Autor Wątek: Nowy wzór ubrania specjalnego  (Przeczytany 91465 razy)

Offline klaudia_

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #75 dnia: Luty 28, 2019, 14:24:34 »
Nie chcieliśmy wcześniej komentować rewelacji zamieszczoych na fb, ponieważ nigdy nie trafiła do nas oficjalna reklamacja z jednostki, ani nie widzieliśmy tych ubrań po rzekomym jednym praniu. Jeżeli założymy, że na zdjęciach są nasze ubrania to zostały one wykonane z tkaniny PBI Matrix i nie ma tu mowy o innym tanim zamienniku, jak sugerują niektórzy. Ubrania i tkaniny z włóknem PBI są produkowane na licencji, więc nie zakładamy,żeby fabryka produkująca tkaninę sprzedawała niemieckim czy angielskim firmom coś innego niż polskiemu producentowi. Zresztą cała sprawa została zgłoszona już przedstawicielom PBI na Europę i kierownictwu w USA. Pierwsze reakcje i sugestie są takie, że użyto środków z dodatkiem wybielacza podczas prania ubrania. W rozmowie z jedną z komend, która zakupiła u nas ubrania z tkaniny PBI Matrix, dowiedzieliśmy się, że do prania ubrań specjalnych używają śrdoków turbo plus oraz turbo break. Sprawdzilismy je na stronie producenta i są to środki do prania i dezynfekcji bielizny szpitalnej w 70 stopniach!! Mają w swoim składzie sporo wybielaczy, czyli  mogą zniszczyć tkaninę. Pisze tu o tych środkach, bo być może są używane również w innych w komendach. W naszym przepisie prania nie można stosować żadnych wybielaczy, bo znacznie osłabiają parametry ochronne tkaniny zewnętrznej.

Offline rastafarai

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 28, 2019, 21:11:01 »
Pani Klaudio, czy jest Pani w stanie wypowiedzieć się jak na tkaninę PBI Matrix wpłynie środek Derval Rent?

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 28, 2019, 21:21:44 »
Albo po prostu wymienić zalecane preparaty :)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 01, 2019, 07:45:24 »
nie ma zalecanych preparatów
pierze się w standardowych środkach zgodnie z tym co na etykiecie nie ma filozofii  najlepiej się żony/siostry/koleżanki spytać :), zdjęcie to ewidentny pokaz jak popsuć ubranie , kiedyś w wojsku jak chcieli zdyskwalifikować obuwie to ścierali podeszwy na szlifierkach :)

Offline klaudia_

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 01, 2019, 12:27:21 »
Właśnie otrzymałam potwierdzenie z fabryki i jak najbardziej można używać tego środka.
Nie chciałabym robić tu reklamy jednego producenta, nie mniej jednak mamy zielone światło na:
-Derval Rent
-Ottalin PERACEt
-Derval Energy
-Derval protect - jest to wzmacniacz do prania, który polecamy przy praniu mocnych zabrudzeń

Jeżeli chodzi o firmę EcoLab to polecali produkty:
-Eltra
-Turbo usona
-Triplex energy plus
Nie wiem jak z ich dostępnością na polskim rynku. Bezwzględnie zakazali używania turbo plus i turbo break.

A tak to proszek do kolorów, który też spełni swoje zadanie :)


Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 06, 2019, 14:54:16 »
Przy zapytaniu do kwatermistrza o środki piorące itp. zrobił głupią minę i powiedział że zgodnie z ulotką należy dbać o poszanowanie mienia.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 22, 2019, 15:17:35 »
Panowie..chodzi mi o pewien szczegół. Oficer prasowy wypowiada się do kamery. Wszystko ok. Tylko skoro czepiamy się to jak to powinno być?  Do nowego wzoru ubrania specjalnego hełm czy starego typu granatowa/czarna czapka służbowa. Powiem szczerze że wygląda to trochę dziwnie.

Offline lesny

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 27, 2019, 00:16:43 »

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 28, 2019, 23:45:07 »
Dobra treść w temacie ubrań
https://wspolczesnystrazak.blogspot.com/2019/03/garnitur-szyty-na-miare-porownanie.html?m=1
a ile błędów i tendencyjnych stwierdzeń :gwiazdki: ciekawe czy autor posypie głowę popiołem i się do nich przyzna. :szalony:

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 270
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 29, 2019, 06:28:25 »
Dobra treść w temacie ubrań
https://wspolczesnystrazak.blogspot.com/2019/03/garnitur-szyty-na-miare-porownanie.html?m=1
a ile błędów i tendencyjnych stwierdzeń :gwiazdki: ciekawe czy autor posypie głowę popiołem i się do nich przyzna. :szalony:

Może napisz o jakie błędy i tendencyjne stwierdzenia chodzi bo ja czytałem cały tekst i uważam ze jest bardzo dobry, odnoszę zreszta wrażenie (a śledzę tego bloga już dłuższy czas) ze autor ma w tym temacie większa wiedzę niż osoby które projektowały obecne przepisy.

