Autor Wątek: Dwa dojścia ewakuacyjne  (Przeczytany 2459 razy)

Offline pietrus

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Dwa dojścia ewakuacyjne
« dnia: Listopad 10, 2018, 22:32:46 »
Czy Waszym zdaniem w tym budynku ZLII zapewniono dwa dojścia ewakuacyjne, które się nie pokrywają i nie krzyżują ?

[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2018, 22:39:05 wysłana przez pietrus »

Offline mariusz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
Odp: Dwa dojścia ewakuacyjne
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 11, 2018, 20:22:33 »
Moja odpowiedz brzmi nie.

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Dwa dojścia ewakuacyjne
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 12, 2018, 12:22:05 »
Dojście ewakuacyjne - jest to długość drogi ewakuacyjnej od wyjścia z pomieszczenia na tę drogę do wyjścia do innej strefy pożarowej, lub na zewnątrz budynku.
Rozpatrywanie Twojego przypadku jako jedną wielką całość jest bezsensowne. Według mnie @mariusz pośpieszył z odpowiedzią.
Przeanalizuj i gdybyś dalej miał problem, to śmiało pytaj :)


PS. należy mieć jeszcze na uwadze fakt, że zgodnie z nowelizowaną wersją WT z 2018r. dojścia nie mogą się pokrywać ani krzyżować, ale dopuszcza się ich wspólny początkowy przebieg na długości nie większej niż 2m.



Offline pietrus

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Dwa dojścia ewakuacyjne
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 12, 2018, 17:02:44 »
Dzięki za info.
Zauważyliście, że jedno z wyjść ewakuacyjnych dla ZLII ma drzwi otwierane do wewnątrz więc nie powinno być uznane za prawidłowe ? Czy zauważyliście, że tylko jedna para drzwi spełnia wymagania szerokości wyjść ewakuacyjnych jako 120 cm, a pozostałe do zwykłe 100 cm ?
Czy wiatrołap uznaje się za pomieszczenie ?, bo jeżeli tak to mamy chyba do czynienia z ewakuacją więcej niż przez 3 pomieszczenia z kuchni ?

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Dwa dojścia ewakuacyjne
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 12, 2018, 20:12:07 »
@Pietrus z załącznika, który dodałeś na początku tematu nic nie można konkretnego wywnioskować. Jest to zdjęcie o niskiej jakości, więc jeżeli potrzebujesz odpowiedzi na te i inne pytania - postaraj się.

Zalecam zerknięcie do Projektu Budowlanego, a dokładniej warunków ochrony przeciwpożarowej, warunki ewakuacji. Tam powinieneś znaleźć odpowiedzi na część nurtujących Cię pytań. Wiatrołap, nie rozpatruje się jako pomieszczenie, bo byłby to totalny bezsens.
:straz:

Offline pietrus

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Dwa dojścia ewakuacyjne
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 13, 2018, 06:55:56 »
@Pietrus
Zalecam zerknięcie do Projektu Budowlanego, a dokładniej warunków ochrony przeciwpożarowej, warunki ewakuacji. Tam powinieneś znaleźć odpowiedzi na część nurtujących Cię pytań. Wiatrołap, nie rozpatruje się jako pomieszczenie, bo byłby to totalny bezsens.
:straz:

Uwierz mi, że ta plansza ewakuacji jest bardziej wartościowa niż projekt budowlany, który miałem okazję analizować. Po drugie, wybudowano zupełnie coś innego niż zaprojektowano bez uzgodnień zmian z rzeczoznawcą - zmiany uznano za nieistotne.