Autor Wątek: Orlen - ktoś zna szczegóły  (Przeczytany 7375 razy)

Offline EljotNes

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 213
Orlen - ktoś zna szczegóły
« dnia: Grudzień 20, 2018, 15:22:17 »
witam czy ktoś zna szczegóły dotyczące zasad współpracy z Orlenem i kart rabatowych dla członków OSP

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Orlen - ktoś zna szczegóły
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 20, 2018, 16:37:35 »
Chciałbym zaznaczyć że rabat nie będzie dla strażaków tylko dla jednostek. Czyli prywatnie tankowania niestety nie będzie. Więcej info tutaj choć tytuł przyciąga uwagę https://remiza.com.pl/strazacy-zatankuja-taniej-na-stacjach-orlenu/

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Orlen - ktoś zna szczegóły
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 20, 2018, 17:09:31 »
Chciałbym zaznaczyć że rabat nie będzie dla strażaków tylko dla jednostek. Czyli prywatnie tankowania niestety nie będzie. Więcej info tutaj choć tytuł przyciąga uwagę https://remiza.com.pl/strazacy-zatankuja-taniej-na-stacjach-orlenu/
Cytuj
Jak informuje PKN Orlen uprawnionymi do udziału w programie są strażacy OSP czynni zawodowo włączeni do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Program lojalnościowy uprawnia do indywidualnego korzystania przez członków tej formacji z rabatu w wysokości 8 gr brutto za 1 litr paliwa na stacjach ORLEN oraz na stacjach BLISKA.
Chyba że ja to źle rozumiem haha  :szalony:
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Orlen - ktoś zna szczegóły
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 20, 2018, 17:24:13 »
Zwracam honor. W innym źródle wyczytałem że chodziło o jednostki a tutaj widziałem tylko tytuł.

Offline Feniks

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: Orlen - ktoś zna szczegóły
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 20, 2018, 17:58:33 »
I jak niby ma wyglądać weryfikacja czy się rabat należy czy nie? Bo jakoś sobie tego nie mogę wyobrazić...

Offline EljotNes

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 213
Odp: Orlen - ktoś zna szczegóły
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 20, 2018, 18:08:44 »
Z najnowszej informacji z PSP rabat ma być tylko na samochody OSP /nr rejestracyjny przypisany do karty/ - może oni czegoś nie wiedzą. Karty mają trafić do OSP do końca roku, karty są podobno dla wszystkich czynnych członków OSP KSRG.

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Orlen - ktoś zna szczegóły
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 20, 2018, 18:56:10 »
Z najnowszej informacji z PSP rabat ma być tylko na samochody OSP /nr rejestracyjny przypisany do karty/ - może oni czegoś nie wiedzą. Karty mają trafić do OSP do końca roku, karty są podobno dla wszystkich czynnych członków OSP KSRG.
ale to po co karta dla każdego? Wystarczyłoby 1 w samochodzie wozić.

Offline EljotNes

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 213
Odp: Orlen - ktoś zna szczegóły
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 21, 2018, 00:10:54 »
Z najnowszej informacji z PSP rabat ma być tylko na samochody OSP /nr rejestracyjny przypisany do karty/ - może oni czegoś nie wiedzą. Karty mają trafić do OSP do końca roku, karty są podobno dla wszystkich czynnych członków OSP KSRG.
ale to po co karta dla każdego? Wystarczyłoby 1 w samochodzie wozić.
i tego właśnie nikt nie rozumie zwłaszcza, że nie każda jednostka tankuje w Orlenie. Na razie dziwnie to wygląda bo jeżeli miało by się potwierdzić, że te karty mają być tylko do samochodów OSP to będzie wielkie bicie piany i tyle

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Orlen - ktoś zna szczegóły
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 21, 2018, 08:16:06 »
jaki cel był temu przyświecał wspieranie OSP Czy KSRG OSP - Są dwie formacje ???

