Autor Wątek: Co myślicie o przeniesieniach do innych JRG?  (Przeczytany 4074 razy)

Offline pepe9933

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Co myślicie o przeniesieniach do innych JRG?
« dnia: Październik 30, 2018, 22:45:28 »
Witam. Chciałbym poruszyć temat, który bardzo często występuje w mojej jednostce. Otóż co myślicie o strażakach, którzy przenoszą się pomiędzy jednostkami. Chodzi tutaj o strażaków, którzy staż służby maja w granicach 1-4 lat. W mojej jednostce często dochodzi do sytuacji, że podczas naborów przychodzą chłopaki, którzy maja po 100 KM do jednostki itp. Mniej więcej po 2 latach składają raport o przeniesienie do innej jednostki. Np w swojej miejscowości. Robią tak ponieważ do „siebie” ciężko by im było się dostać (rzadki nabór, brak znajomosci itp). Komendy wtedy chętnie ich przyjmują ponieważ z miejsca maja juz gotowych i wyszkolonych ludzi. Co sądzicie o takim podejściu? Pozdrawiam

Offline Grze79

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Co myślicie o przeniesieniach do innych JRG?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 30, 2018, 23:20:54 »
Dziś na odprawie komendanta usłyszałem.. brak zgody przenosin chłopaków świeżo po szkole do 2 lat.. oraz brak możliwości przenosin oficerów z zachodu na wschód.. jeżeli komendanci podpiszą to ponoć czeka ich rozmowa.. czekam na pierwszego który się odwoła od decyzji KG01..
Tak w ogóle.. ktoś widział decyzje odmowna KG z negatywna decyzja? Czy jest tam uzasadnienie? Jako ze jest to decyzja negatywna musi być uzasadnienie jako składnik decyzji.. tak jakby odrazu do uwalenia:) 5!

Online pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.446
Odp: Co myślicie o przeniesieniach do innych JRG?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 30, 2018, 23:28:44 »
Dostajesz ustne polecenie wycofania raportu.

Offline Grze79

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Co myślicie o przeniesieniach do innych JRG?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 30, 2018, 23:34:53 »
Dostajesz ustne polecenie wycofania raportu.

XXI wiek .. nie popieram ale patrząc na to co się dzieje jeżeli komuś by zależało raczej nie przestraszyłby się takich słów.. przykład prowadzę firmę osiągnąłem maks co mogłem w straży czekam jeszcze 4 lata .. naturalnie wymyślam.. ale przykład kol. Janusza czy chłopaka z podlaskiego..  nie popieram nagrywania rozmów.. jednak chyba wyżej już zaczynaja myśleć ze ludzie do nie pachołki..

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Co myślicie o przeniesieniach do innych JRG?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 31, 2018, 00:37:19 »
u mnie własnie zakończył się nabór i najbliżej mieszkający ma 50 km od naszej komendy. Tylko czekać na raporty o przeniesienie :)
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Co myślicie o przeniesieniach do innych JRG?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 01, 2018, 19:26:25 »
Przenosiny,ale w innym aspekcie. Otóż jednostka ,w której panuje chora atmosfera spowodowana przez 11-go do tego non stop jakieś kary, wymyślanki, tworzenie procedur nie do końca mających sens i zastosowanie plus bardzo duża ilość wyjazdów to po krótce obraz mojej JRG. Chłopaki i to ze stażem 5-8lat  szukają jednostek gdzie zarobią  czasami stówkę mniej , bo to gr.3-4 a wyjazdów połowę mniej, atmosfera normalna i tutaj odwrotnie-dojazd czasami wydłużają o 30km. Po co się mordować przy 10 wyjazdach na służbę jak można za tyle samo przy 3 (kasa ta sama) i to z normalnymi przełożonymi.Po prostu chcę zwrócić uwagę na to,że lepiej czasami olać ambicje  trochę stracić, a pracować w normalnej atmosferze,

Offline fffshow

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Co myślicie o przeniesieniach do innych JRG?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 02, 2018, 13:52:38 »
W sumie chyba będzie pasować pytanie do tego wątku :
Chce się przenieść z zachodniopomorskiego do kujawskiego. Jeżeli mam zgodę bezpośredniego komendanta mojej kp to czy kw01 może zaopiniować negatywnie? (Naturalnie docelowego komednta tez mam zgodę)  Jakie są tego konsekwencje? Pisze o województwach bo ktoś wyżej napisał ze nie można z zachodu na wschód
z góry dzięki za odp pozdrawiam

Online pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.446
Odp: Co myślicie o przeniesieniach do innych JRG?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 02, 2018, 14:11:26 »
KW może zaopiniować negatywnie takie jego prawo.
Ten nieformalny zakaz dotyczył oficerów i to tych młodych po szkole.

Offline fffshow

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Co myślicie o przeniesieniach do innych JRG?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 02, 2018, 15:50:09 »
Dzięki kolego za odp.

Offline CSPSP :)

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Co myślicie o przeniesieniach do innych JRG?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 04, 2018, 17:09:24 »
" Raporty o przejście na emeryturę w 2018 przyjmowane są do końca października i mam zamiar takowy złożyć"

Przenosiny,ale w innym aspekcie. Otóż jednostka ,w której panuje chora atmosfera spowodowana przez 11-go do tego non stop jakieś kary, wymyślanki, tworzenie procedur nie do końca mających sens i zastosowanie plus bardzo duża ilość wyjazdów to po krótce obraz mojej JRG. Chłopaki i to ze stażem 5-8lat  szukają jednostek gdzie zarobią  czasami stówkę mniej , bo to gr.3-4 a wyjazdów połowę mniej, atmosfera normalna i tutaj odwrotnie-dojazd czasami wydłużają o 30km. Po co się mordować przy 10 wyjazdach na służbę jak można za tyle samo przy 3 (kasa ta sama) i to z normalnymi przełożonymi.Po prostu chcę zwrócić uwagę na to,że lepiej czasami olać ambicje  trochę stracić, a pracować w normalnej atmosferze,

złożyłeś raport? kiedy odchodzisz?

pajacyk <--- kliknij w pajacyka