Autor Wątek: Czy obecnie warto przejść z podziału do biura?  (Przeczytany 18387 razy)

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Czy obecnie warto przejść z podziału do biura?
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 04, 2018, 10:19:15 »
Sorbent popełniasz kolejny błąd w dyskusji jak inni forumowicze , a mianowicie widzisz tylko minusy w swojej obecnej pracy nie dostrzegając plusów (zwłaszcza mega plusa życiowo- rodzinnego, czyli radość z prowadzenia dzieci do szkoły i przebywania z nimi , szczerze wolałbyś aby to robiła opiekunka?). Dałeś dokładny opis tego o czym ja pisałem, że brakuje w Komendach, czyli elastyczności. Zapewne teraz już dzieci samodzielne, mniej wymagaja przebywania itp., a więc mógłbys wracac na podział, a 01 powinien Ci to ułatwić. No ale w większości 01 tego nie rozumieją.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Czy obecnie warto przejść z podziału do biura?
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 04, 2018, 11:05:16 »
Sorbent popełniasz kolejny błąd w dyskusji jak inni forumowicze , a mianowicie widzisz tylko minusy w swojej obecnej pracy nie dostrzegając plusów (zwłaszcza mega plusa życiowo- rodzinnego, czyli radość z prowadzenia dzieci do szkoły i przebywania z nimi , szczerze wolałbyś aby to robiła opiekunka?). Dałeś dokładny opis tego o czym ja pisałem, że brakuje w Komendach, czyli elastyczności. Zapewne teraz już dzieci samodzielne, mniej wymagaja przebywania itp., a więc mógłbys wracac na podział, a 01 powinien Ci to ułatwić. No ale w większości 01 tego nie rozumieją.
Fakt, że spokojnie w 2009 roku dorabiałem około 1700 zł też nie jest bez znaczenia, 9 lat x ta kwota (nie licząc, że zarabiał bym lepiej mogę pominąć tą 150 złotową podwyżkę po przejściu do KP- grupę miałem przez niemal pełne 9 lat tą samą czyli 10) to już konkretny pieniądz, którego nie zarobiłem. Czas z dziećmi i tak bym spędził  a kredyt na mieszkanie - spłacił. Ja pisze tylko o sobie - mi to wyszło na minus. Każdy ocenić powinien sobie sam swój wybór, aby potem go nie żałować. Jeszcze zapomniałem o 0,5 % do emerytury - bez problemu miałbym dodatkowe 4% do emerytury.
Niemniej podkreślam - każdy powinien ocenić swoją sytuację.

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Czy obecnie warto przejść z podziału do biura?
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 04, 2018, 12:26:05 »
Sorbent popełniasz kolejny błąd w dyskusji jak inni forumowicze , a mianowicie widzisz tylko minusy w swojej obecnej pracy nie dostrzegając plusów (zwłaszcza mega plusa życiowo- rodzinnego, czyli radość z prowadzenia dzieci do szkoły i przebywania z nimi , szczerze wolałbyś aby to robiła opiekunka?). Dałeś dokładny opis tego o czym ja pisałem, że brakuje w Komendach, czyli elastyczności. Zapewne teraz już dzieci samodzielne, mniej wymagaja przebywania itp., a więc mógłbys wracac na podział, a 01 powinien Ci to ułatwić. No ale w większości 01 tego nie rozumieją.

Moim zdaniem trzeba też zrozumieć, że człowiek, który 9 lat spędza na biurze w jakimś stopniu "wychodzi z obiegu" jeżeli chodzi o podział. Czasami nie ma cie miesiąc w służbie i po przyjściu już można odczuć, że potrzeba 1-2 służb żeby znowu przypomnieć sobie "co gdzie jest" itd. Tym bardziej po prawie dziesięciu latach trudno wymagać od chłopa, że wróci na podział (na stanowisko nie niższe niż ma, czyli dowódca zmiany, chyba, że zgodzi się na coś niższego) i wszystko będzie ogarniał na tyle, żeby się nie pogubić na akcji jeżeli przez tak długi czas nie miał z tym jakiejkolwiek styczności.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Czy obecnie warto przejść z podziału do biura?
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 04, 2018, 19:32:33 »
Czy warto przejść hmm. A więc tak. Znam jednego aspiranta co przeszedł do biura i od razu został oficerem, oraz kilkunastu podoficerów którzy po przejściu zostali aspirantami. A teraz najciekawsze, wszyscy po otrzymaniu wyższego korpusu drapią z powrotem na podział a komendant na to "nu nu nu" chłopczyku teraz dymasz na 8h i dopóki ja jestem w służbie decyzji nie zmienię.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Czy obecnie warto przejść z podziału do biura?
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 05, 2018, 10:12:36 »
a więc Sorbent wszystko w TEJ CHWILI sprowadza się do kasy i widzisz w swojej wypowiedzi niestety ale dałes kolejny + na pracę w biurze- wyższe wynagrodzenie. Od razu proszę Cię nie uwzględniaj dodatkowego zarobkowania pogodzinach pracy, bo i tu i tam mozesz dorobić. Ja dorabiałem zarówno na podziale jak i w biurze- trzeba tylko chcieć.
Jeszcze raz powtórze - największa bolączka w PSP to brak elastyczności 01 co potwierdza Gordon

