Autor Wątek: Nowy wzór ubrania specjalnego  (Przeczytany 91493 razy)

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 13, 2019, 10:51:02 »
Jeżeli chodzi o rozmiarówke to ja podałem wzrost rzeczywisty, klatkę zaniżyłem o 4cm i pas podałem też rzeczywisty. Mundur z Suboru przyszedł w dobrym rozmiarze.
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 13, 2019, 14:52:50 »
Panowie i Panie miały być rady co preferować a czego (kogo z producentów) unikać a jak zwykle między Polakami ... skończyło się na polityce.
Po podsumowaniu kilku postów ja już wiem: 1. Ballyclare przyglądać się dokładnie dostarczanej rozmiarówce i co może wążniejsze dokładnie pomierzyć użytkowników. 2. Scantex  zwrócić producentowi uwagę na kieszenie w spodniach może je poprawi. 
Trochę mało tych porad ale może więcej. KG PSP jeszcze nie podzieliła i nie rozdzieliła w teren funduszy. (Kuźwa i znowu ktoś napisze że za dużo wiem :szalony:). To mamy czas zbieranie uwag na przygotowanie się do zamówień.
a deva?
a wus?
a subor?
a FHR?
a Texport?
te firmy dostarczały ubrania do PSP w 2018 roku nowy wzór
najwięcej WUS i Subor 

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 13, 2019, 15:58:59 »
Jeżeli chodzi o rozmiarówke to ja podałem wzrost rzeczywisty, klatkę zaniżyłem o 4cm i pas podałem też rzeczywisty. Mundur z Suboru przyszedł w dobrym rozmiarze.

Ale czemu zanizasz klatke? Chcesz miec ciasniejsze ubranie ?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.912
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 13, 2019, 17:39:27 »
Panowie i Panie miały być rady co preferować a czego (kogo z producentów) unikać a jak zwykle między Polakami ... skończyło się na polityce.
Po podsumowaniu kilku postów ja już wiem: 1. Ballyclare przyglądać się dokładnie dostarczanej rozmiarówce i co może wążniejsze dokładnie pomierzyć użytkowników. 2. Scantex  zwrócić producentowi uwagę na kieszenie w spodniach może je poprawi. 
Trochę mało tych porad ale może więcej. KG PSP jeszcze nie podzieliła i nie rozdzieliła w teren funduszy. (Kuźwa i znowu ktoś napisze że za dużo wiem :szalony:). To mamy czas zbieranie uwag na przygotowanie się do zamówień.
a deva?
a wus?
a subor?
a FHR?
a Texport?
te firmy dostarczały ubrania do PSP w 2018 roku nowy wzór
najwięcej WUS i Subor
Te firmy dostarczały ale to nie znaczy że magazyny ze starymi mają być pełne. Wiem z autopsji że póki stare nie wyjdą to nowych nie będzie. 2027...

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 13, 2019, 18:22:51 »
Jeżeli chodzi o rozmiarówke to ja podałem wzrost rzeczywisty, klatkę zaniżyłem o 4cm i pas podałem też rzeczywisty. Mundur z Suboru przyszedł w dobrym rozmiarze.

Ale czemu zanizasz klatke? Chcesz miec ciasniejsze ubranie ?

Nie,  nie,  ale z doświadczenia wiem że dostałbym wór na ziemniaki  :cooo:
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 13, 2019, 20:00:55 »


a deva?
a wus?
a subor?
a FHR?
a Texport?
te firmy dostarczały ubrania do PSP w 2018 roku nowy wzór
najwięcej WUS i Subor
Widzę Kolego, że masz uczulenie na mnie. Co Deva i inne? podsumowałem dotychczasowe opinie o ubraniach a Ty się znowu czepiasz

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 13, 2019, 21:11:29 »


a deva?
a wus?
a subor?
a FHR?
a Texport?
te firmy dostarczały ubrania do PSP w 2018 roku nowy wzór
najwięcej WUS i Subor
Widzę Kolego, że masz uczulenie na mnie. Co Deva i inne? podsumowałem dotychczasowe opinie o ubraniach a Ty się znowu czepiasz
a gdzież bym śmiał
tylko nie rozumiem dlaczego są przywołani dwaj producenci a nie wszyscy którzy dostarczyli ubrania?
warto by było poczekać na opinie a temat wszystkich którzy dostarczyli opinie i zająć stanowisko

ja się tylko jako przedstawiciel producenta wypowiedziałem bo jako firma dostarczyliśmy ubrania 4 rożnych producentów
i nie oceniamy nikogo bo nie produkujemy tylko dostarczamy to co chce klient

Natomiast drogi kolego skoro rozpocząłeś ankietę zebrać opinię o wszystkich  dostawcach i wtedy podsumowywać?

