Autor Wątek: Nowy wzór ubrania specjalnego  (Przeczytany 91492 razy)

Offline VICTORY

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #150 dnia: Czerwiec 12, 2019, 18:59:26 »
Cytuj
Powiem tylko na marginesie, ze oferujemy ten model jako standard na innych rynkach Europy....i spotykamy sie z wielkim zdziwieniem, do czego te wszystkie rzepy sa  :huh:

Idealne podsumowanie. Kolejna kompromitacja PSP, tym razem na arenie międzynarodowej.

Piszac o zdziwieniu iloscia rzepow na polskim ubraniu specjalnym nie mialam na mysli nic negatywnego. Prosze tego tak nie interpretowac. To tez nie bylo krytyka naszego polskiego wzoru. Zdziwienie jest, bo Strazacy pytaja sie na jakie oznaczenia sa te wszystkie rzepy przeznaczone. Z ciekawosci, jak to jest w innych krajach.

Offline MagnusFF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #151 dnia: Czerwiec 12, 2019, 20:31:23 »
Witam Panie Robercie - producent Ballyclare, bo o nas tu oczywscie mowa- nic nie pomylil.  ^_^

Rzyepy wszyte sa "odpowiednie", w ilosciach wskazanych przez OPZ. Czy jest ich za duzo na ubraniu czy za malo - o tym nie dyskutujmy. Jest OPZ, a producenta zadaniem jest zastosowanie sie do wymagan.
Powiem tylko na marginesie, ze oferujemy ten model jako standard na innych rynkach Europy....i spotykamy sie z wielkim zdziwieniem, do czego te wszystkie rzepy sa  :huh:

Wracajac do tematu: Nie martwiłabym się zbytnio o rzepy w teście "Ralph" : Wszystkie używane przez nas rzepy są w pełni certyfikowane i spełniają wszystkie wymagania norm, mamy na to dokumenty i nic do ukrycia.
Rzep w teście "Ralph" jest w pełni wyeksponowany w rzeczywistości (w czasie sluzby) byłby przykryty odznaką. 

Aby uzyskać bardziej realistyczne testy, rzepy na ubraniach powinny być albo przykryte emblematami albo w ogóle nie powinny mieć rzepów w czasie testu. Ot i tyle.

W przypadku jakichkolwiek innych pytań, chetnie odpowiemy bezposrednio lub na forum.
Pozdrawiam serdecznie,
Malwina Blaurock

Jak rozmowa robi się merytoryczna to się strażak pod biurko chowa.
Pani Malwino - z tym Panem lepiej nie rozmawiać
Za to ja bardzo chętnie dowiem się czegoś więcej na temat produktów Ballyclare - szczególnie interesuje mnie ochrona strażaka podczas ćwiczeń w komorze rozgorzeniowej.
pozdrawiam :)
"Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #152 dnia: Czerwiec 12, 2019, 23:24:12 »

A więc po kolei:
Ad 1. Bardzo dobry film! Rzepy się palą a przecież zgodnie z EN469 powinny zgasnąć po 2 sek.
Piękne kłamstwo i manipulacja.
Ad. 2
Może producent coś pomylił i wszył nieodpowiednie, ale to nie ważne ,każdemu  może zdarzyć się błąd.
I strzał do producenta, który wykonał ten ciuch zgodnie z najlepszym na świecie i przebadanym za miliony podatnika OPZ.
Ad. 3
Za to bardzo ważne, że kolega Ralf  nie odnotował żadnych oparzeń,  ba nawet nie odczuł bólu w miejscach naszycia palnych rzepów
Jedyna prawda
Ad. 4
A tyle padło negatywnych opinii jak to KG się pomylił zatwierdzając OPZ z tymi rzepami. Podobnież "złe rzepy" przyczynią się do obrażeń strażaków dlatego  trzeba je natychmiast usunąć z ubrań.  Wypada tylko podziękować za upublicznienie wyniku badań w BTTG.
A tu już kompromitacja i mega wstyd. Strażak wychodzi ze strefy objętej pożarem z płonącym ubraniem (rzepami) i dalej brniemy w absurd obrony tego faktu. Naprawdę nikt przy zdrowych zmysłach nie widzi problemu?! BTTG to dziękujemy, że obnażyło nieudolność tego konceptu. Wstyd to chyba jednak za mało powiedziane.

