Autor Wątek: Koniec I bloku  (Przeczytany 4151 razy)

Offline mamed

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Koniec I bloku
« dnia: Styczeń 11, 2019, 09:19:03 »
Witam mam pytanie dla ludzi którzy ukończyli 1 blok kursu podstawowego lub wiedzą coś na ten temat, chciałbym zapytać co strażak po tym 2miesiecznym przeszkoleni i powrocie na jednostkę na staż robi. Chodzi mi głównie o działanie w akcjach, w której rocie jest, czy zajmuje się tylko zabezpieczeniem terenu, kierowaniwm ruchu czy robi bardziej skomplikowane działania. Wiem że każda jednostka i każdy dowódca jest inny ale chętnie usłyszę jak to u was było, z góry dziękuję za odpowiedzi

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Koniec I bloku
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2019, 09:41:41 »
Zazwyczaj powoli wdraża się do robienia wszystkiego - tak w skrócie :gwiazdki:

A bardziej poważnie - zależy od liczby osób w obsadzie JRG. Tam gdzie jest 7 na początku siedzi sobie na drugim rzucie, w wyjazdach zazwyczaj robi jako pomocnik II roty - ale akcje to nie książki - i nie są to zadania z wzorowych rozwinięć zastępów. Raczej początkowo nie będziesz samotnie dostawał zadań w stylu - odnaleźć źródło pożaru i przeszukać pomieszczenie (zadymione) - ale to też teoria - zależy jakie zdarzenia.

Podsumowując - dobry dowódca - w miarę możliwości będzie Cię wdrażał w tajniki wiedzy zaczynając od spraw najprostszych i sukcesywnie wprowadzając (pod okiem bardziej doświadczonego kolegi) do spraw coraz trudniejszych. A wielkość kroków jakie pokonasz będą zależeć od Ciebie - jak dowódca będzie widział, że się zachowujesz, posługujesz sprzętem itd.
I tu najważniejsze - ćwiczenia - tego powinien Ci dowódca nie żałować. Już na sprzęcie, którego będziesz używał.
Powodzenia.

Offline strazakuem

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Koniec I bloku
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 11, 2019, 09:54:03 »
Ja byłem od pierwszej służby na pierwszej rocie. 3 służba na drugim bloku ,pożar mieszkania plus dwóch podszkodwanych. Ja się cieszę ze odrazu na głęboką wodę.Po drugie pewnie więcej stresu ma Twój przodownik,bo to na jego barkach spoczywa praktycznie cała robota i odpowiedzialnośc a
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2019, 09:57:52 wysłana przez strazakuem »

Offline aspirant7

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Koniec I bloku
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 11, 2019, 10:00:10 »
W Twojej jednostce na pewno na podkarpaciu będziesz mocno działał i bd na 1 aucie i bedziezz wrzucony na głęboka wode. Kazdy tak ma i kazdy daje rade o ile bedziesz słuchał odpowiednich dowódców

Offline mamed

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Koniec I bloku
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 11, 2019, 12:37:02 »
Dzięki panowie za informację, zobaczymy jak to wszystko będzie, nie ma co się stresować

Offline strazak66

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Koniec I bloku
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 18, 2019, 09:21:31 »
Szmata, frotera zrobi z Ciebie podoficera :straz:

Offline dario251

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Koniec I bloku
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 30, 2019, 22:02:25 »
Przez pierwsze 2 lat podoficer dyżurny na zmianę z dyżurnym. POWODZENIA