Offline EljotNes

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 213
Odp: Orlen - ktoś zna szczegóły
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 21, 2018, 09:53:02 »
a więc w końcu potwierdzone karta upoważnia do indywidualnego korzystania przez członków OSP z rabatu w wysokości 8 gr brutto za 1 litr paliwa /stacje Orlen i Bliska/, karta przypisana jest do konkretnego nr  rejestracyjnego, który wpisuje sie przy pierwszym tankowaniu/użyciu karty przez członka OSP i dotyczy samochodów prywatnych - limit 200 l na miesiąc
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2018, 22:52:24 wysłana przez EljotNes »

Offline dawio112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Orlen - ktoś zna szczegóły
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 21, 2018, 12:56:20 »
Ciekawa inicjatywa - może inne firmy pójdą tym tropem ;)

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Orlen - ktoś zna szczegóły
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 21, 2018, 14:55:18 »
Przed chwilą dostałem telefon, że karty rabatowe dla członków OSP są gotowe dzisiaj do odbioru  w KM PSP.

Offline pisak10

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Orlen - ktoś zna szczegóły
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 21, 2018, 15:26:38 »
Karty są dla druhów z jednostek OSP KSRG. Są do prywatnego wykorzystania, a nie na służbowe samochody.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2018, 15:30:03 wysłana przez pisak10 »

Offline czitas

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Orlen - ktoś zna szczegóły
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 24, 2018, 22:00:44 »
Dzisiaj odebrałem Karty dla mojej Jednostki.Karty są na prywatny samochód CZYNNYCH członków OSP włączonych do KSRG.

Offline ADFire#

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Orlen - ktoś zna szczegóły
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 25, 2018, 19:38:48 »
Czynnych członków, czyli takich którzy mają uprawnienia do brania udziału w akcjach ratowniczo-gasniczych (badania+szkolenie+ubezpieczenie) mam rację?

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Orlen - ktoś zna szczegóły
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 26, 2018, 07:30:34 »
Karty jednostka dostała tyle ilu ludzi ma obecnie przeszkolonych z badaniami wpisanym do swd a komu naczelnik/ prezes dał to już jego sprawa 😃 czy teściowa, sąsiad, kochanka dzialacz pisu😎  o Ci co w PSL to napewno nie dostali 😂😃 i tak kupili za 8gr/l na max 200l/miesiąc kolejne głosy a następnych utwierdzili w swej dobroci ... i nie wiem czemu mój znajomy za program lojalnościowy na POLSKIEJ stacji ma 11 gr ?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2018, 08:59:33 wysłana przez mulat81 »

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Orlen - ktoś zna szczegóły
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 26, 2018, 13:27:37 »
Powiedzcie mi czy używając tej karty można brać paliwo na fakturę? U mnie z kartami dalej cisza...
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: Orlen - ktoś zna szczegóły
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 26, 2018, 15:11:02 »
Paliwo można tankować do prywatnych aut, bez faktury, 7 gr taniej za 1 litr, ale w skali miesiąca nie więcej niż 200l, co przy maksymalnym wykorzystaniu daje nam około 15 zł mniej w miesiącu. Po pierwszy nie każdy tyle zużywa i nie zawsze mamy możliwość zlać na stacji ORLEN/Bliska. Jak dla mnie bez szaleństwa, ale inicjatywa ciekawa i z korzyściami dla obu stron.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Orlen - ktoś zna szczegóły
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 27, 2018, 08:41:50 »
Przed chwilą rozmawiałem z dwoma członkami JOT KSRG :szalony:
tankowali na Orlenie - nikt ich o nic nie pytał, skorzystali z karty - żadnych nr nie musieli podawać :fiuu: w jednym przypadku Pani nawet pytała czy dać fakturę - jak faktura to by trzeba było podać numery.

Kurczę mnie pytają co i jak z tymi kartami a ja  :-\ :cooo: :zamknij:

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Orlen - ktoś zna szczegóły
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 28, 2018, 11:48:34 »
Hahaha dobre ale pojechał pan komendant PSP - 8 gr upustu nie więcej niż 200 litrów czyli 16 złoty na miesiąc o ile zatankuje owe 200 lit.  W skali roku zyskam 192 zł po warunkiem że zatankuje 2400 litrów na kwotę ponad 12000 tyś zł przy cenie średniej 5 zł za litr. No oferta rewelacyjna teraz tłumy będą się pchać na wytypowane stacje paliwowe aby dostać upust 4 złoty przy zatankowaniu 50 lit o baku.Tak właśnie napędza się biznes przy pomocy masy członków KSRG a że jest ich ok 200 tyś niech tylko połowa pojawi się na stacji do czasu kiedy zrozumie że owe 8 gr to jak marchewka na kiju postawiona osiołkowi aby szedł w takim anie innym kierunku.
Szkoda że pan komendant nie raczy zainteresować się ekwiwalentem za udział w akcji i nie doprowdzi do sytuacji aby owa kwota bazowa 1/175 była min kwotą wypłacaną a nie pomniejsza przez samorządy na zasadzie ich widzi nam  się tak i damy 5zł za godz.Strażacy z PSP wywalczyli płatne nadgodziny jeśli zostaną ściągnięci i dostaną z tego co napisał gdzieś na tym forum jeden kolegów 22,5 za godzinę tak żę owe 8 gr i nawet maxymalna wysokość ekwiwalentu daje do myślenia.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2018, 11:52:33 wysłana przez jgk »

