Autor Wątek: Straż Pożarna a Astma Alergiczna/Uczulenie na kurz  (Przeczytany 2690 razy)

Offline Scheller96

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Straż Pożarna a Astma Alergiczna/Uczulenie na kurz
« dnia: Grudzień 06, 2018, 17:59:14 »
WItam takie pytanie , mamy wśród forumowiczów osoby będące w straży albo próbujące wstąpić w szeregi straży osoby uczulone na kurz albo strażaków z tak zwaną astmą alergiczną wywołaną przez kurz?

Pytanie tez do strażaków zawodowych czy jest dużo akcji związanych z kurzem.


Offline bastol33

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Straż Pożarna a Astma Alergiczna/Uczulenie na kurz
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 06, 2018, 18:46:42 »
Akcji z kurzem jest mnóstwo..
Alergia chyba nie jest przeciwskazaniem do straży ale astma dyskwalifikuje kandydata..

Offline rafal1502

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Straż Pożarna a Astma Alergiczna/Uczulenie na kurz
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 07, 2018, 06:54:37 »
Podrzucę ci link do ustawy i zobacz tam sobie. ;)

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20180002035

Offline elpaso

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Straż Pożarna a Astma Alergiczna/Uczulenie na kurz
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 07, 2018, 10:23:45 »
Z i N wiadomo, B znalazłem w tekście, że to jest zdolny do służby z ograniczeniami ale A i C to nie wiem co to oznacza?

Offline bastol33

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Straż Pożarna a Astma Alergiczna/Uczulenie na kurz
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 08, 2018, 11:19:50 »
C- całkowicie nie zdolny do sluzby.
A- zdolny do służby.

Offline Scheller96

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Straż Pożarna a Astma Alergiczna/Uczulenie na kurz
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 10, 2018, 11:08:31 »
Rozporządzenie znam  i wiem,że badania bym zdał bo oczywiście spirometrię można ukryć ,wiem bo pracowałem w Policji i praktycznie badania są identyczne , pytanie tylko jak będzie wyglądała potem służba. Moja astma nie jest przeszkodą w sensie sprawnościowym czy wydolnościowym bo skończyłem AWF i całe zycie jestem aktywny, tylko moje pytanie czy moja alergiczna astma nie bedzie przeszkoda w pozniejszej pracy , dlatego pytam czy są moze Panowie badź Panie w takiej mojej sytuacji co juz służą i mogą się wyowiedziec cos wiecej na ten temat.

zyraf

  • Gość
Odp: Straż Pożarna a Astma Alergiczna/Uczulenie na kurz
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 10, 2018, 16:16:04 »
Będziesz chodził ciągle na tabletach albo na lekach wziewnych?
Pogadaj z alergologiem...może wybije Ci ten pomysł z głowy. Praca w straży jest zdecydowanie bardziej brudna niż w innych formacjach mundurowych.
Jakbyś pracował na MSK albo w biurze ok jest to do przeżycia ale wyobraź sobie pożar sadzy, jakiejś piwnicy, trawy (sucho wpizdu i się kurzy).
To jest bardzo śliski temat.

Offline Scheller96

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Straż Pożarna a Astma Alergiczna/Uczulenie na kurz
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 10, 2018, 16:29:48 »
Nie biorę żadnych leków i tabletek, bo zwyczajnie ich nie potrzebuje jeżeli chodzi o tą moją alergie to są to bardziej roztocza, gdzie w większości żyją w warunkach domowych, a najbardziej są pobudzione w nocy, dlatego to pytanie było skierowane do osób które mogą mi coś więcej na ten temat powiedzieć jeżeli takowe są. Chciałbym też dopytać jak wyglądają w straży akcje, czy zawsze są używane maski przy zadymieniu, I czy w straży jest dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo.

Offline Aquarius

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 148
Odp: Straż Pożarna a Astma Alergiczna/Uczulenie na kurz
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 10, 2018, 23:15:12 »

Ale na jaką odpowiedź liczysz? Że ktoś tutaj powie: "tak, śmiało idź do straży, alergia na roztocza nie będzie problemem?"

Nie - nie dostaniesz takiej odpowiedzi, bo zakres działań i spektrum substancji z którymi mamy do czynienia jest cholernie szeroki.

Po co pytania o maski? Odpowiedz sobie na pytanie, czy np. przy resuscytacji trwającej kilkadziesiąt minut w mieszkaniu typu slums uczulenie będzie Ci przeszkadzało. Bo chyba nie sądzisz, że będziesz ją wykonywał w aparacie oddechowym, prawda?  :wall: