Autor Wątek: Przeniesienie do innej Komendy  (Przeczytany 4208 razy)

Offline witek112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Przeniesienie do innej Komendy
« dnia: Październik 21, 2018, 13:30:59 »
Witam.. Czy przenosiny do innej Komendy w innym województwie reguluje jakaś ustawa ? Staram się już o przeniesienie od dwóch lat i ciągle jest jakiś problem. Dodam też że złożyłem drogą służbową w ciągu dwóch lat 3 raporty na żaden nie dostałem potwierdzenia ani odpowiedzi ... Ktoś pomoże... ?

Offline wsw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Przeniesienie do innej Komendy
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 21, 2018, 14:16:08 »
Jesteś po SA?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przeniesienie do innej Komendy
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 21, 2018, 14:28:49 »
Witam.. Czy przenosiny do innej Komendy w innym województwie reguluje jakaś ustawa ? Staram się już o przeniesienie od dwóch lat i ciągle jest jakiś problem. Dodam też że złożyłem drogą służbową w ciągu dwóch lat 3 raporty na żaden nie dostałem potwierdzenia ani odpowiedzi ... Ktoś pomoże... ?
Służbę w PSP regulują akty prawne które jeśli jesteś technikiem pożarnictwa lub inżynierem powinieneś znać. W przypadku przeniesienia miedzy komendami i województwami więcej mamy doczynienia z utartą pragmatyką służbową np. wzór raportu z 4 miejscami na pieczątki.
Pomóc ci może ktoś kto ma tzw. garba lub też tzw. plecy... A takich na forum nie znajdziesz  :rofl:
Powiem ci, że z autopsji do mojego województwa ciężko jest się przenieść… a w drugą stronę tylko jeden przypadek był negatywnie rozpatrzony i wnioskujący otrzymał odpowiedź na piśmie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline witek112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Przeniesienie do innej Komendy
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 21, 2018, 15:04:22 »
Podoficer, na aspirantkę niema też szans :)Wzory dokumentów mam opanowane.. no coż zostało, trzeba czekać . Pozdrawiam

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przeniesienie do innej Komendy
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 21, 2018, 15:42:18 »
Podoficer, na aspirantkę niema też szans :)Wzory dokumentów mam opanowane.. no coż zostało, trzeba czekać . Pozdrawiam
Z jakiego do jakiego województwa? Miałeś wszystkie 4 podpisy?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline witek112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Przeniesienie do innej Komendy
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 21, 2018, 19:54:07 »
Podpisu nie było tylko ze strony gdzie pełnie służbę ( czyli KM i KW bo zostało te papiery w KM niby negatywnie rozpatrzone.... zgoda Wojewódzkiego i powiatowego była na piśmie który mnie przyjmie.

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Przeniesienie do innej Komendy
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 21, 2018, 20:24:07 »
Przez dwa lata nie dociekałeś czemu blokują Twoje przenosiny ?

Mi kiedyś komendant też wstrzymał przeniesienie, ale miałem czarno na białym napisane z jaką datą pozwala przejść.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Przeniesienie do innej Komendy
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 21, 2018, 21:17:02 »
Przez dwa lata nie dociekałeś czemu blokują Twoje przenosiny ?

Mi kiedyś komendant też wstrzymał przeniesienie, ale miałem czarno na białym napisane z jaką datą pozwala przejść.
Ale komendant nie musiał żadnej daty podawać po prostu twój poszedł ci na rękę.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Przeniesienie do innej Komendy
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 22, 2018, 09:03:36 »
Po prostu zachował się jak człowiek  ^_^

http://www.strazak.pl/index.php?topic=14203.0
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2018, 09:07:00 wysłana przez Gosciu »

Offline Grze79

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Przeniesienie do innej Komendy
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 22, 2018, 11:03:57 »
Witam.. Czy przenosiny do innej Komendy w innym województwie reguluje jakaś ustawa ? Staram się już o przeniesienie od dwóch lat i ciągle jest jakiś problem. Dodam też że złożyłem drogą służbową w ciągu dwóch lat 3 raporty na żaden nie dostałem potwierdzenia ani odpowiedzi ... Ktoś pomoże... ?

jest zarządzenie KG jak to ma wyglądać i Ty występujesz z datą.. a przy podpisach musisz uzyskać podpis + "opinuje pozytywnie/negatywnie" chcesz napisz priv to wysle Ci zdj

Offline witek112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Przeniesienie do innej Komendy
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 22, 2018, 13:04:04 »
JaK cała papierologia ma wyglądać to ja wiem, wiem ze obowiązuje droga służbowa. Pytanie brzmi czy to jest tylko dobra wola Komandanta ze mnie puści czy może mnie blokować w nieskończoność. Czy istnienie jakis okres np. Pół roku. Czy na skadane wcześniej raporty powiniem otrzymać odpowiedzieć ?

Offline Grze79

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Przeniesienie do innej Komendy
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 22, 2018, 13:23:52 »
JaK cała papierologia ma wyglądać to ja wiem, wiem ze obowiązuje droga służbowa. Pytanie brzmi czy to jest tylko dobra wola Komandanta ze mnie puści czy może mnie blokować w nieskończoność. Czy istnienie jakis okres np. Pół roku. Czy na skadane wcześniej raporty powiniem otrzymać odpowiedzieć ?

Twoj 01 opiniuje negatywnie.. idziesz do 01KW.. wojewodzki telefon do Twojego 01 jaki powod.. i założmy a raczej napewno opiniuje negatywnie .. raport wysylasz do KG (pomiedzy wojewodztwami on decyduje) i wtedy siła argumentów Twoich i Twojego 01.. mysle ze nei masz szans;) jezeli jest Twoj 01 na nie.. kwestia szerokości plecow:) ale to moje zdanie - eq mowił mi ze moze w nieskonczonosc i potwierdzilem to jeszcze u innego zrodla ze moze w nieskonczonosc pisac negatywna opinie.. ale decyzja nalezy do 01KG

Offline witek112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Przeniesienie do innej Komendy
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 22, 2018, 15:56:27 »
Taka odpowiedź mnie zadowala ;) dziękuję