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Orlen - ktoś zna szczegóły
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 28, 2018, 12:02:42 »
Hahaha dobre ale pojechał pan komendant PSP - 8 gr upustu nie więcej niż 200 litrów czyli 16 złoty na miesiąc o ile zatankuje owe 200 lit.  W skali roku zyskam 192 zł po warunkiem że zatankuje 2400 litrów na kwotę ponad 12000 tyś zł przy cenie średniej 5 zł za litr. No oferta rewelacyjna teraz tłumy będą się pchać na wytypowane stacje paliwowe aby dostać upust 4 złoty przy zatankowaniu 50 lit o baku.Tak właśnie napędza się biznes przy pomocy masy członków KSRG a że jest ich ok 200 tyś niech tylko połowa pojawi się na stacji do czasu kiedy zrozumie że owe 8 gr to jak marchewka na kiju postawiona osiołkowi aby szedł w takim anie innym kierunku.
Szkoda że pan komendant nie raczy zainteresować się ekwiwalentem za udział w akcji i nie doprowdzi do sytuacji aby owa kwota bazowa 1/175 była min kwotą wypłacaną a nie pomniejsza przez samorządy na zasadzie ich widzi nam  się tak i damy 5zł za godz.Strażacy z PSP wywalczyli płatne nadgodziny jeśli zostaną ściągnięci i dostaną z tego co napisał gdzieś na tym forum jeden kolegów 22,5 za godzinę tak żę owe 8 gr i nawet maxymalna wysokość ekwiwalentu daje do myślenia.
  :szalony: Całe szczęście że ten problem nas spoza KSRG  nie dotyczy  :rofl:  jednak podział na jednostki lepsze i gorsze zdaje egzamin.  :fiuu:

Offline Lukasz91

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
  • OSP 18" Cel: -> PSP 22"
Odp: Orlen - ktoś zna szczegóły
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 28, 2018, 15:39:09 »
8gr to nie dużo ale zawszę coś    bo  stacja orlen to jedna w pobliżu
 różnica miedzy orleniem a  stacja paliw auchan  różnica ponad 40> groszy
ekwiwalent u nas wynosi 7 złoty
cisza także u mnie
"Pierwszą powinnością strażaka jest ratować życie. Kiedy tego nie robi, pierwszą powinnością strażaka jest szkolić się!" ~Szymon Kokot-Góra

"Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi i może zapamiętam. Zaangażuj mnie, a się nauczę" ~Benjamin Franklin

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Orlen - ktoś zna szczegóły
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 28, 2018, 15:57:43 »
Przecież nikt nikomu na siłę tych kart nie wciska do ręki. Nie było wcześniej niczego to było dobrze, a teraz jak dali cokolwiek to jest jeszcze gorzej. Może za jakiś czas ten rabat będzie większy? Polska mentalność przez Was przemawia niesamowicie.

Jak Związek OSP każe sobie płacić haracz - z oddziałów Gminnych przelewać pieniądze do Wojewódzkich to nie ma problemu tak?  :wall:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2018, 16:57:45 wysłana przez Emil »

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Orlen - ktoś zna szczegóły
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 28, 2018, 16:19:21 »
U mnie między Orlenem a stacją w której się tankuje to 0.35 na litrze w firmie  w której pracuje mamy jeszcze większy upust i co pojadę do orlenu aby być w plecy na kasie czy aby się lansować że mam kartę??

Offline dario251

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Orlen - ktoś zna szczegóły
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 28, 2018, 18:26:42 »
To co Ty za paliwo lejesz, że aż 35gr różnicy?