Autor Wątek: Akcja L-4  (Przeczytany 71077 razy)

Offline pupil3

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Akcja L-4
« dnia: Listopad 01, 2018, 18:02:42 »
Panowie Policjanci maja jaja i ida masowo na zwolnienia a my?

Offline roberto998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 01, 2018, 18:09:06 »
Związki niech zamiast patrzeć na swoje stanowiska niech przekażą kiedy i na ile ma być chore. Im więcej weźmie tym szybciej więcej będzie można uzyskać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 01, 2018, 18:14:41 »
A my nie ( wiesz zaufanie społeczne, misja , służba, powołanie).

Offline pupil3

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 01, 2018, 19:13:28 »
Tylko tym zaufaniem nie nakarmimy rodzin.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 01, 2018, 19:30:28 »
ciężko będzie bo u nas nagrody były wysokie,ale dla tych co nie chorowali przez ostatnie 1,5roku i teraz wszyscy boją się L4 powiedzieli że do pracy będą przychodzić kulawi,z zasmarkani, bo w innym przypadku nagroda przejdzie bokiem

Offline pupil3

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 01, 2018, 19:37:23 »
jak wszyscy pojdziemy to nam nic nie zrobia, kupy nie tkna

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 01, 2018, 21:03:40 »
   Nie zdziwię się jak te nasze teksty z forum polecą w głównych wydaniach wiadomości TVP. A na TVP Info przez cały dzień wałkowane będzie i u Rachonia, że strażacy wraz z policjantami zmówili się przeciwko rządowi "dobrej zmiany" i wcale nie są chorzy. Poczytajcie komentarze pod artykułami o L4 w policji.
   Prawda jest taka, że jako formacja nie mamy możliwości żadnego skutecznego, odczuwalnego dla strony służbowej prowadzenia protestu. Oflagowanie ? Działania pozorne.
  A policjanci się wkurzają na nasze ZZ prowadzące protest bo myślą, że jak u nich pójdzie na L4 40-50% znacznie utrudniając zwłaszcza prewencję i drogówkę to u nas nagle trzeba by zamknąć z co trzecią jrg przy takim chorobowym i nie będziemy wyjeżdżali.
  Konia z rzędem temu kto wskaże realny skuteczny protest strażaków z ostatnich 25 lat, który coś rzeczowego osiągnął. Tylko nie podawać miasteczek namiotowych, nie poddawania się inspekcji, itp. uciążliwości. 
pozdrawiam

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 01, 2018, 21:12:48 »
dlatego cały czas powtarzam że całe szczęści że jesteśmy we wspólnym koszyku z policją w przeciwnym razie słabo widzę naszą formację nie dość że wewnątrz sie gnoimy(kontrole,inspekcje,przeglądy,cuda wianki) to jeszcze żadnego posłuch u zwierzchników, no i to co pisałem wyżej wystarczy nagrodą postraszyć i ze złamana ręką strażak przyjdzie do pracy

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 01, 2018, 21:47:09 »
1586 Policjantów w Łódzkim na zwolnieniu. To 1/4 stanu osobowego.
11 listopada coraz bliżej więc teraz pora na nas. Za kilka dni pojawią się pisma aby przygotować SIS do zabezpieczenia uroczystości.
A że listopad to nikt nie udowodni że się nie przeziębiłem. Sorry, taki mamy klimat  :rofl:
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2018, 21:50:49 wysłana przez oliwier »
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline nintruz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 01, 2018, 22:16:10 »
Panowie, pozwólcie, że zacytuję wypowiedź, jednego z forumowiczów z bratniego - policyjnego forum. Wypowiedź, bardzo emocjonalna, ale obrazuje znakomicie nastroje w Polskiej Policji.

Bastek
   
Temat postu: Protest AD 2018 - oceny, uwagi, dyskusja  PostWysłany: 01 Lis 2018 - 14:37