Offline lesny

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 13, 2019, 23:45:43 »
mariuszp
Nie czytałeś strażaka XXI wieku? To jasne w co gra czapka i na kogo poszło zlecenie od sponsorów. Nie ma dyskusji o koncepcie, bezprawnym i z wieloma błędami, nie ma dyskusji o sposobie naprawy sytuacji, nie ma dyskusji o braku jakiejkolwiek analizy użycia elementów ubrania z 2 bajek (chociażby w kontekście zagrożeń i odpowiedzialności za ewentualne skutki), nie ma problemu żelazka i prania. Gra nieczysta, śmierdząca na kilometr....strzeż się

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 14, 2019, 00:05:20 »
I znowu polityka, a ocen poszczególnych typów ubrań brak. Szanowni moderatorzy ... rozważcie zamknięcie tematu.

Offline Stasieq

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
    • https://sinial.pl/opinie/
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 14, 2019, 08:21:25 »
Ogólnie wzór nijak mi się podoba.
Jakiś "piaskowy" kolor, który ma się ubrudzić, aby ratownik go regularnie czyścił, aby minimalizować ryzyko pochłaniania niebezpiecznych substancji do organizmu człowieka,kolor jest bardziej widoczny podczas mgły etc. ( tak twierdził człowiek na stanowisku z tymi nowinkami na FIRE-EXPO)
Miałem przyjemność przymierzenia tego ubrania na owych targach i stwierdziłem tylko, że jest ciul lżejsze od standardowego umundurowania.
Dlatego poczekam na opinie ludzi, którzy z niego już korzystają.

Wydaje mi sie, że kolor jest nieco inspirowany amerykańską strażą pożarną, gdzie piaskowe uniformy sprawdzają się od lat.

Offline sherlock2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 14, 2019, 11:13:48 »
I znowu polityka, a ocen poszczególnych typów ubrań brak. Szanowni moderatorzy ... rozważcie zamknięcie tematu.

Facet jaka polityka? To real - rzeczywistość i tylko w KG, ZG ZOSP RP i niektórzy „strażacy biurkowi” myślą, że cały lud strażacki jest ciemny i nie wie o co chodzi.
PS. Ten  wpis też wyrzucisz jak mój poprzedni? Przecież tamten nikogo nie obrażał. Już samo takie postępowanie wskazuje, że założony przez Ciebie wątek jest sterowany i ma jakiś cel, bynajmniej nie dobra służby.

Offline margic

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 14, 2019, 12:29:53 »
Witam.
U nas ubrania o nowym wzorze dostali póki co najkrócej służący na podziale (starzyści i aspiranci 1-2 lata po szkole). W naszym przypadku dostaliśmy odgórnie ubrania z SUBORU i co można o nich powiedzieć po kilku tygodniach użytkowania.
Tak jak wyżej wymieniono plusy już kilka razy tak można się pod nimi podpisać więc nie będę powielał. Sam kolor materiału powoduje, że przy pożarach dość mocno i szybko to ubranie się brudzi. Z jednej strony fajnie bo obliguje do wyprania i pozbycia się wszystkiego dziadostwa które na nim pozostało po akcji, ale z drugiej już po kilku praniach widać że zaczynają się ,,mechacić'' a na piaskowym kolorze zostają przebarwienia co sprawia, że całość zaczyna wyglądać mało estetycznie, a to dopiero kilka tygodni w użyciu...

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 14, 2019, 12:33:30 »
Ale ubranie brudzi sie tak samo szybko niezaleznie od koloru. Ale rozumiem to skrót myslowy.

Co do tego ze sie mechaca no coz. Renomowani producenci robia ubranie specjalne dwuczesciowe w cenie 4000-4300 brutto lub wiecej. A tu w przetargach wyszly 3czesciowe w cenie 3600-3800 jesli sie nie myle...