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Czy obecnie warto przejść z podziału do biura?
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 05, 2018, 10:48:52 »
a więc Sorbent wszystko w TEJ CHWILI sprowadza się do kasy i widzisz w swojej wypowiedzi niestety ale dałes kolejny + na pracę w biurze- wyższe wynagrodzenie. Od razu proszę Cię nie uwzględniaj dodatkowego zarobkowania pogodzinach pracy, bo i tu i tam mozesz dorobić. Ja dorabiałem zarówno na podziale jak i w biurze- trzeba tylko chcieć.
Jeszcze raz powtórze - największa bolączka w PSP to brak elastyczności 01 co potwierdza Gordon

Podkreślałem - dla każdego jest to sprawa indywidualna - ja po godzinie 16 nie mogę dorabiać, praca w domu też odpada. W soboty pracuje żona. Argument o pieniądzach dałem na końcu - wcześniej przytoczyłem wiele innych - więc ciężko mi się zgodzić, że u mnie wszystko sprowadza się do kasy!!! A to wyższe wynagrodzenie - hmm od razu jest zjadane przez dojazdy.

Offline Fajerbajer

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Czy obecnie warto przejść z podziału do biura?
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 05, 2018, 11:01:49 »
a więc Sorbent wszystko w TEJ CHWILI sprowadza się do kasy i widzisz w swojej wypowiedzi niestety ale dałes kolejny + na pracę w biurze- wyższe wynagrodzenie. Od razu proszę Cię nie uwzględniaj dodatkowego zarobkowania pogodzinach pracy, bo i tu i tam mozesz dorobić. Ja dorabiałem zarówno na podziale jak i w biurze- trzeba tylko chcieć.
Jeszcze raz powtórze - największa bolączka w PSP to brak elastyczności 01 co potwierdza Gordon

Podkreślałem - dla każdego jest to sprawa indywidualna - ja po godzinie 16 nie mogę dorabiać, praca w domu też odpada. W soboty pracuje żona. Argument o pieniądzach dałem na końcu - wcześniej przytoczyłem wiele innych - więc ciężko mi się zgodzić, że u mnie wszystko sprowadza się do kasy!!! A to wyższe wynagrodzenie - hmm od razu jest zjadane przez dojazdy.
Biorąc pod uwagę tylko sprawy finansowe to na realia dnia dzisiejszego można przejść na 8h  ale za  min. 1200 PLN podwyżki w innym razie to nie ma jakiegokolwiek sensu. :-\

Offline strazak2017

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Czy obecnie warto przejść z podziału do biura?
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 06, 2018, 20:50:19 »
Rozmawiałem dziś z kumplem, który jest d-ca JRG, potwierdził że obecnie przejście do biura to kara. Mówi patrz na moim przykładzie: dodatek służbowy 1000 zł, nagroda na listopada na poziomie d-cy zmiany, brak motywacyjnego w tym roku, brak jakichkolwiek nagród, zakaz robienia płatnych nadgodzin - wszystko do oddania, roboty masa i to takiej nie związanej z działalnością operacyjną, papierologia na maksa. Na koniec skwitował tak " i jak się tu nie wk.....ć. 

