Autor Wątek: Oferta za KG  (Przeczytany 14901 razy)

Offline bolec

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Oferta za KG
« dnia: Październik 23, 2018, 17:28:21 »
Pamiętacie jak niedawno do naszej ukochanej KG brali młodych oficerów? Teraz padł steach na aspirantów. Dzwonił do mnie kumpel i mówił że jakoś na początku miesiąca kazali mu jechać do KG. Spotkał tam jeszcze kilku aspirantów i mieli spotkanie z komendantem Jopkiem i dyrektorem kckru. Tamci przekonywali jak to wspaniale jest u nich pracować. Ponoć Jopek był taki przekonujący że kumpel prawie mu uwierzył ;) Na ich nieszczęście dzięki akcji z kapitanami chyba już każdy wie jak jest naprawdę.Ponoć nikt się nie zgodził. Szukają naiwnych. Ale ponoć oferta ciągle aktualna, może któryś z forumowiczów sie zdecyduje hahaha.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Oferta za KG
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 23, 2018, 17:31:18 »
Czemu naiwny?
Może się trafić człowiek który w swojej KM/KP nie ma szans dostać skierowania na SGSP bo limit wojewódzki jest mały... Albo KP nie ma kasy a tam może to dostać od ręki i jeśli jeszcze ma rodzinę w Warszawie może mu się to opłacić.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Ira

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Oferta za KG
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 23, 2018, 19:22:14 »
Dla niektórych strażaków może to być wielka szansa. Sam jakiś czas temu byłem w KG, ciekawe doświadczenie.

Offline cinkciarz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Oferta za KG
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 23, 2018, 21:54:40 »
Ciekawa oferta od kiedy Sushi rozrzuca ludzi po całym kraju.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Oferta za KG
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 24, 2018, 06:29:54 »
Ale z drugiej strony to czemu służba w kckr ma być gorsza? Ja z przyjemnością chciałbym zobaczyć jak to wygląda na samej górze służby operacyjnej. Są ludzie, którzy lubią swoją robotę nie tylko przez pryzmat ** ale też wyzwań i zapewne znajdą się chętni.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Gasior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Oferta za KG
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 24, 2018, 07:58:15 »
Ale z drugiej strony to czemu służba w kckr ma być gorsza? Ja z przyjemnością chciałbym zobaczyć jak to wygląda na samej górze służby operacyjnej. Są ludzie, którzy lubią swoją robotę nie tylko przez pryzmat ** ale też wyzwań i zapewne znajdą się chętni.

tak  :gwiazdki: od razu po szkole do KCKR..... trochę lat w terenie na podziale, potem kilka lat w operacyjnej czy jrg 8h ... i wtedy KW ..... następnie KG... to wzorcowa droga ...  :kwit:
ale jakby ta była zachowana to na dole co jakiś czas nikt by nie przecierał oczu ze zdziwienia co za pismo przyszło wraz z dziwnymi pomysłami .... :wall: 
po szkole i całe życie w KG to krzywda dla niego i całej służby .... oderwanie od rzeczywistości i znajomość  jedynie z czubkiem piramidy  nie pozwala dostrzegać pewnych oczywistości .....  :wall:

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Oferta za KG
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 24, 2018, 08:42:13 »
Ale z drugiej strony to czemu służba w kckr ma być gorsza? Ja z przyjemnością chciałbym zobaczyć jak to wygląda na samej górze służby operacyjnej. Są ludzie, którzy lubią swoją robotę nie tylko przez pryzmat ** ale też wyzwań i zapewne znajdą się chętni.

tak  :gwiazdki: od razu po szkole do KCKR..... trochę lat w terenie na podziale, potem kilka lat w operacyjnej czy jrg 8h ... i wtedy KW ..... następnie KG... to wzorcowa droga ...  :kwit:
ale jakby ta była zachowana to na dole co jakiś czas nikt by nie przecierał oczu ze zdziwienia co za pismo przyszło wraz z dziwnymi pomysłami .... :wall: 
po szkole i całe życie w KG to krzywda dla niego i całej służby .... oderwanie od rzeczywistości i znajomość  jedynie z czubkiem piramidy  nie pozwala dostrzegać pewnych oczywistości .....  :wall:

Może pozwoliło by to zgrać teorię z praktyką - w końcu???

Offline bolec

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Oferta za KG
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 24, 2018, 09:15:30 »
Nie wiecie jakie są zadania do tej "oferty": obchody budynków komendy kilka razy w dzień i w nocy, zamykanie okien, gaszenie świateł w kiblach, dodatkowo wożenie ludzi jako kierowca na spotkania i takie tam. Nie wiem jak wy ale ja do straży przyszedłem żeby być strażakiem a nie cieciem. Ale jak kto chce to niech dzwoni na pewno przyjmą kazdego z otwartymi ramionami.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Oferta za KG
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 25, 2018, 12:45:55 »
Zapomniałeś dodać parzenia kawy i kserowania dokumentów. I to wszystko robią ludzie, których oddelegowano ze stanowiska np. dowódcy zmiany.

Offline bolec

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Oferta za KG
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 26, 2018, 09:32:08 »
Jeżeli chodzi o tych "delegowanych" do KG to pamietajmy że ich obowiązki w ich jednostkach wykonywac musi ktoś inny.

Offline kolec998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Oferta za KG
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 26, 2018, 15:18:15 »
Zapomniałeś dodać parzenia kawy i kserowania dokumentów. I to wszystko robią ludzie, których oddelegowano ze stanowiska np. dowódcy zmiany.

