Autor Wątek: Kilka pytań - Radiotelefony w wykonaniu Ex  (Przeczytany 2025 razy)

Offline robsen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Kilka pytań - Radiotelefony w wykonaniu Ex
« dnia: Grudzień 06, 2018, 23:33:11 »
Pytania mam krótkie czy macie u siebie w jednostkach radiotelefony przenośne w wykonaniu przeciwwybuchowym?
A jeżeli nie macie to w jaki sposób odbywają się działania w strefach zagrożonych wybuchem?
I ostatnie pytanie czy wykorzystanie ubrań gazoszczelnych można traktować jako zapewniające bezpieczeństwo do działań w strefie zagrożenia wybuchem w przypadku zastosowania radiotelefonów nie będących w wykonaniu Ex.
Dzięki za pochylenie się nad tematem.

Offline robsen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Kilka pytań - Radiotelefony w wykonaniu Ex
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2018, 22:35:47 »
Podbije może wraz z dodaniem ankiety temat się rozwinie .
Jeśli chodzi o ostatnie pytanie przyjmujemy że działania z wykorzystaniem ubrań gazoszczelnych są wystarczającym zabezpieczeniem w strefie wybuchowej w przypadku zastosowania radiotelefonów nie będących wykonaniu Ex.

Offline Detektory

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Kilka pytań - Radiotelefony w wykonaniu Ex
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 18, 2019, 00:40:45 »
Zobaczcie tu ciekawostkę:
Blackline Safety
- miernik gazów
- czujnik bezruchu
- czujnik upadku
- lokalizator GPS
- lokalizator wewnątrz budynku (wymaga dodatkowego osprzętu)
- komunikacja alarmowa (telefoniczna od strony operatora)
- komunikacja PTT (push-to-talk)
Wszystko ATEX do strefy 0.

Strona producenta: http://www.blacklinesafety.com

Offline alincodjv55

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Kilka pytań - Radiotelefony w wykonaniu Ex
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 02, 2019, 23:03:54 »
Witam,moja odpowiedz może nie będzie precyzyjna ale wydaje mi się ,że w przypadku nieszczęśliwego wypadku podczas takich działań to prokurator nie będzie miał problemów gdzie leży wina.Natomiast radiotelefony w wykonaniu ex charakteryzują się przede wszystkim tym,że mają ograniczoną moc nadajnika i obudowa jest iskro bezpieczna .

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Kilka pytań - Radiotelefony w wykonaniu Ex
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 03, 2019, 22:33:20 »
U mnie są, z tym że mamy SGRChemEko. Samochód oficera ma dwie, na GBA dwie, na SLRt dwie oraz na SRChem również dwie.



Podbije może wraz z dodaniem ankiety temat się rozwinie .
Jeśli chodzi o ostatnie pytanie przyjmujemy że działania z wykorzystaniem ubrań gazoszczelnych są wystarczającym zabezpieczeniem w strefie wybuchowej w przypadku zastosowania radiotelefonów nie będących wykonaniu Ex.
Owszem, aczkolwiek do wszystkich zdarzeń, gdzie może wystąpić atmosfera wybuchowa, nie będziemy zakładać ubrania typu 1a :straz:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.