Autor Wątek: Budynek dwukondygnacyjny współdzielony a wymagania dok. dot. instalacji elektr.  (Przeczytany 604 razy)

Offline czaterxxx

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Witam. Czy jeżeli budynek jest dwukondygnacyjny i na dole jest lokal użytkowy a u góry prywatne mieszkanie, to Straż może żądać od nas dokumentacji dot. instalacji elektrycznej u sąsiadów z góry?

Offline r0cq

  • Strażak Sam
  • ***
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nieustanne dążenie w stronę profesjonalizmu!
Badanie instalacji elektrycznej robi się dla całości, a nie jej części. Wątpię by budynek posiadał dwie różne instalacje.
Każdy ma jakąś rolę w życiu! Zrób wszystko co do Ciebie należy!
Nic nie zmienisz, jeśli wciąż będziesz stać. Nie daj się stoczyć - toczy się gra!

Offline czaterxxx

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Czy Straż może wymagać od nas takiej dokumentacji ?

Offline intruder9

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
PSP nie prowadzi czynności kontrolno-rozpoznawczych w części mieszkalnej.
Mogą wejść i kontrolować to co jest przeznaczone na usługi.
Jednak obowiązek przeglądów instalacji elektrycznej nakłada Prawo Budowlane Art. 62 i nie jest tam napisane, że obowiązek ten części mieszkalnych nie dotyczy.
Więc tak czy inaczej musisz robić przeglądy instalacji elektrycznej niezależenie od tego czy to usługi czy część mieszkalna.