No i jeszcze zaszczytne zamawianie i przynoszenie zastępcy 01 pizzy cyt. „tak wielkiej jak koło od STEYR'a”. Bo to od niedawna też zadanie służby dyżurnej.
Co by się przypadkiem nie nudzili wieczorową porą.
Do zamawiania pizzy oczywiście dochodzą te słynne obchody budynków o których już ktoś z kolegów pisał, ale też całodniowe, a nawet tygodniowe niszczenie dokumentów w niszczarce (nie archiwizacja, a niszczenie - pisma z pieczątkami, podpisy, ręczne adnotacje, przecież to prokurator, ale co tam).
Wiele można się dowiedzieć na temat KG PSP. Niektórzy mają filmiki i zdjęcia tych dokumentów. Pewnie kiedyś wypłyną.
A tak w ogóle, to służba w KG to w chwili obecnej kara, a nie zaszczyt, tak jak to pewnie było kiedyś. Przynajmniej tak mówią, ci którzy w KG spędzili najlepsze lata swojej służby i za chwilę odejdą, a szkoda, bo wiedzę i doświadczenie mają niesamowite. A na ich miejsca nie ma chętnych. Ale dłużej tak nie pociągną.
A co do ścieżki awansu na ** to nie takie hop-siup. Te stanowiska mają być aspiranckie, a nie oficerskie, więc bez możliwości pójścia do SGSP. To ma być taka osoba raczej od brudnej roboty, a nie do awansów.
W KG obecnie nie szanuje się ludzi. Nawet dyrektorzy niektórych biur to przyznają w luźnych rozmowach.

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Oferta za KG
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 26, 2018, 20:40:37 »
A ja pozwolę sobie stwoerdzic, że w straży nie szanuje się ludzi.

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Oferta za KG
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 26, 2018, 22:43:22 »
Ja bym to troszkę rozgraniczył, ale niestety przykład idzie z samej góry.

Offline Albertkain

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Oferta za KG
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 27, 2018, 16:48:28 »

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Oferta za KG
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 05, 2018, 01:36:49 »
Z tego co wiem to biurowi KG dostają 400zł mniej niż w biurowi KM W-wa na tej samej grupie i nagród mieli w tym roku "0".
Więc raczej niech zapyta o uposażenie tu i tam. A stolica tania nie jest i do tego system codzienny. Więc nie dorobi.

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Oferta za KG
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 05, 2018, 10:48:47 »
W KG chyba nawet nie dostają pozwoleń na dorabianie.

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: Oferta za KG
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 21, 2018, 13:49:31 »
https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Spotkanie-z-oficerami-i-aspirantami-oddelegowanymi-do-sluzby-w-KG-PSP/idn:36849

Kolejna grupa zesłańców może przestać odliczać dni niewoli i kończy okres deportacji. Po minach widać, że pomimo nagród pocieszenia nastroje są hiobowe  :rofl:

[załącznik usunięty przez administratora]
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Oferta za KG
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 21, 2018, 15:32:39 »
Czy jest ktoś w stanie mi wytłumaczyć czemu to ma wszystko służyć? Jaki jest cel? Bo sami oddelegowani nie byli mi w stanie odpowiedzieć na to pytanie. :wall:

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: Oferta za KG
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 21, 2018, 20:16:06 »
Czy jest ktoś w stanie mi wytłumaczyć czemu to ma wszystko służyć? Jaki jest cel? Bo sami oddelegowani nie byli mi w stanie odpowiedzieć na to pytanie. :wall:

To jest zarzucenie sieci. Nie od dziś wiadomo, że nie ma chętnych do pracy w KG.
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Oferta za KG
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 21, 2018, 23:41:44 »
Ostatnio rozmawiałem z jednym z "oddelegowanych" i zajebiście mi się spodobało jak nazywali Komendę Główną... BANGLADESZ   :rofl: :rofl: :rofl:
Czy jest ktoś w stanie mi wytłumaczyć czemu to ma wszystko służyć? Jaki jest cel? Bo sami oddelegowani nie byli mi w stanie odpowiedzieć na to pytanie. :wall:
Jest to najskuteczniejsza kampania społeczno-prewencyjna w dziejach PSP... Kampania ma na celu zniechęcenie strażaków do służby w KG PSP i jest rewelacyjnie zorganizowana bo zaangażowanie "wysokiej" kadry przynosi niesamowite rezultaty każdy wracający stamtąd młody człowiek opowiada na zmianie o:
- fatalnej atmosferze
- kiepskich pieniądzach
- porypanych zwyczajach
a strażacy w jogurtach nie wierzą początkowo w co słyszą ale zawsze wtedy z odsieczą przychodzi jakieś pismo i wszystko się potwierdza.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2018, 08:54:50 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline matusz151

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Oferta za KG
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 25, 2018, 22:21:53 »
kolejny turnus aspirantow zaczyna się 2 stycznia na spotkaniu ofijalnym w Kg , turnus ma trwac pół roku ...

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Oferta za KG
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 26, 2018, 15:16:59 »
Wiadomo z jakich komend będą ci szczęśliwcy???

Offline matusz151

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Oferta za KG
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 27, 2018, 11:49:21 »
Wiadomo, już przed świętami nazwiska szczęsliwców miały pójść do KG

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Oferta za KG
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 28, 2018, 11:27:55 »
Oczywiście komendanci oddają najlepszych swoich ludzi 😂😂😂

Gdyby ktoś nie wiedział skąd się biorą oddelegowani aspiranci i kapitanowie w KG:

https://youtu.be/fiKG2Yb9goc
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2018, 11:31:33 wysłana przez lang »
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline matusz151

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Oferta za KG
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 29, 2018, 09:55:50 »
Dobry strateg kalkuluje czy dany ruch przyniesie więcej korzyści niż strat, a często walka z systemem nie ma szans, trzeba przeczekać :) pograć w statki i wybór pola L4 zawsze jest opcja bo odwołanie do ministra msw  raczej nic nie da.