Ale zobaczymy po wiekszej ilosci uzytych kompletow.

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 14, 2019, 19:50:11 »
Ja dostrzegam duży minus w ewidentnym braku wizualnego różnicowania kurtek gdyż wprowadzając ratownika do pożaru wew nie wiem w której wchodzi a różnica jest😎 może kołnierz w innym kol? Możliwości dużo a wiem ze będą kombinować a cześć nieświadomie...
A pożary wewnętrzne to od święta chyba u kolegi? Bo jak chociaż raz tyłek przypiekło i i móżdżek nagrzało to każdy chyba jest świadomy co do pożarów wew.
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 14, 2019, 21:15:20 »
I znowu polityka, a ocen poszczególnych typów ubrań brak. Szanowni moderatorzy ... rozważcie zamknięcie tematu.

Facet jaka polityka? To real - rzeczywistość i tylko w KG, ZG ZOSP RP i niektórzy „strażacy biurkowi” myślą, że cały lud strażacki jest ciemny i nie wie o co chodzi.
PS. Ten  wpis też wyrzucisz jak mój poprzedni? Przecież tamten nikogo nie obrażał. Już samo takie postępowanie wskazuje, że założony przez Ciebie wątek jest sterowany i ma jakiś cel, bynajmniej nie dobra służby.
Twój poprzedni post nic nie wnosił do sprawy, podobnie jak ten. Jeżeli uważasz, że wymiana informacji w celu wyboru najlepszych na rynku ubrań nie służy dobru służby to pisz sobie co chcesz i kupuj zamawiaj  co chcesz, tylko potem nie pisz, ze dostałeś za małe lub źle skrojone.   

Przepraszam właściciela firmy SCANTEX.
Wczoraj w posumowaniu wymieniłem tą firmę, że ich kieszenie w spodniach są za małe. Faktycznie zgłoszony w tym wątku problem kieszeni dotyczył firmy Subor.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2019, 08:09:05 wysłana przez Butel »


Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 21, 2019, 21:51:11 »
Kolego @mariuszp, i pozostali koledzy - sceptycy z tego wątku.
Czy w  świetle ostatniego wydarzenia nadal uważacie, że wątek jest niepotrzebny, bo założyłem go na wniosek KG, a najlepiej jakbym go założył  za 5-6 miesięcy. Zastanawiam się, kto tu działa na rzecz jedynie "słusznego producenta". 

Offline sherlock2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 21, 2019, 23:33:37 »
Kolego @mariuszp, i pozostali koledzy - sceptycy z tego wątku.
Czy w  świetle ostatniego wydarzenia nadal uważacie, że wątek jest niepotrzebny, bo założyłem go na wniosek KG, a najlepiej jakbym go założył  za 5-6 miesięcy. Zastanawiam się, kto tu działa na rzecz jedynie "słusznego producenta".

Ja to mam inną propozycję dla KG i Pana. Najmijcie sobie niezależnego eksperta np. tego gościa z bloga "Strażak XXI wieku" i on Wam wszystko powie. Sterowanie i manipulowanie za pomocą forum tak poważną sprawą, za którą kryją się duże pieniądze, nie jest fair i ze strony KG i Pana.

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 21, 2019, 23:49:47 »
Co mi powie autor bloga, że w WUS dali d...y i wstawili jakąś szmatę powleczoną byle czym, zamiast tkaniny aramidowej z silikonen.
Jak nie masz nic do powiedzenia to nie nabijaj postów.  Jaką Ty tu widzisz manipulację i sterowanie KG. Może Ty reprezentujesz tu WUS i od początku nie chciałeś aby prawda wyszła na jaw.   

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 22, 2019, 07:39:04 »
Kolego @mariuszp, i pozostali koledzy - sceptycy z tego wątku.
Czy w  świetle ostatniego wydarzenia nadal uważacie, że wątek jest niepotrzebny, bo założyłem go na wniosek KG, a najlepiej jakbym go założył  za 5-6 miesięcy. Zastanawiam się, kto tu działa na rzecz jedynie "słusznego producenta".