Skąd: Łódzkie
Zawód: Policjant
Status: Offline
   
"Witam
Panowie jeśli odpuścimy będzie źle rząd nas oleje całkiem będą nami pomiatać przez następne 10 lat. W łódzkim dajemy z siebie wszystko zamknięte komisariaty brak patroli jest ciężko zostały naprawdę minimalne siły na wypadek naprawdę ważnych rzeczy zagrożenia życia i zdrowia. Od 10 lat od momentu przejęcia władzy przez PO Policja stacza się coraz niżej. odchodzą ludzie którzy mają po 5 6 lat pracy i masowo ci którzy mają 15 mają dość nadgodzin tyrania świątek piątek za miskę kaszy bez okrasy!!!! Po za tym pracujemy na rozpadającym się sprzęcie przynosimy własne sprzęty długopisy papier drukarki tusze tonery wyliczać można bez liku. Statystyka rządzi nie jest ważny obywatel ważne są normy. Nie ma służb wspomagających policja odpowiada za tak wiele rzeczy że jest już na granicy wydolności. Zostajemy sami z rozwiązywaniem spraw za Urzędy miasta Gminy jesteśmy wzywani do wszystkiego od srającego kota w klatce po leżącego psa na drodze. Ja do godziny 15:30 jeszcze można dodzwonić się do jakich kol wiek służb miejskich tak po 15:30 a niech policja sobie radzi. Pilnowanie dziur w drodze przez 10 godzin bo nie ma przyjechać i zabezpieczyć. Oczekiwanie na lekarza do zgonu po 5, 6 godzin. Przykładów są setki. Komendy Wojewódzkie zabierały kilka lat temu wakaty komend powiatowych. Jest nas mniej na ulicach i co raz mniej jest też doświadczonych policjantów. Nikt nie zdaje sobie sprawy że dopiero po 5 latach pracy policjant da sobie prawie w każdej sytuacji na ulicy lub za biurkiem. A obowiązki przerzucane na barki policji coraz większe. Jeśli to wszystko co rozpoczęło się w Łódzkim padnie to nic się nie zmieni. Nadal będziecie jeździli rozpadającymi się radiowozami, siedzieli przy biurkach z lat 70 i 80 kupowali sami fotele do pracy sami odmalowywali pokoje i tłumaczyli dzieciom dla czego nie możecie kupić im zabawki tylko kurtkę na zimę a buty to może za miesiąc. I cieszyli się bo dostaliście premii na święta 120 zł albo na święto policji 80.
Panie i Panowie Policjanci myślę że teraz walczymy o przyszłość naszej formacji. Każdy z rządów od kiedy pracuję w Policji czy SLD czy PO czy PiS ma głęboko w …. Policję Straż Graniczną, Pożarną Służbę Więziennictwa. Policja z mocy ustawy jest a polityczna. A za każdym razem przy zmianie rządu wymieniani Komendacji począwszy od Głównego po Wojewódzkich a i czasami Powiatowi Miejscy. Oni nie mają meldować wysoko że są problemy oni mają mówić o sukcesach i cisnąć doły. Ale z tych dołów już więcej się nie da wycisnąć. A co mam do powiedzenia dla obywateli? Proszę państwa Zabezpieczcie domy lub ogrodźcie osiedla zatrudnijcie ochronię bo za rok dwa Policja będzie nie wydolna. Nie będzie miał kto Wam pomóc. Rządzący nie potrzebują policji mają swój BOR któremu podnieśli wypłaty kiedy ci położyli raporty. Koleżanki i koledzy pomyślcie w jakiej Policji chcecie pracować jak chcecie aby wyglądała wasza przyszłość w tej formacji. I zróbcie to co uważacie za stosowne."

Źródło: http://www.ifp.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=49405&postdays=0&postorder=asc&start=840

Zachęcam poczytać, jak dobrze dzieje się u "niebieskich". Ze swoich źródeł wiem, że i w SW też wieje grozą.
Ministerstwo musi pójść na ustępstwa, bo inaczej to wszystko jebnie i skończy się obraz Państwa mlekiem i miodem płynący, a Premier przestanie mówić o zaskakującej nadwyżce budżetowej.

Bardzo bym chciał, by 6 listopada protest się zakończył. By nie doszło do eskalacji, bo to rzeczywiście będzie groźne dla obywateli. Teraz ruch po stronie Ministra i oby przemyślał go dwa razy!

Pozdrawiam.

Offline bolec

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 02, 2018, 00:18:34 »
Bracia strażacy (że tak zażartuję) prawda jest taka że mamy szczęście że na jednym wózku z policją jedziemy. Tylko oni mogą nam coć wywalczyć i chwała im za to. My ze względu na bezpośrednie ratowanie życia nie możemy wszyscy pojść na L4. Jakie macie pomysły na skuteczny protest? Może odstąpienie od wszystkich działań (akcji) gdzie nie ma bezpośredniego zagrożenia utraty zdrowia lub życia? Co na to związki?