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 29, 2019, 07:49:49 »
A moje zdanie jest takie, że żyjemy w czasach internetu, gdzie do sieci może wrzucać każdy i wszystko. Należy zauważyć że nikt się pod tym nie podpisał. Nie jestem fachowcem od ubrań specjalnych, nie znam się na tym. Dostałem nowe ubranie - jestem bardzo zadowolony.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 29, 2019, 12:21:59 »
Należy zauważyć że nikt się pod tym nie podpisał.
Jak to się nie podpisał. Przecież autor bloga pisze go pod swoim imieniem i nazwiskiem.

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 29, 2019, 14:57:01 »
A no faktycznie, przeczytałem tylko artykuł. Mój błąd. Mimo wszystko ja jako przeciętny strażak nie mam pojęcia o materiałach z których wykonuje się ubrania specjalne oraz jego dokładnej konstrukcji więc można mi wcisnąć każdą bajkę. Uważam, że to co było a co teraz jest to i tak duży przeskok.

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #88 dnia: Marzec 29, 2019, 22:44:36 »
Nie jestem fachowcem od ubrań specjalnych, nie znam się na tym. Dostałem nowe ubranie - jestem bardzo zadowolony.
Jeszcze podaj, której firmy masz to ubranie. Od początku chodziło mi o to aby dzielić się w tym wątku opiniami, które są godne polecenia a których unikać.

Offline lesny

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #89 dnia: Marzec 30, 2019, 10:50:03 »
Szanowni forumowicze.
Zakończył się I etap zakupu ubrań specjalnych z programu modernizacji, być może część kupionych ubrań jest już w użytkowaniu. Myślę, że warto tu zrobić ranking modeli ubrań i producentów.  Ułatwi to wybór ubrania specjalnego do tegorocznych zakupów. Proponuję opisywać zalety i wady ubrań, które kupować "w ciemno" a których się wystrzegać.
Oj nieładnie, nieładnie. Autor w przywołanym opracowaniu https://wspolczesnystrazak.blogspot.com/2019/03/garnitur-szyty-na-miare-porownanie.html
właśnie wykonał profesjonalnie to co było jak się wydaje waszą myślą przewodnią. No wiemy, że były też inne czynniki związane ze zbieraniem opinii ale te tymczasem zakryjemy delikatnym milczeniem ^_^ ^_^. Opracowanie dotyczy wszystkich 7 dostępnych ubrań, 160 zdjęć, omówienie wad i zalet. Zrób Pan swoje opracowanie i zamieść publicznie pod własnym nazwiskiem i imieniem to podyskutujemy nad błędami. Proszę się nie kompromitować i instytucji, które Pan reprezentuje ...

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 31, 2019, 00:02:00 »
Nie reprezentuję tu żadnej instytucji - też zgłosiłem swoje uwagi wypełniając polecenie z KG PSP, bo chyba o tym poleceniu KG PSP 
@lesny wspomina. Ale jak czytam że "strażak XXI w." neguje wydane certyfikaty oceny typu UE w kwestii poprawnego oznakowania taśmami ostrzegawczymi,  to się pytam - jaką instytucję reprezentuje ten "strażak (...)". A może certyfikaty były wydane na inne ubrania, wtedy wystarczy zgłosić taki fakt do właściwej Jedn. Certf. i szybko nastąpi cofnięcie certyfikatu, świadectwa dop. i .... ubrań nie ma na rynku. Wtedy zostanie tylko Ballyclare, które tak lubi bloger. Ciekawe co na to zwolennicy dotąd najlepszych ubrań -tj.  Devy  bo tej firmie też się dostało za taśmy na kurtce lekkiej. A może ktoś z Devy tu oficjalnie napisze jak to jest w Czechach z tymi taśmami, bo jakoś nie mogę uwierzyć, że tylko bloger umie czytać ze zrozumieniem normę PN-EN 15614.       

