlatego że jest tani? Czy kupilibyście cysternę do mleka zamiast GBA bo jest tania i na dwa pożary w roku też starczy?