Autor Wątek: szkoła strażacka czy wojskowa ?  (Przeczytany 3025 razy)

Offline RezO

• Strażak Sam
  • Nie zabija się legendy.
Odp: szkoła strażacka czy wojskowa ?
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 21, 2018, 11:12:43 »
Widzę że @Zuzin nie znasz realiów wojska i PSP. W wojsku pomimo że jesteś prosto po szkole, to jesteś oficerem i byle szeregowy jakąkolwiek podległość służbową stara się uszanować. Tutaj stażysta po 2 latach w JRG jest starszy niż oficer po 6 latach w SGSP i to stażysta potrafi się stawiać ponad oficerem ;)
Może nie zro­bimy więcej niż jes­teśmy w sta­nie, ale pos­ta­raj­my się, żeby to nie było dużo mniej.

Offline Madex

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 25, 2019, 09:36:15 »
Ja slyszałem ze Po SGSP mozna byc inspektorem ppoz, odbierać budynki,być rzeczoznawcą dodatkowo. Więc jezeli ma sie sluzby 24/48 to mozna naprawdę bardzo dobrze sobie ułozyć, chyba o wiele lepiej niż w wojsku bo tam nie czegoś takiego chyba i praca jest od poniedziałku do piątku. Więc wypłata ze strazy + prywatna firma i tak sobie człowiek żyje :D

Offline Feuerwehrmann

• Strażak Sam
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 25, 2019, 12:01:17 »
Więc jezeli ma sie sluzby 24/48 to mozna naprawdę bardzo dobrze sobie ułozyć (...) Więc wypłata ze strazy + prywatna firma i tak sobie człowiek żyje :D

Boże, chroń naszą formację przed takimi kandydatami.
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Madex

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 25, 2019, 14:05:04 »
Więc jezeli ma sie sluzby 24/48 to mozna naprawdę bardzo dobrze sobie ułozyć (...) Więc wypłata ze strazy + prywatna firma i tak sobie człowiek żyje :D

Boże, chroń naszą formację przed takimi kandydatami.

Nie rozumiem dlaczego? Bo napisałem prawdę? Wiadomo oczywiście, że chodzi o ratowanie zycia ludzkiego i niesienia pomocy innym, ale przyszła rodzinę wyżywić też trzeba , a jezeli jest się w stanie pogodzić firmę i Straż, to dlaczego nie? Uważam, ze sluzba jest tak ułożona, ze jest to wykonalne. a ta uczelnia daje takie możliwości, aby tą wiedzę zdobyć. Aczkolwiek podkreślam, mogę się mylić.