Offline lesny

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #91 dnia: Kwiecień 01, 2019, 22:33:46 »
Wywołana do tablicy firma WUS odniosła się do testu porównawczego 7 ubrań w odniesieniu do swojego ubrania zamieszczając na swojej stronie
internetowej taki oto wpis:
W nawiązaniu do obszernego artykułu autorstwa p. bryg. w stan. spocz. Tomasza Krasowskiego - "Garnitur" szyty na miarę – porównanie ubrań ochronnych strażaka - zawartego na stronie Remiza.com.pl ZOSP RP Wytwórnia Umundurowania Strażackiego w Brzezinach jako producent jednego z zaprezentowanych w nim ubrań chciałaby zabrać głos i odnieść się do zawartych w nim kwestii....
http://www.wusbrzeziny.pl/index.php?lang=pl
A może by tak KG coś napisała - bo zdaje się, że i do niej parę spraw tam było …. ^_^

Offline sherlock2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #92 dnia: Kwiecień 01, 2019, 22:45:41 »
Ha, ha…….  ^_^ Ja myślę, że to wspólne stanowisko KG i WUS aczkolwiek WUS delikatnie i zapewne niechcący użądlił KG cyt.: „Zważywszy na całą sytuację jaka miała miejsce – tj. termin ogłoszenia ostatecznych przepisów (trzy razy zmieniające się Zarządzenie nr 9 Komendanta Głównego PSP) i termin ogłoszenia przetargów, twierdzimy, że nie było czasu na praktyczne przetestowanie wyrobów uszytych według OPZ opracowanego przez KG PSP.”

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #93 dnia: Kwiecień 01, 2019, 23:18:29 »
Nie reprezentuję tu żadnej instytucji - też zgłosiłem swoje uwagi wypełniając polecenie z KG PSP, bo chyba o tym poleceniu KG PSP 
@lesny wspomina. Ale jak czytam że "strażak XXI w." neguje wydane certyfikaty oceny typu UE w kwestii poprawnego oznakowania taśmami ostrzegawczymi,  to się pytam - jaką instytucję reprezentuje ten "strażak (...)". A może certyfikaty były wydane na inne ubrania, wtedy wystarczy zgłosić taki fakt do właściwej Jedn. Certf. i szybko nastąpi cofnięcie certyfikatu, świadectwa dop. i .... ubrań nie ma na rynku. Wtedy zostanie tylko Ballyclare, które tak lubi bloger. Ciekawe co na to zwolennicy dotąd najlepszych ubrań -tj.  Devy  bo tej firmie też się dostało za taśmy na kurtce lekkiej. A może ktoś z Devy tu oficjalnie napisze jak to jest w Czechach z tymi taśmami, bo jakoś nie mogę uwierzyć, że tylko bloger umie czytać ze zrozumieniem normę PN-EN 15614.       
Panie Robercie , przecież jest Pan głównym specjalista w KG PSP odnośnie ochron osobistych , członkiem wszystkich komisji jakie sa odnośnie ochron od 25 lat najpierw w CNBOP a potem a KG PSP , członkiem komitetu Polskiego Komitetu Normalizacji KT 21 pracującej nad ochronami osobistymi , wiec jak PAN NIE JEST STRONĄ , AUTORYTETEM ? nie rozumiem skromności ? 25 lat doświadczenia w tym temacie , nie bójmy się odsłonić przyłbicy , przecież to PAN jest współautorem OPZ , wytycznych ubrań od tylu lat , no proszę

Offline MagnusFF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #94 dnia: Kwiecień 08, 2019, 21:12:14 »
Nie reprezentuję tu żadnej instytucji - też zgłosiłem swoje uwagi wypełniając polecenie z KG PSP, bo chyba o tym poleceniu KG PSP 
@lesny wspomina. Ale jak czytam że "strażak XXI w." neguje wydane certyfikaty oceny typu UE w kwestii poprawnego oznakowania taśmami ostrzegawczymi,  to się pytam - jaką instytucję reprezentuje ten "strażak (...)". A może certyfikaty były wydane na inne ubrania, wtedy wystarczy zgłosić taki fakt do właściwej Jedn. Certf. i szybko nastąpi cofnięcie certyfikatu, świadectwa dop. i .... ubrań nie ma na rynku. Wtedy zostanie tylko Ballyclare, które tak lubi bloger. Ciekawe co na to zwolennicy dotąd najlepszych ubrań -tj.  Devy  bo tej firmie też się dostało za taśmy na kurtce lekkiej. A może ktoś z Devy tu oficjalnie napisze jak to jest w Czechach z tymi taśmami, bo jakoś nie mogę uwierzyć, że tylko bloger umie czytać ze zrozumieniem normę PN-EN 15614.       

