Autor Wątek: Strażak PSP w WSP  (Przeczytany 3016 razy)

Offline minus122

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Strażak PSP w WSP
« dnia: Grudzień 14, 2018, 09:16:08 »
Witam, nie znalazłem nigdzie odpowiedzi. Wiec mam pytanie o strażaków Psp pracujących na zasadzie delegatury w wsp czy maja oni liczone wyjazdy np zabezpieczenia lądowań itp. do wyjazdów czy wg liczone są im kreski ? I ciekawi mnie jeszcze na jakim poziomie kształtują się tam dodatki służbowe na dowódcy zastępu ? No ewentualnie jak ktoś się orientuje jak wyglada tam służba ogólnie ? Z góry dzieki za odp

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Strażak PSP w WSP
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 14, 2018, 10:49:45 »
Nie ma czegoś takiego jak delegowanie strazaków PSP do WSP. Są to zupełnie dwa inne ministerstwa PSP to mswia a WSP to MON.

Offline minus122

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Strażak PSP w WSP
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 14, 2018, 11:04:37 »
Jesteś w dużym błędzie bo istnieje takie coś wejdź na stronę wop to się dowiesz :)

Offline Seretsu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
  • seretsu
Odp: Strażak PSP w WSP
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 14, 2018, 11:05:18 »
Witam. Na początku muszę wyprostować pewną rzecz. W skład Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej wchodzi Inspektorat Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej (ala KG PSP, ale tylko na terenie MON) następnie  Delegatury Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej (tak jakby komendy wojewódzkie jest ich 10 wiec niektóre są na 2,3 województwa ale tylko na terenie MON). Niestety przepisy są takie, że pod Delegatury Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej tylko merytorycznie podlegają Wojskowe Straże Pożarne (czyli jakby od razu JRG) a tak na prawdę ich bezpośrednim przełożonym jest dowódca danej jednostki wojskowej, ale dla strażaków PSP (bo są strażacy - pracownicy wojska, strażacy -żołnierze i strażacy PSP) o uposażeniu decyduje Delegatura WOP  i to ona ustala ile kto zarabia. Delegatury WOP przyjeżdżają na kontrole gotowości operacyjnej i pod względem merytorycznym mogą w formie protokołu coś nakazać. W Delegaturach WOP (składy 4-5 osobowe ) są tylko etaty oficerskie natomiast w wojskowych strażach pożarnych jako dowódce WSP spotkałem najwyżej st. asp. sztab. i jeżeli chodzi o zarobki to myślę, że są one na satysfakcjonującym poziomie i każdy wyjazd czy też staż służby jest liczony tak samo jak w PSP. W zależności od WSP zakres obowiązków i ilośc wyjazdów jest bardzo różna na pewno można liczyć się z wyjazdami na zabezpieczenia ćwiczeń poligonowych poza rejon (od kilku dni do nawet 2 - 3tygodni), gdzieś w Polsce lub na pobliskim poligonie, ale tak jak mówiłem to wszystko zależy od specyfiki danej WSP czy znajduje się na terenie składu np. amunicji, lotnisku czy na bazie ośrodka poligonowego. Pozdrawiam!

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Strażak PSP w WSP
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 14, 2018, 14:43:35 »
minus112- uposażenie jest takie jak ustawa i rozporządzenie wskazuje. Co do zabezpieczenia to powinno się zaliczać- chyba, że u ciebie nie zalicza się zabezpieczenia lądowania LPR :-\Aby więcej zarabiać i mieć lepsze michały to należy zmienić mundur , ale to bardzo jest ciężko.
pozdrawiam

Offline minus122

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Strażak PSP w WSP
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 15, 2018, 14:12:10 »
Officer masz racje ze takie samo ale mi bardziej chodzi o dodatek służbowy sam wiesz ze z tym to jest różnie np na 7 grupie może być 100 zł a może i być 1000 zł jestem ciekaw na jakim poziome tam ustalają