Ad.1 to jak wg Pana/ni powinny zachować się rzepy w płomieniu? proszę wytłumaczyć a nie zarzucać kłamstwo i manipulację.  Nie tak dawno jednej firmie spaliły się nakolanniki to był wielki krzyk a jak się rzepy zapaliły to jest o.k.?
Ad.2 podobnie jak wyżej - rzepy spaliły się zgodnie z normą tak jak nakolanniki.
Ad.3 po to wymyślono Termomana aby wykryć słabe punkty w ubraniu i ustalić jaki one mają wpływ na organizm użytkownika  ubrania - tu wyszło, że żaden, więc jak te rzepy szkodzą strażakowi?.   Jak w takim razie BTTG obnażyło nieudolność konceptu?.
Ad.4   cyt." Strażak wychodzi ze strefy objętej pożarem z płonącym ubraniem (rzepami)" chciałbym zobaczyć strażaka, który wychodzi z płomienia jaki jest w BTTG. Osoba pisząca to chyba nie bardzo wie o czym pisze. A jak wie, to niech napisze  kiedy widziała ubranie specjalne w takim stanie jak po badaniu (zał. E EN 469 - 80 kW/m2) na strażaku który, skończył typową akcję gaśniczą. Jestem przekonany, że podczas typowej akcji gaś. rzepy nie zapalą się,, pomijam zdarzające się punktowe przepalenia tkaniny typu Nomex a skoro Nomex się przepala to i rzep też chyba może. 

ps. Pani Malwino z tą pomyłką firmy w przypadku rzepów to był żart, przecież  skoro nomex a nawet PBI się pali to rzepy też muszą .


Jak rozmowa robi się merytoryczna to się strażak pod biurko chowa.
Pani Malwino - z tym Panem lepiej nie rozmawiać
Za to ja bardzo chętnie dowiem się czegoś więcej na temat produktów Ballyclare - szczególnie interesuje mnie ochrona strażaka podczas ćwiczeń w komorze rozgorzeniowej.
pozdrawiam :)
Ubranie Ballyclare uszyte jest z podobnych materiałów co innych producentów, pomijam tu cechy ergonomii, jakości szycia itp. niech każdy oceni sam kto lepiej szyje. Dlatego w komorze rozgorzeniowej (strażak tylko siedzi) ochrona będzie podobna jak w innych ubraniach o zbliżonych parametrach HTi i RHTI a takich jest wiele na rynku ale myślę, że chętnie poczytamy argumenty Pani Malwiny.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2019, 11:20:08 wysłana przez Butel »

Offline MagnusFF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #153 dnia: Czerwiec 13, 2019, 07:24:19 »

Jak rozmowa robi się merytoryczna to się strażak pod biurko chowa.
Pani Malwino - z tym Panem lepiej nie rozmawiać
Za to ja bardzo chętnie dowiem się czegoś więcej na temat produktów Ballyclare - szczególnie interesuje mnie ochrona strażaka podczas ćwiczeń w komorze rozgorzeniowej.
pozdrawiam :)
Ubranie Ballyclare uszyte jest z podobnych materiałów co innych producentów, pomijam tu cechy ergonomii, jakości szycia itp. niech każdy oceni sam kto lepiej szyje. Dlatego w komorze rozgorzeniowej (strażak tylko siedzi) ochrona będzie podobna jak w innych ubraniach o zbliżonych parametrach HTi i RHTI a takich jest wiele na rynku ale myślę, że chętnie poczytamy argumenty Pani Malwiny.   
Kiedy ostatnio był Pan w komorze?
"Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.912
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #154 dnia: Czerwiec 13, 2019, 09:04:37 »

