Autor Wątek: Długość dojścia ewakuacyjnego - 1 czy 2 dojścia, a może tylko przejście ?  (Przeczytany 2540 razy)

Offline Polok

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Witam,

proszę o pomoc w kilku kwestiach związanych z ewakuacją. Mamy budynek ZL I jak na rysunku w załączniku. Na fioletowo zaznaczono przejścia a na zielono dojścia ewakuacyjne (A - dł. ~18m i B - dł. ~23m). Zgodnie z WT dla ZL I: przejście max. 40m, dojście 10m (przy jednym kierunku) i 40m (przy dwóch kierunkach).
Teraz kilka pytań:

1) czy z miejsca X (wyjście z kuchni na zaplecze) dojścia na zewnątrz budynku są 2 czy 1 ? Jedno, bo zgodnie z WT nie mogą się pokrywać ?

2) czy można założyć, że z kuchni mamy dwa kierunki ewakuacji (przez salę jadalną i zaplecze), więc wymagana długość dojścia z wyjścia X będzie 40m a nie 10m ?

3) jeżeli wyjście X (z kuchni na zaplecze) nie ma drzwi (jest sam otwór) to należy potraktować kuchnię i zaplecze jako jedno pomieszczenie ? i tym samym na zapleczu nie brać pod uwagę dojścia tylko przejście ewakuacyjne z kuchni przez zaplecze ?


Z góry dziękuję za pomoc

[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2019, 14:45:15 wysłana przez Polok »

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Dodaj załącznik.
:straz:

Offline Polok

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Dodawałem, ale może przy jakimś odświeżaniu coś się …. Teraz powinno być ok

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
@Polok zaplecze to pomieszczenie. Za bardzo kombinujesz.

Na szybko dopiszę, że:
Jeżeli jesteś na etapie projektowania to pomyśl o drugim wyjściu ewakuacyjnym z jadalni. Osobiście nie chciałbym się ewakuować w przypadku pożaru przez kuchnię. Zresztą, z reguły tam jest większe prawdopodobieństwo wystąpienia pożaru.
PS. w przypadku dojścia - nowelizacja WT dopuszcza pokrywanie się drogi ewakuacyjnej na odcinku nie dłuższym niż 2 metry. Ale Ciebie w tym przypadku, to nie dotyczy.
PS2. Przejście mierzy się w inny sposób, ale myślę, że wiesz. W przypadku niezagospodarowania np. jadalni, to pamiętaj, że przejście wynosi nie więcej niż 80% jego długości.
PS3. Nie zapomnij o magazynie, który z założenia "ma"/ "nie ma" być połączony funkcjonalnie.

:straz:




Offline Polok

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Dzięki za odpowiedź...
Słowem wyjaśnienia - nie jestem projektantem, ale zostałem poproszony o "zgrubną ocenę" tego miejsca pod względem ppoż. (gaśnice, hydranty, ewakuacja) i tu pojawiły się pewne wątpliwości...
O dwóch wyjściach wiem, ale to budynek, który ma ~100lat (stara kamienica), restauracja powstała przed 2000r. więc pewnie nie wszystkie rzeczy będą ok względem obecnych przepisów...

Co do zaplecza to są tak naprawdę dwa szerokie, długie, prostopadłe korytarze, stąd pewnie trochę mnie zmyliła kwestia pomieszczenia (plan na szybko rysowałem, żeby było wiadomo o co chodzi, dlatego proporcje nie za bardzo są zachowane).

ad. PS. O tych 2 metrach też czytałem, dlatego specjalnie zaznaczyłem 5m wspólnej części... Rozumiem, że jeśli mielibyśmy doczynienia z korytarzem (klatką schodową itp.) i ten początek drogi miałby mniej niż 2m to w takim układzie jak na rysunku możemy mówić o 2 kierunkach ewakuacji ??
ad. PS3. W magazynie znajdują się, głównie produkty i rzeczy wykorzystywane do bieżącego fukcjonowania restauracji, dostawa towaru odbywa się przez korytarz na zapleczu, więc jest połączony funkcjonalnie. Chyba, że źle rozpatruję tę kwestię ??


Pozdrawiam


Offline mariusz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
Pamiętaj, że w budynku istniejącym użytkowanym masz złagodzenie jeżeli chodzi o długość dojścia - nie możesz przekroczyć długości o ponad 100% - więc przy jednym kierunku masz 20 m.
Sala restauracyjna musi mieć 2 wyjścia ewakuacyjne oddalone od siebie o ponad 5 m, drzwi otwierane na zewnątrz, szerokość wyjść nie może być zawężona o ponad 1/3 od wymaganej.

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Dzięki za odpowiedź...
Słowem wyjaśnienia - nie jestem projektantem, ale zostałem poproszony o "zgrubną ocenę" tego miejsca pod względem ppoż. (gaśnice, hydranty, ewakuacja) i tu pojawiły się pewne wątpliwości...
O dwóch wyjściach wiem, ale to budynek, który ma ~100lat (stara kamienica), restauracja powstała przed 2000r. więc pewnie nie wszystkie rzeczy będą ok względem obecnych przepisów...

Co do zaplecza to są tak naprawdę dwa szerokie, długie, prostopadłe korytarze, stąd pewnie trochę mnie zmyliła kwestia pomieszczenia (plan na szybko rysowałem, żeby było wiadomo o co chodzi, dlatego proporcje nie za bardzo są zachowane).

ad. PS. O tych 2 metrach też czytałem, dlatego specjalnie zaznaczyłem 5m wspólnej części... Rozumiem, że jeśli mielibyśmy doczynienia z korytarzem (klatką schodową itp.) i ten początek drogi miałby mniej niż 2m to w takim układzie jak na rysunku możemy mówić o 2 kierunkach ewakuacji ??
ad. PS3. W magazynie znajdują się, głównie produkty i rzeczy wykorzystywane do bieżącego fukcjonowania restauracji, dostawa towaru odbywa się przez korytarz na zapleczu, więc jest połączony funkcjonalnie. Chyba, że źle rozpatruję tę kwestię ??
Pozdrawiam

Jeżeli jest to stara kamienica i ktoś tam zrobił restaurację, to zorientuj się czy nie było ekspertyzy technicznej z zakresu ochrony ppoż. Nie zdziwiłbym się gdyby nie było. Co więcej zorientuj się, czy kamienica nie podlega pod zabytek, gdyż nie wszystkie kwestie z zakresu np. ewakuacji podlegają pod zabytek. Istnieje pewna interpretacja KG PSP co do rozróżnienia pomieszczenia od korytarza przy stosunku długości do szerokości. Dopiero jak ustalisz te kwestie to warto zastanawiać się nad tym co dalej.
:straz: