Autor Wątek: Bezpieczeństwo wew. porządek publiczny -a PSP Czy warto kończyc  (Przeczytany 4507 razy)

Offline Strażak Nie Sam

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Bezpieczeństwo wew. porządek publiczny -a PSP Czy warto kończyc
« dnia: Październik 20, 2018, 13:21:38 »
Bezpieczeństwo wew. porządek publiczny a PSP Czy warto kończyć został mi 1 rok i nie wiem czy napisać dodatkowo maturę z fizyki i starać się o wysłanie na główną,  jak to się ma do awansów? od nowego roku mam przejść do prewencji.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Bezpieczeństwo wew. porządek publiczny -a PSP Czy warto kończyc
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2018, 13:52:56 »
Tylko i wyłącznie SGSP...
SGSP to 4 lata i stopień oficerski, w prewencji zapewne 10 grupa uposażenia... I możliwość awansu do młodszego brygadiera...
Droga cywilna to 1 rok studiów, 1 rok SPO (nieokreślony czas oczekiwania), 1 rok SPK (od 3 lat żadne nie ruszyło) i oczekiwanie na stopień oficerski... Ogółem na pewno o wiele dłużej niż po SGSP. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Strażak Nie Sam

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Bezpieczeństwo wew. porządek publiczny -a PSP Czy warto kończyc
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 20, 2018, 16:21:44 »
Znalazłem w przepisach taki zapis :Posiadam tytuł technika pożarnictwa i ukończone studia wyższe. Jakie mam szanse na uzyskanie stopnia oficerskiego i jakie kierunki studiów są przydatne w naszej formacji?

Czy w takim razie jeśli ukończę studia cywilne takie jak w temacie, a jest zapotrzebowanie na stawowisko w prewencji ten zapis moze mieć jakieś znaczenie dla mojego 01?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Bezpieczeństwo wew. porządek publiczny -a PSP Czy warto kończyc
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 20, 2018, 16:24:29 »
Weź aktualnie brzmienie ustawy! Zapis o którym mówisz nie obowiązuje od 3 lat
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Bezpieczeństwo wew. porządek publiczny -a PSP Czy warto kończyc
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 24, 2018, 23:41:16 »
Do prewencji potrzebujesz wykształcenia wyższego żeby móc samodzielnie działać.