Jak rozmowa robi się merytoryczna to się strażak pod biurko chowa.
Pani Malwino - z tym Panem lepiej nie rozmawiać
Za to ja bardzo chętnie dowiem się czegoś więcej na temat produktów Ballyclare - szczególnie interesuje mnie ochrona strażaka podczas ćwiczeń w komorze rozgorzeniowej.
pozdrawiam :)
Ubranie Ballyclare uszyte jest z podobnych materiałów co innych producentów, pomijam tu cechy ergonomii, jakości szycia itp. niech każdy oceni sam kto lepiej szyje. Dlatego w komorze rozgorzeniowej (strażak tylko siedzi) ochrona będzie podobna jak w innych ubraniach o zbliżonych parametrach HTi i RHTI a takich jest wiele na rynku ale myślę, że chętnie poczytamy argumenty Pani Malwiny.   
Kiedy ostatnio był Pan w komorze?
Po wyjściu z trenażera zgłupiałem bo nowy wzór ubrania a raczej kolor materiału nie różnił się od starego typu.

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #155 dnia: Czerwiec 13, 2019, 09:32:18 »
Ubranie wg obecnego OPZ jest niezgodne z PN EN 469 dla małych rozmiarów - jest po prostu za mało materiałów odblaskowych
KG w pierwszym zarządzeniu nr 6 wprowadziła taki wzór
 https://www.infor.pl/akt-prawny/U24.2018.002.0000010,zarzadzenie-nr-6-komendanta-glownego-panstwowej-strazypozarnej-zmieniajace-zarzadzenie-w-sprawie-wzorcow-oraz-szczegolowych-wymagan-cech-technicznych-i-jakosciowych-przedmiotow-umundurowania-odziezy-s.html
dopiero po interwencji producentów o kompletnym braku spełnienia normy PN EN 469 wprowadziła Zarządzeniem nr 9 obecny wzór
https://www.infor.pl/akt-prawny/U24.2018.005.0000018,zarzadzenie-nr-9-komendanta-glownego-panstwowej-strazypozarnej-zmieniajace-zarzadzenie-w-sprawie-wzorcow-oraz-szczegolowych-wymagan-cech-technicznych-i-jakosciowych-przedmiotow-umundurowania-odziezy-s.html
nie zmienia to faktu że OPZ ograniczył stosowanie dodatkowych materiałów odblaskowych celem zapewnienia lepszej widoczności strażaka
opracowujący zapomniał tez kompletnie o obowiązującej normie  PN EN 20471:2013 http://sklep.pkn.pl/pn-en-iso-20471-2013-07p.html - która ma zastosowanie dla ratowników drogowych ( chyba że takich w PSP nie ma?)
kurtka lekka idealnie się nadaje jako zastosowanie w takim zakresie 

Offline klaudia_

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #156 dnia: Czerwiec 13, 2019, 11:12:14 »


Co z tego że wydaje kupę kasy na badania skoro ubrania dostępne dla PSP są beznadziejne, jakość wykonania słaba, pruje się, robią się dziury itd?

Czy możemy konkretniej? Zrobiły się dziury w tkaninie zewnętrznej?? :gwiazdki: Swoim wpisem sugeruje Pan,że nasze ubrania są wykonane z materiałów słabej jakości, my natomiast kupujemy je i produkujemy w oparciu o certyfikaty i licencje. Jeżeli jakiś problem się pojawił chętnie zgłosimy to bezpośrednio do producenta tkaniny. Pytam, bo do tej pory nie otrzymaliśmy żadnej reklamacji, która dotyczyłaby tego probelmu.

