Autor Wątek: Przeniesienie służbowe między województwami  (Przeczytany 3425 razy)

Offline Marcinn4

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Przeniesienie służbowe między województwami
« dnia: Listopad 28, 2018, 14:28:17 »
Witam, zakładam nowy wątek, ponieważ nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. Chodzi mi o złożenie raportu. Do komendy, której chce się przenieść chce mnie przyjąć. I teraz mam pytanie. Jak dokładnie wygląda droga...

1.Czy piszę tylko raport o przeniesienie służbowe do komendy B ,do KG PSP za pośrednictwem KP/KM PSP I KW PSP? I oni sami między sobą już rozsyłają? Bo wiem że potrzebne są 4 opinie komendantów miejskich i wojewódzkich


Czy ktoś z forumowiczów przerabiał taką sytuacje i móglby mi pomóc?

Ps. Czy ktoś ma, bądz mógłby podesłać plik do takiego raportu?

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Przeniesienie służbowe między województwami
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 28, 2018, 15:40:41 »
Czy u kolegi to nie ma kadrowca?
Przerabiałem przejście oficera ze zmiany i wiem, że pisał raport do KG, w którym zawarte były podpisy zwalniających KW i KP oraz przyjmującego KW i KP. Nie wiem czy ten wymóg dotyczy niższych rangą.

Offline Marcinn4

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Przeniesienie służbowe między województwami
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2018, 16:14:09 »
Raczej ranga nie ma w tym wypadku nic do rzeczy. Pytanie tylko czy osobiście chodził do KM PSP, KW PSP czy tylko wysłał raport drogą służbową a komendy miedzy sobą wysyłały pismo?

Offline marwit

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Przeniesienie służbowe między województwami
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 28, 2018, 21:18:23 »
Między wojewodztwami kg wyraża pośrednio zgodę. Ustawa o PSP

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Przeniesienie służbowe między województwami
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 29, 2018, 08:33:30 »
Między wojewodztwami kg wyraża pośrednio zgodę. Ustawa o PSP
Nie "wyraża zgodę", ale przenosi. I nie tylko między województwami, ale również między szkołami a KW/KM/KP.
W praktyce raport składa się do KG drogą służbową, ale dobrze być już po rozmowie z przyjmującym komendantem. Wszyscy zainteresowani komendanci opiniują taki raport (nie ma to nic wspólnego z "wyrażaniem zgody"). Organ podejmujący decyzję może tę opinie uwzględnić, ale nie musi.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline fffshow

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Przeniesienie służbowe między województwami
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 29, 2018, 13:43:13 »
Ja zbierałem wszystkie podpisy na wniosku osobiście.. a następnie droga służbowa za pośrednictwem kw raport do kg.. chcesz coś więcej wiedzieć napisz na prv..

Offline Marcinn4

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Przeniesienie służbowe między województwami
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 29, 2018, 16:57:18 »
Lang tylko moje pytani brzmi. Kierując raport do KG (oczywiście drogą służbową) ) muszę do raportu dołączyć ten wniosek gdzie opiniują komendanci KP/KM KW. Czy te opinie muszę zebrać osobiście u każdego komendanta czy wysyłam raport i komendy między sobą już to rozsyłają i komendanci opiniują?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Przeniesienie służbowe między województwami
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 29, 2018, 17:58:55 »
Lang tylko moje pytani brzmi. Kierując raport do KG (oczywiście drogą służbową) ) muszę do raportu dołączyć ten wniosek gdzie opiniują komendanci KP/KM KW. Czy te opinie muszę zebrać osobiście u każdego komendanta czy wysyłam raport i komendy między sobą już to rozsyłają i komendanci opiniują?
Akurat w tą stronę był bym spokojny, że dotrze do adresata  :rofl: Tak więc droga służbowa w województwie A (a z pominięciem w województwie B )
Chyba że jesteś jednym z niedawnych absolwentów to nawet nie składaj tego bo szkoda twojego czasu.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Online mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
Odp: Przeniesienie służbowe między województwami
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 30, 2018, 08:43:37 »
Co do absolwentów - na piśmie jest napisane o wymogu stawianym przez KG - przeniesienie możliwe dopiero po 2 latach po ukończeniu szkoły.