A Pan potrafi czytać ze zrozumieniem? Autor jasno podaje co było w OPZ a co stanowi norma. Napisał Pan:
"a ile błędów i tendencyjnych stwierdzeń :gwiazdki: ciekawe czy autor posypie głowę popiołem i się do nich przyzna. :szalony: "
Proszę wymienić te błędy bo podał Pan jedynie absurdalny przykład z taśmami

Proszę się też odnieść do wpisu:
http://www.wusbrzeziny.pl/index.php?lang=pl

Sam posiadam ubranie z WUS
Po 2 praniach:
- wzmocnienie kolan ch... strzelił,
- dobór rozmiaru to tragedia, kurtka za duża - spodnie za małe (legninsy)  - dlaczego nie ma możliwości dobrania osobno spodni osobno kurtki?
- kurtka lekka - nie używałem
- jakość wykonania - szwy puściły po praniu na kurtce
- "Sztuka krawiecka nie wymaga, żeby w laminatach otwory musiały być obrębione, gdyż nie ulegają one strzępieniu." - chyba chińska sztuka krawiecka, każdy obrębił tylko nie WUS i niestety ale strzępi się, ilość nitek które po praniu z tego ubrania wyszło niedługo starczyłby mi na utkanie kolejnego,
- ogólne wrażenia negatywne, mam porównanie z ubraniami innych producentów

"Zważywszy na całą sytuację jaka miała miejsce – tj. termin ogłoszenia ostatecznych przepisów (trzy razy zmieniające się Zarządzenie nr 9 Komendanta Głównego PSP) i termin ogłoszenia przetargów, twierdzimy, że nie było czasu na praktyczne przetestowanie wyrobów uszytych według OPZ opracowanego przez KG PSP"
Wyraźnie widać ze OPZ został zrobiony na kolanie: nikt nie napisał, że ma być lepiej - to jest jak jest.
Czy ktokolwiek kto opracował OPZ pracuje w tym ubraniu?

"Czy producenci zrobili wszystko aby za ustaloną „dekretem” cenę (3800 zł brutto) dostarczyć dobre, bezpieczne ubrania, zgodne z normami i opisem przedmiotu zamówienia, który niestety zawierał błędy oraz wiele nieścisłości… " - jaka cena taki wyrób. A ile jest warte życie i zdrowie użytkownika???


« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2019, 21:46:51 wysłana przez MagnusFF »
"Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Offline lesny

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #95 dnia: Kwiecień 17, 2019, 08:36:03 »

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #96 dnia: Kwiecień 17, 2019, 18:44:47 »
Nowy głos w sprawie zmian w ubraniach specjalnych:
https://wspolczesnystrazak.blogspot.com/2019/04/i-pod-betonem-rosnie-trawa-czyli-nowy.html
Zapewne Pan Tomasz ma rację ale... Ja osobiście jestem zadowolony z nowych ubrań.. wg mnie dla nas są i tak krokiem milowym! Bardziej by się przydało teraz dostosować to tych ubrań to w czym chodzimy na co dzień.. bo nasza betonowa koszarowka idealnie dogrzewa nas..
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #97 dnia: Kwiecień 17, 2019, 18:53:46 »
Nowy głos w sprawie zmian w ubraniach specjalnych:
https://wspolczesnystrazak.blogspot.com/2019/04/i-pod-betonem-rosnie-trawa-czyli-nowy.html
Zapewne Pan Tomasz ma rację ale... Ja osobiście jestem zadowolony z nowych ubrań.. wg mnie dla nas są i tak krokiem milowym! Bardziej by się przydało teraz dostosować to tych ubrań to w czym chodzimy na co dzień.. bo nasza betonowa koszarowka idealnie dogrzewa nas..
Ja już dostałem bieliznę podbarierową brubeck, niestety nadaje się bardziej na zimę. Na lato mam swoje prywatne koszulki.
Koszarówki górnej części już od dawna nie zakładam, a na dół widziałbym jakiś dres bawełniany, nie za gruby.
Jeżeli mają coś wymyślić co do ubrania koszarowego, to niech to zrobią tym razem szybciej  :szalony:

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #98 dnia: Kwiecień 17, 2019, 19:32:05 »
Nowymi sortami koszarówki mają być tylko koszulka polo w kolorze niebieskim oraz krótkie spodenki. W projekcie rozporządzenia znalazła się także bielizna termoaktywna wraz z czapką zimową. Na więcej nie ma pieniędzy, co samo w sobie jest skandalem. Dlaczego Związki milczą w tej sprawie?

Cytuj
W trakcie spotkania nadbryg. Marek JASIŃSKI – zastępca komendanta głównego PSP poinformował, że proponowane zmiany w wyposażeniu odzieżowym strażaków są uwarunkowane ograniczonymi środkami finansowymi jakie są w posiadaniu Państwowej Straży Pożarnej.

Offline BM

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 432
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #99 dnia: Kwiecień 17, 2019, 21:56:17 »
Ja już dostałem bieliznę podbarierową brubeck, niestety nadaje się bardziej na zimę. Na lato mam swoje prywatne koszulki.
Dlaczego?