Ubranie wg obecnego OPZ jest niezgodne z PN EN 469 dla małych rozmiarów - jest po prostu za mało materiałów odblaskowych
KG w pierwszym zarządzeniu nr 6 wprowadziła taki wzór
 https://www.infor.pl/akt-prawny/U24.2018.002.0000010,zarzadzenie-nr-6-komendanta-glownego-panstwowej-strazypozarnej-zmieniajace-zarzadzenie-w-sprawie-wzorcow-oraz-szczegolowych-wymagan-cech-technicznych-i-jakosciowych-przedmiotow-umundurowania-odziezy-s.html
dopiero po interwencji producentów o kompletnym braku spełnienia normy PN EN 469 wprowadziła Zarządzeniem nr 9 obecny wzór
https://www.infor.pl/akt-prawny/U24.2018.005.0000018,zarzadzenie-nr-9-komendanta-glownego-panstwowej-strazypozarnej-zmieniajace-zarzadzenie-w-sprawie-wzorcow-oraz-szczegolowych-wymagan-cech-technicznych-i-jakosciowych-przedmiotow-umundurowania-odziezy-s.html
nie zmienia to faktu że OPZ ograniczył stosowanie dodatkowych materiałów odblaskowych celem zapewnienia lepszej widoczności strażaka
opracowujący zapomniał tez kompletnie o obowiązującej normie  PN EN 20471:2013 http://sklep.pkn.pl/pn-en-iso-20471-2013-07p.html - która ma zastosowanie dla ratowników drogowych ( chyba że takich w PSP nie ma?)
kurtka lekka idealnie się nadaje jako zastosowanie w takim zakresie
Śledząc wypowiedzi na forum dotyczące zasadności  i zmian jakie wprowadza OPZ wydaje mi się, że "grillowana" jest niewłaściwa osoba. Jak powszechnie wiadomo KG dostała w spadku rezultat obsypanego nagrodami projektu Fireguard. Gotowy, przebadany za grube pieniądze wzór ubrania specjalnego. Środki budżetowe, więc rezultatu projektu nie można przecież nie wprowadzić w życie. Większość rozwiązań, które znalazły się w OPZ została przeniesiona bezpośrednio z projektu (dziękować, że nie wszystkie). Czytając wpis Pana Tomasza na blogu wśród osób "na liście płac" projektu znaleźli się producenci i jednostki badawcze, które powinny przynajmniej przygotować argumentację dla KG dla zasadności wprowadzonych rozwiązań.
Cytowana powyżej sprawa niedostatecznej ilości materiałów odblaskowych pokazuje jedno z tych niedociągnięć.  Dlaczego nikt nie pociągnie do odpowiedzialności laboratorium, które było odpowiedzialne za opracowanie wzoru zgodnego z normą EN 469? Przeliczenie powierzchni odblaskowej w ubraniu to jedna z podstawowych rzeczy, która powinna zostać zrobiona na etapie projektowania.

OPZ ma wiele niedociągnięć i blokowanie rozwiązań wprowadzonych przez producentów nie działa korzystnie na rozwój branży. Polscy producenci są zaprawieni w boju, ponieważ wcześniejszy opis ubrania nie dopuszczał praktycznie żadnych zmian. Nie mniej jednak rozumiemy zaskoczenie i niezadowolenie producentów z zagranicy. Osoby obecne na zeszłorocznym spotkaniu w KG z producentami mogły się przekonać jakie było nastawienie decydentów i jak ciężko było przekonanie ich do swoich racji, więc nie można zrzucać wszystkich niepowodzeń dotyczących wymiany ubrań na jednego specjalistę z KG, który na dodatek raczej nie był jednym z "beneficjentów" projektu :)