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 02, 2018, 07:01:42 »
Nasza Brać nie za bardzo zawalczy ...dlaczego...  dlatego że 8 godzinni dobrze zarabiają PB nie ma czasu bo biega po służbie po dodatkowych pracach żeby jakoś to było związek S wiadomo i tak to się kręci .

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 02, 2018, 10:08:50 »
Wypowiedź jednego z użytkowników forum policyjnego w 100% popieram :

Niepokojącym jest podział na protestujących w wiadomy sposób, a tych, co dają odpór twierdząc, że jest ok i nie ma właściwie podstaw do niepokoju. W związku z tym proponuję, aby pan minister podniósł pensje i przywrócił przywileje tylko tym na najniższych grupach zaszeregowania, którzy odwalają czarną robotę, co walczą o swoje,, a na dodatek poświęcają część swojego uposażenia po to, aby w akcie desperacji zaznaczyć swoje nędzne położenie, a łamistrajkom pokazał środkowy palec. Skoro jest im dobrze i nie widzą podstaw, aby dołączyć do protestu, to znaczy, że obecny stan im odpowiada. Wiadomo o kim mowa ... Nie może być tak, że jedni się poświecą, a drudzy zalożą dupochron, aby potem lekką reką zagarnąć podwyżki i śmiać się z szykanowanych kolegów. Teraz jest ten moment, aby pokazać solidarność. Oj, wyjdzie szydło z worka, wyjdzie i będzie wiadomo, kto dostał cykora albo sprzedał się za sto złotych dodatku, a kto nadstawił karku, licząc się z ostracyzmem ze strony przełożonych

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 02, 2018, 13:39:08 »
Nasza Brać nie za bardzo zawalczy ...dlaczego...  dlatego że 8 godzinni dobrze zarabiają PB nie ma czasu bo biega po służbie po dodatkowych pracach żeby jakoś to było związek S wiadomo i tak to się kręci .
Mówisz, że 8-mio godzinni dobrze zarabiają. Chyba masz na myśli grupy od 14 w górę. U nas na początku 2017 przeszedł chłopak z gr 9 (z-ca d-cy zm.) na 12-tą (z-ca d-cy JRG). Powiedział, że jak wziął do ręki PIT za 2017 i wcześniejszy za 2016 to jest rocznie ok 1,5 tys w plecy, do tego większe wydatki na paliwo i notoryczny brak czasu. Tak, że nie wiem, może u ciebie, ale u mnie raczej 8-mio godzinni nie mają wcale takich rarytasów.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 02, 2018, 15:15:17 »
Nasza Brać nie za bardzo zawalczy ...dlaczego...  dlatego że 8 godzinni dobrze zarabiają PB nie ma czasu bo biega po służbie po dodatkowych pracach żeby jakoś to było związek S wiadomo i tak to się kręci .
Mówisz, że 8-mio godzinni dobrze zarabiają. Chyba masz na myśli grupy od 14 w górę. U nas na początku 2017 przeszedł chłopak z gr 9 (z-ca d-cy zm.) na 12-tą (z-ca d-cy JRG). Powiedział, że jak wziął do ręki PIT za 2017 i wcześniejszy za 2016 to jest rocznie ok 1,5 tys w plecy, do tego większe wydatki na paliwo i notoryczny brak czasu. Tak, że nie wiem, może u ciebie, ale u mnie raczej 8-mio godzinni nie mają wcale takich rarytasów.
może u was i tak ale w wielu komendach mają ...trzykrotnie wyższe dodatki np. za przyjeżdżanie codziennie ...a propo na proteście nie było nikogo z mojej komendy z 8 godzinnych to o czymś świadczy..

Offline CSPSP :)

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 03, 2018, 22:16:20 »
może u was i tak ale w wielu komendach mają ...trzykrotnie wyższe dodatki np. za przyjeżdżanie codziennie ...a propo na proteście nie było nikogo z mojej komendy z 8 godzinnych to o czymś świadczy..
[/quote]

A ilu z podziału wzięło urlop żeby jechać na protest?
pajacyk <--- kliknij w pajacyka

Offline Taker

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 03, 2018, 23:56:20 »
Panowie Policjanci maja jaja i ida masowo na zwolnienia a my?
A my niestety nie mamy jaj :)
NIC TYLKO OFLAGOWAĆ SIĘ I PODPALIĆ

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 04, 2018, 00:27:41 »
Ja bym się zwolnił z Policji. Wolałbym odejść z honorem niż "trzymać linię" w charakterze terrorysty i symulanta. Jak mi straż kulą u nogi będzie to też się nie będę zastanawiał. Co nie znaczy że trzeba siedzieć cicho. Biorę co dają i narzekam dalej. Nie czaję dlaczego po listach Tuska i zmianie ustawy o Policji nie było takiego poruszenia. Teraz w dużym stopniu postulaty w zasięgu a wojna na granaty.