Offline Triman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Czy obecnie warto przejść z podziału do biura?
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 06, 2018, 21:37:21 »
Standardowo D-ca ma dodatek na poziomie 1500-1600. Przynajmniej w ościennych jednostkach. Natomiast d-ca zmiany analogicznie 1400 :) To tak w celu pokazanie tej OGROMNEJ różnicy. Prawda jest taka, że każdy budowlaniec czy kierowca jak ma 2 etat zarabia podobnie do 01 tyle w temacie. Oczywiście są tacy, którzy leżą po służbie i najgłośniej krzyczą ale to obrazuje jak to wszystko u nas jest wypłaszczone. Awanse się nie opłacają :)  :tuba: :tuba:

Offline Raizo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Czy obecnie warto przejść z podziału do biura?
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 06, 2018, 21:57:24 »
Prawda jest taka, że każdy budowlaniec czy kierowca jak ma 2 etat zarabia podobnie do 01 tyle w temacie. Oczywiście są tacy, którzy leżą po służbie i najgłośniej krzyczą ale to obrazuje jak to wszystko u nas jest wypłaszczone. Awanse się nie opłacają :)  :tuba: :tuba:

Każdy kto pracuje na drugim etacie zapiepsza po 12 godzin dziennie, nie ma go dla rodziny, nie ma czasu dla siebie i rodziny, ale za coś trzeba ją też utrzymać

myślę, że tak jak było wspomniane wszystko jest wypłaszczone ...- dlaczego? bo za mało zarabiamy
niektórych też uszczęśliwia podwyżka na poziomie 150 zł brutto co kilka lat, albo i wcale bo przecież jest tak dobrze - kto zgadnie kogo to słowa ?

Offline strazak2017

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Czy obecnie warto przejść z podziału do biura?
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 07, 2018, 20:39:37 »
Standardowo D-ca ma dodatek na poziomie 1500-1600. Przynajmniej w ościennych jednostkach. Natomiast d-ca zmiany analogicznie 1400 :) To tak w celu pokazanie tej OGROMNEJ różnicy. Prawda jest taka, że każdy budowlaniec czy kierowca jak ma 2 etat zarabia podobnie do 01 tyle w temacie. Oczywiście są tacy, którzy leżą po służbie i najgłośniej krzyczą ale to obrazuje jak to wszystko u nas jest wypłaszczone. Awanse się nie opłacają :)  :tuba: :tuba:
Takie dodatki to marzenie w mojej KP. D-ca JRG 1250, z-ca 1100, d-ca zmiany 700.

Offline mako

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Czy obecnie warto przejść z podziału do biura?
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 08, 2018, 16:38:30 »
To 01 pewnie kase na wydatki rzeczowe przenosi.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Czy obecnie warto przejść z podziału do biura?
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 08, 2018, 18:07:43 »
 Środki z pargrafu stricte płacowego  na rzeczowe? Brawo Ty.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Czy obecnie warto przejść z podziału do biura?
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 08, 2018, 20:20:01 »
Środki z pargrafu stricte płacowego  na rzeczowe? Brawo Ty.
Za zgodą rady miasta/powiatu to banał
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Czy obecnie warto przejść z podziału do biura?
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 08, 2018, 21:02:09 »
Nie za zgodą bo tego nie robi KM/KP tylko starosta  mając umocowanie w decyzji rady powiatu dokonuje ci przesunięć  w planie budżetu. Nie jest to takie proste bo musiało by dojść do zagrożeń w zakresie dyscypliny finansów publicznych KW musiała by odmówić wsparcia i co najważniejsze zmniejszony paragraf płacowy nie wraca do punktu wyjście. Na 99% kolega pomylił środki z wakatów które dużo łatwiej zagospodarować na rzeczówkę.  Dokonanie takich przesunięcia konkretnie  z paragrafu płacowego na rzeczówkę w historii PSP można by pewnie policzyć na palcach jednej ręki. Ja osobiście nigdy , poza czysto teoretycznymi rozważaniami nie widziałem tego w praktyce a sporo lat robię i po sporym obszarze PL się kręcę, z drugiej strony czort tam wie, co wy tam na Podlasiu wyprawiacie. :mellow:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2018, 23:01:33 wysłana przez pb11 »

Offline strazak2017

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Czy obecnie warto przejść z podziału do biura?
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 09, 2018, 09:21:47 »
To 01 pewnie kase na wydatki rzeczowe przenosi.
Nie przenosi. Komenda od lat nie ma kasy. Od kiedy pamiętam to każdy nowo przychodzący na stanowisko d-cy miał mniej od poprzednika. Teraz doszło do tego ,że mają takie niskie dodatki.