Autor Wątek: FireVR Sim - autorski prototyp symulatora pożarniczego na Androida  (Przeczytany 833 razy)

Offline xqwzts251

• Początkujący
  • *
Czołem!

Jestem strażakiem ochotnikiem, ale też programistą, niedawno skończyłem studia magisterskie w ramach których tworzyłem prototyp symulatora pożarniczego na Google Cardboard (tani VR).
Udało mi się go skończyć i wypuścić na Google Play, chciałbym się z Wami tą symulacją podzielić.

Mamy do dyspozycji 3 scenariusze (pożar stodoły, wejście do budynku, wypadek samochodowy). W każdym scenariuszu wyświetlają nam się możliwe decyzje do podjęcia, po wybraniu których widzimy efekty (często też wytłumaczenie). Postać porusza się po ścieżce, możemy obracać za to głową.
Symulator robiłem we współpracy ze strażakiem PSP żeby uniknąć błędów.

Aplikacja działa chyba ze wszystkimi tanimi goglami do VR zgodnymi z Google Cardboard, jest też tryb bez gogli gdzie sterujemy palcem :).

Jestem świadomy że symulator nie wygląda ładnie, lub też że niektóre decyzje projektowe nie były trafne (np. jesteśmy sami, nie ma innych strażaków), ale np. cywile z którymi robiłem badania wyrażali się pozytywnie o projekcie. Może kogoś zainspiruje, może komuś pomoże :) .

Link ==> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.konradklocek.firevrsim

Aplikacja 100% darmowa, bez reklam ;).

Offline oliwier

• Weteran
Odp: FireVR Sim - autorski prototyp symulatora pożarniczego na Androida
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2019, 11:04:21 »
Pomysł jest ciekawy. O wykonaniu nie mówię bo wiem ile czasu, pracy i pieniędzy kosztuje zrobienie dobrego programu.
Skontaktuj się z SGSP może wspólnie z jakąś politechniką zrobicie taki projekt.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Stasieq

• Początkujący
  • *
    • https://sinial.pl/opinie/
Odp: FireVR Sim - autorski prototyp symulatora pożarniczego na Androida
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 14, 2019, 08:25:42 »
Graficznie jest czytelnie, ale jednak zmieniłbym czcionkę komend na coś, co nie wygląda jak prezentacja w powerpoincie sprzed 10 lat. Ale sam pomysł super i będę mu kibicować :D