Autor Wątek: Nowy wzór ubrania specjalnego  (Przeczytany 41246 razy)

Offline klaudia_

• Początkujący
  • *
Odp: Nowy wzór ubrania specjalnego
« Odpowiedź #160 dnia: Czerwiec 13, 2019, 19:45:55 »
co do parametrów które wygrały w szkole ( poznańskiej ) - pytanie czemu DEVA zastrzegła te parametry?

akurat na myśli miałam postępowanie w szkole w Warszawie, załączam informację z otwarcia ofert

Offline mariuszp

• Weteran
« Odpowiedź #161 dnia: Czerwiec 13, 2019, 19:48:27 »
co do parametrów które wygrały w szkole ( poznańskiej ) - pytanie czemu DEVA zastrzegła te parametry?

akurat na myśli miałam postępowanie w szkole w Warszawie, załączam informację z otwarcia ofert
Faktycznie bardzo dobry przykład - pozdrawiam

Offline klaudia_

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #162 dnia: Czerwiec 14, 2019, 11:07:50 »

Mam też do Pani pytanie, czy firma Scantex planuje (lub już wykonała) badanie Thermo-Man, dla ubrania wg. nowego wzoru?

Przed wprowadzeniem na rynek ubranie Raptor NXT paliliśmy na Thermomanie w firmie DuPont. Ze względu na bardzo lekki układ warstwowy (tylko 460g/m2) chcieliśmy sprawdzić bezpieczeństwo zastosowanego rozwiązania. Ubranie było badane we wzorze dla OSP, ponieważ nie zmieniliśmy układu warstwowego nie badaliśmy powtórnie wzoru dla PSP. Wyniki badania są zamieszczone pod opisem ubrania na naszej stronie www. Chciałabym zaznaczyć, że warunki badania, które praktykowane są w DuPont były trochę inne ponieważ ubranie było założone bezpośrednio na manekina, bez dodatkowej warstwy ochronnej (tak jak w tym przypadku bielizny termoaktywnej), dlatego też w wynikach pojawiły się oparzenia 2 stopnia. Tu trochę autoreklamy: był to najlepszy wynik dla tak lekkiego układu warstwowego testowanego w ich laboratorium :) W tym roku będziemy badać 2 kolejne ubrania, jedno z nich dedykowane dla PSP, więc myślę,że w przeciągu 2- 3 miesięcy powinniśmy wykonać próbę modelu zgodnego z OPZ.

Offline fireman_f

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #163 dnia: Czerwiec 14, 2019, 11:52:01 »

Co z tego że wydaje kupę kasy na badania skoro ubrania dostępne dla PSP są beznadziejne, jakość wykonania słaba, pruje się, robią się dziury itd?

Czy możemy konkretniej? Zrobiły się dziury w tkaninie zewnętrznej?? :gwiazdki: Swoim wpisem sugeruje Pan,że nasze ubrania są wykonane z materiałów słabej jakości, my natomiast kupujemy je i produkujemy w oparciu o certyfikaty i licencje. Jeżeli jakiś problem się pojawił chętnie zgłosimy to bezpośrednio do producenta tkaniny. Pytam, bo do tej pory nie otrzymaliśmy żadnej reklamacji, która dotyczyłaby tego probelmu.

Pani Klaudio, z tego co wiem to z jednej z KM niedługo po dostarczeniu pierwszej partii ubrań (około 2 miesiące ubrania były używane), pojechało do was kilka sztuk na reklamacje z powodu dziur w kieszeniach, przerwanych kieszeniach przy spodniach, urwanych szelkach i paru innych usterkach, stad tez uważam ze ubranie jest dosyć słabe, chociaż póki co po tych kilku sztukach nie ma większych problemów z pozostałymi ubraniami.

Offline klaudia_

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #164 dnia: Czerwiec 14, 2019, 16:58:18 »
Przyznaję rację. Była taka sytuacja, w 2 ubraniach jeden z naszych zespołów "zapomniał" obszyć worki kieszeniowe. Po całym zamieszaniu zeszłorocznym dopracowaliśmy też kilka rozwiązań produkcyjnych,żeby podobne usterki nie miały miejsca.