A czemu KG sama nie założyła wątku ? można by doprecyzować KOGO ma PAN na mysli "jedyny słuszny producent"  ? bo to ciekawe sformułowanie i po tym jak zniknęły wszystkie posty z FB to się tylko można domyślać :)

Offline herc.fajer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 22, 2019, 10:16:01 »
Kolego @mariuszp, i pozostali koledzy - sceptycy z tego wątku.
Czy w  świetle ostatniego wydarzenia nadal uważacie, że wątek jest niepotrzebny, bo założyłem go na wniosek KG, a najlepiej jakbym go założył  za 5-6 miesięcy. Zastanawiam się, kto tu działa na rzecz jedynie "słusznego producenta".

Ja to mam inną propozycję dla KG i Pana. Najmijcie sobie niezależnego eksperta np. tego gościa z bloga "Strażak XXI wieku" i on Wam wszystko powie. Sterowanie i manipulowanie za pomocą forum tak poważną sprawą, za którą kryją się duże pieniądze, nie jest fair i ze strony KG i Pana.

Gościa z bloga by nie wzięli bo za dużo nieprawidłowości by wyszło. Strach by na to nie pozwolił. A trzeba powiedzieć z pełną odpowiedzialnością, że byłoby to najlepsze rozwiązanie dla dobra ŚOI polskich strażaków. Oczywiście gdyby odbyłoby się to przed wprowadzeniem wzoru.

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 30, 2019, 22:19:16 »
Wie ktoś co dalej z tymi ubraniami WUS-u? A może to nie z tej firmy ubranie?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.912
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 01, 2019, 14:12:53 »
Kolego @mariuszp, i pozostali koledzy - sceptycy z tego wątku.
Czy w  świetle ostatniego wydarzenia nadal uważacie, że wątek jest niepotrzebny, bo założyłem go na wniosek KG, a najlepiej jakbym go założył  za 5-6 miesięcy. Zastanawiam się, kto tu działa na rzecz jedynie "słusznego producenta".
Skoro kolego założyłeś wątek to powiedz mi dlaczego nie wszyscy komendanci realizują polecenia odgórnie i sorty leżą w magazynach. Mógłbym tu napisać nazwiskami KP/ KM którzy mają w du... wytyczne a program leży.

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 01, 2019, 23:53:11 »
Nie bardzo rozumiem, dlaczego to pytanie zostało skierowane do mnie. To że sorty "leżą w magazynach" to moja wina??? :gwiazdki: 
wg mnie, po to wprowadzono 10 letni okres przejściowy dla ubrań specjalnych aby nie wyrzucać tych jeszcze dobrych (poprzedni wzór)  tylko po to aby ubrać podwładnych w nowe żółte, lepsze ubrania.  Nie słyszałem aby odgórnie wydano polecenie wydawania nowego typu ubrań - może dlatego, że mam kilka "100" kilometrów do W-wy :klol:   
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2019, 23:57:59 wysłana przez strażak biurkowy »

Offline Sepi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 02, 2019, 21:19:59 »
Witam. Kilkakrotnie pisałem, że te nowe ubrania to pomyłka i ostatnio miałem okazję je przymierzać. I jak miałem negatywne odczucia, tak niestety je potwierdzam. Cały ten projekt nadaje się niestety do kosza, a twórcy powinni ponieykonsekwencje prawne. Same napisy PSP nic nie zmieniają. Ubrania jak nie było funkcjonalne i wygodne tak nie jest. Założenie powinno być jedno, u ranie lekkie powinno być uzupełniane lekkim a tak nie jest. Nie ma takiej możliwości a na przebieranki nie ma czasu przy akcji, jak i miejsca na samochodzie. Bez kompleksowej zmiany ubrania koszarowego jako lekkiego ta robota to tylko marnotrawienie środków publicznych. Przymierzałem ubranie od polskiego wykonawcy nie nie mogłem w nim chodzić. Spodnie się nie zginały i wejście na któreś piętro to mordęga. Brak kieszeni na drugą stację, bo jedna do kanału ratowniczego, drugą do kanału powiatowego. Gdzie zamontować latarkę itd., itd. Dzięki, że mam ubranie zagraniczne i miałem ten komfort,  że spokojnie nasz wyrób mogłem zostawić w magazynie. Cieszę się, że jest okres przejściowy, ale wtedy emka. Szkoda zdrowia.