Autor Wątek: Testy psychologiczne pomocy !!  (Przeczytany 4078 razy)

Offline lukasso161

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Testy psychologiczne pomocy !!
« dnia: Grudzień 11, 2018, 10:42:53 »
W styczniu mam psychotesty . Do testów podchodzę drugi raz , ponieważ na pierwszym teście prawdopodobnie oblałem test osobowościowy . Opinia która dostałem ( osobowość nie wystarczająca do pelnienia służby ) Ma ktoś może materialy , które mogły by mi pomóc jakoś do tego się przygotować ?

Offline MetFis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Testy psychologiczne pomocy !!
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2018, 12:14:31 »
woj łódzkie ?

Offline lukasso161

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Testy psychologiczne pomocy !!
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 11, 2018, 13:16:41 »
Mazowieckie . Słyszałem że w Łodzi łatwiej zdać

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Testy psychologiczne pomocy !!
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 11, 2018, 13:40:36 »
W Łodzi trudniej zdać

Offline michal0428

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Testy psychologiczne pomocy !!
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2018, 14:03:08 »
Zdawałeś w Warszawie na wołoskiej ? Jakie miałeś testy i jak wyglądała Twoja rozmowa z psychologiem. Napisz coś więcej to może uda Ci sie coś pomóc.

Offline lukasso161

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Testy psychologiczne pomocy !!
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 11, 2018, 14:42:02 »
Testy miałem 2 lata temu na Wołowskie. Kazdy kolega , który przechodził  psychotesty mówił zeby się nie przygotowywać  tylko iść z marszu - tak właśnie zrobiłem i chyba to mnie zgubiło. Na 5 kandydatów  , zdał tylko 1. Rozwiązałem testy pisemne , tablica ravena , synonimy , test osobowościowy i  kwestionariusz osobowy(proscizna )  Rozmowa z psychologiem przebiegała dość nerwowo , szybko zadawała pytania , przerywała mi odpowiedz. Wiem że robiła to po to, żeby  mnie wyprowadzic z równowagi i,ale starałem  się odpowiadać jak tylko  mogłem .Po kilku pytaniach zapytałem jak mi poszło odp że w teście osobowościowym coś namieszałem i żeby czekać na decyzję . Oczywiście odrazu wiedziałem że nie zdałem poniewaz powinna mi dac obiegowke na kolejne badanie . Za miesiąc otrzymałem wiadomośc od komendy ( niezdolny do służby )
Może któryś z was podpowie jak dobrze wypaść na takiej rozmowie , jak odpowiadac , jak ja przekonać żeby akurat mnie wybrała ? Może ktoś z was ma jakies materiały na takie psychotesty, żeby sobie poćwiczyć ? Psychotesty w styczniu więc mam czas coś jescze ogarnąć

Offline michal0428

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Testy psychologiczne pomocy !!
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 11, 2018, 17:59:30 »
2 lata temu czy 2 miesiące temu? Psychlog wpisał Ci osobowość nie wystarczająca do pelnienia służby czy nie dojżałość emocjonalna?

Offline lukasso161

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Testy psychologiczne pomocy !!
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 11, 2018, 18:08:43 »
Mój dokładny termin badania 03.10.2016 . Następne badanie w styczniu ,nie znam daty . Intelekt w normie , osobowość nie wystarczajaca do pełnienia służby -i tyle . Nie bylo szczegółowej opinii, a szkoda.

Offline michal0428

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Testy psychologiczne pomocy !!
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 11, 2018, 19:22:54 »
Czyli nie jest to odwołanie tylko kolejna próba.

Teraz powinno trochę być łatwiej zdać bo ludzi mało do służb i statystki nawet w Warszawie się poprawiły.

Jeśli chodzi o przygotowanie to przypomnij sobie pytania jakie na rozmowie zadawał Ci psycholog i spróbuj sobie je jakoś opracować. Do tego testy Ravenna do przećwiczenia w necie, ale nie rób go na 100% bo to zawsze wzbudza podejrzanie u psychologa. W testach zawsze stawiaj na otwartość na ludzi i nowe rzeczy/doznania ( np podróże), pokaz ze masz cechy przywódcze ale tez bez przeginania. I nie próbuj robić z siebie ideału, bo są tam tez pytania sprawdzające prawdomówność ( np czy kiedykolwiek zabrałeś coś co nie należało do Ciebie). Ankieta to wiadomo,  bez spiny ale jeśli chcesz zdać na Woloskiej to nie pisz ze mieszkasz z rodzicami i nie masz dziewczyny ( nawet jeśli to prawda)  :wacko:

Offline lukasso161

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Testy psychologiczne pomocy !!
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 11, 2018, 21:03:28 »
Ok dzięki za pomoc. Zobaczymy ..... Dam znać jak mi poszło 😉 A

Offline crosman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Testy psychologiczne pomocy !!
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 12, 2018, 08:53:59 »
Osobista rada - znajdź sobie psychologa przygotowującego do tego typu testów (ja byłem u Pani od testów dla kierowców). Całość spotkania trwała 2h, Pani psycholog dokładnie opisała mi co i jak to wygląda. Dała wskazówki w jaki sposób oceniane są takie testy i jak powinno się odpowiadać "pod klucz", aby bez problemu wypaść pozytywnie. Jak poznasz metody psychologa to będziesz dokładnie wiedział, jak chce wyprowadzić się w las.

Offline venomm

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Testy psychologiczne pomocy !!
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 15, 2019, 12:15:33 »
Właśnie, współpraca z psychologiem brzmi jak dobra opcja i pewnie sam bym rozważał.
Generalnie samo wykucie na blachę pożądanych zachowań i kierunków odpowiedzi może być mało wiarygodne. Fajnie by było gdyby ktoś, kto się na tym znał wprowadził Cię bardziej właśnie w same schematy oceniania tego typu badań, bo to też jest bardziej zawiłe niż może się wydawać.

Offline lukasso161

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Testy psychologiczne pomocy !!
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 15, 2019, 14:56:51 »
Dzięki panowie za rady . Dzisiaj miałem psychologa. Rozmowa była super!!! Miałem wrażenie ze rozmawiam ze starą, dobrą koleżanką. Po rozmowie stwierdziłem, że powinno być wszystko ok, ale nie wiem jak testy poszły . Za 5 dni wszystko się okaże. POZDRO

Offline lukasso161

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Testy psychologiczne pomocy !!
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 25, 2019, 15:14:23 »
Dzisiaj byłem na komisji lekarskiej , dostałem obiegówkę na badania lekarskie ale na obiegówce zaznaczyli mi tylko psychiatre  po tym badaniu mam się zgłośić z powrotem na komisje. Czy jest to normalne ? Babka zmierzyła mi ciśnienie usłuchała serducho i wszystko. Nie mam informacji czy psycho zaliczone czy nie . Czego się spodziewać u psychiatry ? Jakie pytania ?

Offline michal0428

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Testy psychologiczne pomocy !!
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 26, 2019, 16:09:38 »
Jeśli dostałeś na obiegowce tylko psychiatrę to bardzo prawdopodobne że nie zaliczyłeś testów psychologicznych. Nie twierdzę że na pewno bo każdy przypadek jest inny ale było już kilka takich sytuacji na forum i z reguły oznaczało to nie zaliczenie psychotestow.

Offline Bartek992

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Testy psychologiczne pomocy !!
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 15, 2019, 23:22:02 »
A jeśli ktoś dostał psychiatrę i laryngologa i ma się zgłosić po tym na komisje ?