Nie rozumiemy obawy przed testowaniem nowych modeli ubrań w komorze. Przecież każde z ubrań musi zostać zcertyfikowane z normą EN 469, dodatkowo spełnić wymogi dla tkaniny zew po 20 praniach (z częścią z nich się nie zgadzamy), posiadać membranę PTFE czyli z założenia lepszą niż w dotychczas produkowanych ubraniach. Teoretycznie OPZ stawia dla ubrań wyższe wymagania niż dotychczas. OPZ nie ogranicza też komend w prowadzeniu postępowań. W zeszłym roku dosłownie kilka komend zdecydowało się wprowadzić ocenę parametrów, co to za problem ocenić parametry cieplne ubrania? Jeżeli 90% postępowań opiera się na 2 parametrach cena i gwarancja to w jaki sposób mają zostać wybrane ubrania o najlepszych parametrach ochronnych? Ostatnio przyglądałam się punktacji końcowej z postępowania w jednej ze szkół. Wygrał producent, który otrzymał 70 pkt za parametry ochronne jedna z nadesłanych ofert uzyskała punktów 20. :straz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2019, 08:55:49 wysłana przez Butel »

Offline MagnusFF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #157 dnia: Czerwiec 13, 2019, 15:15:15 »


Co z tego że wydaje kupę kasy na badania skoro ubrania dostępne dla PSP są beznadziejne, jakość wykonania słaba, pruje się, robią się dziury itd?

Czy możemy konkretniej? Zrobiły się dziury w tkaninie zewnętrznej?? :gwiazdki: Swoim wpisem sugeruje Pan,że nasze ubrania są wykonane z materiałów słabej jakości, my natomiast kupujemy je i produkujemy w oparciu o certyfikaty i licencje. Jeżeli jakiś problem się pojawił chętnie zgłosimy to bezpośrednio do producenta tkaniny. Pytam, bo do tej pory nie otrzymaliśmy żadnej reklamacji, która dotyczyłaby tego probelmu.

Najprawdopodobniej złą renomę ubrań od polskich producentów buduje tylko jedna firma, co do ubrań od Pani firmy słyszałem dużo opinii pozytywnych. Nie miałem możliwości pracy w nim ale widzę w czym chodzą strażacy i nie słyszałem żeby narzekali.

Sama Pani obecność na forum (tak jak innych producentów) potwierdza profesjonalizm podejścia Pani firmy do tematu.

Moim zdaniem wadą jest brak ewolucji obecnego wzoru. Producent wykonuje ubranie zgodne z OPZ. Podejrzewam, że ma do niektórych rozwiązań mniejsze lub większe zastrzeżenia. Podobnie użytkownik, nie wszystko może mu pasować w tym co dostaje. Podstawa to się dogadać. Niekiedy wymagania użytkownika mogą być "z kosmosu", producent mając doświadczenie może zaproponować coś innego. A niekiedy może obronić swoje stanowisko w danej kwestii posiadając bogate doświadczanie w produkcji ubrań i wiedząc które rozwiązania były wdrażane i się nie sprawdziły. Nie powołuje się tutaj na konkretne przypadki, bo nie jest to celem mojej wypowiedzi. Zwracam po prostu uwagę, że w tym momencie konieczna jest wymiana informacji pomiędzy użytkownikami a producentami, aby nasz wzór ewoluował. I tutaj widzę role KG aby się tym zajęła. Nic mi nie wiadomo na tą chwilę, żeby taka wymiana informacji miała miejsce.

Owszem jest temat na forum, ale co dają te nasze rozmowy?

Mam też do Pani pytanie, czy firma Scantex planuje (lub już wykonała) badanie Thermo-Man, dla ubrania wg. nowego wzoru?
"Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #158 dnia: Czerwiec 13, 2019, 16:30:56 »
projekt Fireguard był porażką
ale nikogo nie grillujemy  - sprawca OPZ sam się na krytykę naraził - zwróćcie uwagę że ja chwale wzór ubrania oraz dział OPZ poświęcony materiałom
co do parametrów które wygrały w szkole ( poznańskiej ) - pytanie czemu DEVA zastrzegła te parametry?
problemem w OPZ jest to że nie dopuszcza wielu prostych praktycznych rozwiązań służących poprawie komfortu i bezpieczeństwa i nie wpływających na wzór
firmy zagraniczne nie mają żadnego problemu z OPZ tylko pokazują bezsensowność niektórych zapisów
Pan Strażak biurkowy z KG wpisem na temat palności rzepów załatwił sobie skargę z BC do KG  - i obracanie w żart bezpieczeństwa strażaków jest poniżej krytyki
nowy wzór spowodował po prostu że pojawiło się więcej firm ( co jest dobrą wiadomością) a z drugiej pokazał że dotychczasowi liderzy rynku nie radzą sobie z jakością ( i nie jest to tez wina firm tylko pospiechu z jakim rok temu to się odbywało)
Mądrością zamawiającego było by sprawdzenie w praktyce dostarczonych ubrań ( zrobił to zewnętrzny bloger Tomasz Krasowski , który nie dysponuje takim środkami jak KG ) a zamiast tego mamy wątek na tym portalu i krytykę i pyskówkę jak coś nie po myśli Pana z KG
na pewno na poprawę bezpieczeństwa  strażaków to się nie przełoży , a co do kurtki lekkiej nie chce być złym prorokiem     

Offline VICTORY

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #159 dnia: Czerwiec 13, 2019, 16:54:38 »

Jak rozmowa robi się merytoryczna to się strażak pod biurko chowa.
Pani Malwino - z tym Panem lepiej nie rozmawiać
Za to ja bardzo chętnie dowiem się czegoś więcej na temat produktów Ballyclare - szczególnie interesuje mnie ochrona strażaka podczas ćwiczeń w komorze rozgorzeniowej.
pozdrawiam :)
Ubranie Ballyclare uszyte jest z podobnych materiałów co innych producentów, pomijam tu cechy ergonomii, jakości szycia itp. niech każdy oceni sam kto lepiej szyje. Dlatego w komorze rozgorzeniowej (strażak tylko siedzi) ochrona będzie podobna jak w innych ubraniach o zbliżonych parametrach HTi i RHTI a takich jest wiele na rynku ale myślę, że chętnie poczytamy argumenty Pani Malwiny.   


Przypuszczam, ze wyniki HTi i RHTi wiekszosci Ubran zgodnych z nowym OPZ sa podobne, bo wiekszosc z nas (bazujac na zestawieniau Pana Tomka Krasowskiego) ma w polskim modelu jako material zewnetrzny NOMEX Tough/NXT/Ultra Diamond etc. A membrana jest PTFE. P
Moze inna ciekawostka: z naszych doswiadczen na innych rynkach widzimy, ze instruktorzy do cwiczen w kontenerach wybieraja materialy PBI i membrane Parallon. I wygodny kroj - ergonomiczne rekawy itd. Ubrania te najczesciej maja bardzo malo odblaskow i zadnych kieszeni zewnetrznych. Mysle, ze Pan Darek Olcen (OLC Fire), ktory od ok. 2 lat uzywa na cwiczeniach w kontenerach ubrania Ballyclare chetnie udzieli informacji w tym temacie.

Brak kieszeni zewnetrznych w kurtce, rzepow oraz dodatkowych elementow na ubraniu specjalnym jest tez bardzo rozpowrzechnionym modelem w Anglii/Irlandii/ Szkocji -ze wzgledow bezpieczenstwa Strazaka w czasie akcji.
Mysle jednak, ze taki typ Ubrania Specjalnego nie bylby chetnie przyjety w Polsce  :huh: Ani na innych rynkach poza Wyspami. Kieszeni i roznych "schowkow" w kurtce i spodniach nigdy za duzo  :huh:...jezeli spytamy Strazaka. Dla producenta - im mniej, tym lepiej   ^_^

Offline klaudia_

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #160 dnia: Czerwiec 13, 2019, 19:45:55 »
co do parametrów które wygrały w szkole ( poznańskiej ) - pytanie czemu DEVA zastrzegła te parametry?

akurat na myśli miałam postępowanie w szkole w Warszawie, załączam informację z otwarcia ofert

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #161 dnia: Czerwiec 13, 2019, 19:48:27 »
co do parametrów które wygrały w szkole ( poznańskiej ) - pytanie czemu DEVA zastrzegła te parametry?

akurat na myśli miałam postępowanie w szkole w Warszawie, załączam informację z otwarcia ofert
Faktycznie bardzo dobry przykład - pozdrawiam

Offline klaudia_

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #162 dnia: Czerwiec 14, 2019, 11:07:50 »


Mam też do Pani pytanie, czy firma Scantex planuje (lub już wykonała) badanie Thermo-Man, dla ubrania wg. nowego wzoru?