Online pitrms

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 04, 2018, 07:04:24 »
Może w przyszłym roku wróci do władzy pewna koalicja wzbogacona o nowe twarze... Tak Ci sami co mieli nas  nie powiem gdzie przez 8 lat, Ci sami co wprowadzili m.in. to o co teraz walczymy czyli L4,  25(55), Ci sami co zamykali posterunki i takie tam...

Offline potok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 04, 2018, 09:15:41 »
Dopinguje Policji i mam nadzieję że wywalczą swoje .
Ale z przykrością stwierdzę że nie uczciwe jest abyśmy cokolwiek dostali bo nasza formacja jest warta funta kłaków .
Nasze związki zachowują się jak pasożyt który żywi się sukcesami i pracą innych formacji .
Byłem na manifestacji w Wa-wie gdyż uważałem że trzeba, ale największe płaczki ze zmiany nawet palcem nie kiwnęły dlatego uważam że nie zasługujemy na nić .
 

A powiem lepiej kiedy w naszej formacji się zagotuje jak tylko dostaniemy zakaz pracy dodatkowej wybuchnie Bomba   

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 04, 2018, 11:04:38 »
Cytuj
może u was i tak ale w wielu komendach mają ...trzykrotnie wyższe dodatki np. za przyjeżdżanie codziennie ...a propo na proteście nie było nikogo z mojej komendy z 8 godzinnych to o czymś świadczy..
Trzykrotnie to trochę przesada, ale jeśli przechodząc na 8 godzin jesteś miesięcznie stratny o jakieś 400-500 zł na paliwie, to czym przekonać strażaka, żeby się poświęcił? dobrem służby i "prestiżem" stanowiska? Z konieczności ten dodatek jest większy.
I mówię to ja, który na własną prośbę zmieniłem grupę z 12 na 10.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 04, 2018, 11:28:34 »
A powiem lepiej kiedy w naszej formacji się zagotuje jak tylko dostaniemy zakaz pracy dodatkowej wybuchnie Bomba   
nie przesadzaj, nie dostaniemy wszyscy, np. ratolki medyki nie dostaną zakazu  :rofl:
pozdrawiam

Offline sikacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 04, 2018, 13:07:22 »
Ja bym się zwolnił z Policji. Wolałbym odejść z honorem niż "trzymać linię" w charakterze terrorysty i symulanta. Jak mi straż kulą u nogi będzie to też się nie będę zastanawiał. Co nie znaczy że trzeba siedzieć cicho. Biorę co dają i narzekam dalej. Nie czaję dlaczego po listach Tuska i zmianie ustawy o Policji nie było takiego poruszenia. Teraz w dużym stopniu postulaty w zasięgu a wojna na granaty.
Kolego ty chyba jeteś w zarządzie jednego słusznego ZZ Solidarność, idź z takimi postulatami w PISdu.

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 04, 2018, 14:02:48 »
A powiem lepiej kiedy w naszej formacji się zagotuje jak tylko dostaniemy zakaz pracy dodatkowej wybuchnie Bomba   

Kiedyś już była taka plota, a w ostatnim roku nie wszyscy mieli zgody na czas.
Ja mam nadzieję, że w końcu zakażą i ci co teraz tak głośno krzyczą jak to dobrze w straży zaczną płakać i łkać, i pewnie pierwsi zachorują :szalony:
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2018, 14:07:04 wysłana przez Gosciu »

Offline seba1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Akcja L-4
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 04, 2018, 14:17:30 »
Niestety system pracy 24/48 i możliwość dorabiania jest naszym największym przekleństwem by upomnieć się o swoje.
Dla WIELU z nas Straż jest tylko płatnikiem "ZUSU" i dlatego tak WIELU jest zadowolona z tych uposażeń jakie mamy i będzie siedzieć cicho. A jak Policja coś wywalczy to chętnie przytulą bo przecież się należy.

A teraz wylejcie na mnie kubeł pomyj.

Pozdrawiam