Autor Wątek: Ubezpieczenie grupowe?  (Przeczytany 1508 razy)

Offline zenor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Ubezpieczenie grupowe?
« dnia: Grudzień 05, 2018, 13:45:35 »
Czy macie w swoich jednostkach jakieś opcje skorzystania z ubezpieczeń grupowych? No i na jakich warunkach się to odbywa?

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Ubezpieczenie grupowe?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 05, 2018, 13:49:34 »
Mamy. Jakiś czas temu złożyło dwóch ubezpieczycieli swoje oferty, strażacy sobie powybierali, napisali raporty do KP o odprowadzanie z wypłaty konkretnej kwoty na dane ubezp. grupowe (konkretne warianty) i nawet na pasku mamy to w potrąceniach. Więcej nie wiem.

Offline igorm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Ubezpieczenie grupowe?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 06, 2018, 07:18:34 »
Obecnie w miejscach w których pracuje od kilku, kilkunastu czy kilkudziesięciu pracowników jest to raczej standard. I z moich obserwacji i porównań jakie poczyniłem, ubezpieczenie grupowe oferowane jest na znacznie lepszych zasadach niż ubezpieczenie indywidualne. Krótko mówiąc, gdybyśmy chcieli uzyskać podobną ofertę indywidualnie, zapłacilibyśmy co najmniej 2x więcej. Nie wiem z czego to wynika, ale tak jest.
Proponuję porównać na porównywarkach typu Wygodnie pl - odsyłacz.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2018, 13:43:05 wysłana przez igorm »

Offline Masny

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Ubezpieczenie grupowe?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 01, 2019, 08:13:38 »
Nie w kazdym przypadku jest to takie korzystne.

O ile pobyty w szpitalu i trwałe uszczerbki są zazwyczaj dobrze wyceniane to największym problemem są kwoty wypłacane na wypadek choroby i niezdolności do pracy. W przypadku nowotworu odszkodowanie z grupówki jest wielokrotnie niższe niż koszty leczenia, bo zwykle jedynie kilka tysięcy złotych.

Dlatego też zawsze warto jest sobie to przekalkulować.  Więcej informacji na tej stronie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2019, 12:11:40 wysłana przez Masny »