Przed wprowadzeniem na rynek ubranie Raptor NXT paliliśmy na Thermomanie w firmie DuPont. Ze względu na bardzo lekki układ warstwowy (tylko 460g/m2) chcieliśmy sprawdzić bezpieczeństwo zastosowanego rozwiązania. Ubranie było badane we wzorze dla OSP, ponieważ nie zmieniliśmy układu warstwowego nie badaliśmy powtórnie wzoru dla PSP. Wyniki badania są zamieszczone pod opisem ubrania na naszej stronie www. Chciałabym zaznaczyć, że warunki badania, które praktykowane są w DuPont były trochę inne ponieważ ubranie było założone bezpośrednio na manekina, bez dodatkowej warstwy ochronnej (tak jak w tym przypadku bielizny termoaktywnej), dlatego też w wynikach pojawiły się oparzenia 2 stopnia. Tu trochę autoreklamy: był to najlepszy wynik dla tak lekkiego układu warstwowego testowanego w ich laboratorium :) W tym roku będziemy badać 2 kolejne ubrania, jedno z nich dedykowane dla PSP, więc myślę,że w przeciągu 2- 3 miesięcy powinniśmy wykonać próbę modelu zgodnego z OPZ.

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 270
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #163 dnia: Czerwiec 14, 2019, 11:52:01 »


Co z tego że wydaje kupę kasy na badania skoro ubrania dostępne dla PSP są beznadziejne, jakość wykonania słaba, pruje się, robią się dziury itd?

Czy możemy konkretniej? Zrobiły się dziury w tkaninie zewnętrznej?? :gwiazdki: Swoim wpisem sugeruje Pan,że nasze ubrania są wykonane z materiałów słabej jakości, my natomiast kupujemy je i produkujemy w oparciu o certyfikaty i licencje. Jeżeli jakiś problem się pojawił chętnie zgłosimy to bezpośrednio do producenta tkaniny. Pytam, bo do tej pory nie otrzymaliśmy żadnej reklamacji, która dotyczyłaby tego probelmu.



Pani Klaudio, z tego co wiem to z jednej z KM niedługo po dostarczeniu pierwszej partii ubrań (około 2 miesiące ubrania były używane), pojechało do was kilka sztuk na reklamacje z powodu dziur w kieszeniach, przerwanych kieszeniach przy spodniach, urwanych szelkach i paru innych usterkach, stad tez uważam ze ubranie jest dosyć słabe, chociaż póki co po tych kilku sztukach nie ma większych problemów z pozostałymi ubraniami.

Offline klaudia_

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #164 dnia: Czerwiec 14, 2019, 16:58:18 »
Przyznaję rację. Była taka sytuacja, w 2 ubraniach jeden z naszych zespołów "zapomniał" obszyć worki kieszeniowe. Po całym zamieszaniu zeszłorocznym dopracowaliśmy też kilka rozwiązań produkcyjnych,żeby podobne usterki nie miały miejsca.

Offline MagnusFF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #165 dnia: Listopad 08, 2019, 18:33:43 »
Coś cisza w temacie ubrań. Jak wrażenia po ponad pół roku użytkowania? Wiem, że zima tez sporo zweryfikuje ale może ktoś ma coś ciekawego do powiedzenia? Moje od czerwca jest w naprawie, wystarczyło 5 razy je ubrać (oraz uprać) i niestety - niewłaściwe użytkowanie ubrania, nie podlega naprawie gwarancyjnej.
"Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #166 dnia: Listopad 10, 2019, 13:51:18 »
Coś cisza w temacie ubrań. Jak wrażenia po ponad pół roku użytkowania? Wiem, że zima tez sporo zweryfikuje ale może ktoś ma coś ciekawego do powiedzenia? Moje od czerwca jest w naprawie, wystarczyło 5 razy je ubrać (oraz uprać) i niestety - niewłaściwe użytkowanie ubrania, nie podlega naprawie gwarancyjnej.
Rozwiń temat: co dokładnie stało się z Twoim ubraniem i jaki to producent?

Offline MagnusFF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #167 dnia: Listopad 10, 2019, 18:33:26 »
W trakcie poruszania się w ubraniu przetarłem wzmocnienie na kolanach. Ubranie miałem 4 albo 5 raz na sobie.
Nazwy producenta jeszcze nie podaję, ale jakość wykonania mówi sama za siebie. Poinformowano mnie tylko o tym co napisałem powyżej, a chciałbym zobaczyć co producent napisał w opinii.

[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2019, 18:59:09 wysłana przez MagnusFF »
"Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #169 dnia: Grudzień 01, 2019, 16:24:13 »
Po przeczytaniu wypowiedzi dziadka faktycznie już nadaje sie na zasłużoną drugą emeryturę...

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #170 dnia: Grudzień 02, 2019, 08:54:50 »
Hahaha może jeszcze niech wspomni o tym, że niektórzy komendanci zabraniają noszenia kurtki lekkiej.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.912
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #171 dnia: Grudzień 02, 2019, 09:16:35 »
U mnie sukcesywnie chodzą partie ubrań. Tylko jest jedno ale. Każda partia to inny wzór, inny producent, inne wymogi dotyczące użytkowania i konserwacji. No i oczywiście koszt.
Cytuj
Ubrania specjalne pociągają za sobą zakup tzw. pralnic, czyli urządzeń piorąco-suszących, w których mundury są również impregnowane. Zwykle znajdują się one w siedzibach jednostek ratowniczo-gaśniczych, ale - jak zaznacza komendant główny PSP - jeszcze nie wszędzie tam, gdzie są potrzebne.
Mój 01 powiedział że o pralnicach możemy pomarzyć..dla niewtajemniczonych koszt zestawu: pralka bębnowa, suszarka bębnowa, suszarka szafkowa to 56 tys. :zamknij:

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #172 dnia: Grudzień 02, 2019, 12:43:21 »
U mnie sukcesywnie chodzą partie ubrań. Tylko jest jedno ale. Każda partia to inny wzór, inny producent, inne wymogi dotyczące użytkowania i konserwacji. No i oczywiście koszt.
Cytuj
Ubrania specjalne pociągają za sobą zakup tzw. pralnic, czyli urządzeń piorąco-suszących, w których mundury są również impregnowane. Zwykle znajdują się one w siedzibach jednostek ratowniczo-gaśniczych, ale - jak zaznacza komendant główny PSP - jeszcze nie wszędzie tam, gdzie są potrzebne.
Mój 01 powiedział że o pralnicach możemy pomarzyć..dla niewtajemniczonych koszt zestawu: pralka bębnowa, suszarka bębnowa, suszarka szafkowa to 56 tys. :zamknij:
Ludzie o czym Wy tu rozmawiacie u nas koszulki z krótkim rękawem kupujemy sami . Bo od pół roku rozmiary pobrane . Pralkę mamy starą zwykła .

Offline lukifire

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #173 dnia: Grudzień 02, 2019, 17:21:33 »
Panowie jaką macie opinie na temat ubrania firmy Scantex Raptor nxt? Z góry dzięki. 
Temat opinii ubrań jest tutaj  http://www.strazak.pl/index.php/topic,29988.0.html
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2019, 17:28:53 wysłana przez wujo 2010 »

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #174 dnia: Grudzień 02, 2019, 20:26:13 »
Z polskich produkcji to najlepszy wybór patrząc na materiały chociażby.