Autor Wątek: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..  (Przeczytany 82801 razy)


Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Bardzo interesujący reportaż. Mam nadzieję, że niebawem powstanie jego kolejna część, tym razem o PSP.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
https://wiadomosci.wp.pl/grozil-koledze-po-fachu-w-internecie-policjant-zatrzymany-6321186297030273a

Zastanawiałem się gdzie to wkleić....  I tak dla nas wszystkich: uważajmy co piszemy (w jakiej formie używamy słów powszechnie uznanych za obelżywe czy obrażające) o naszym 01KG, ministrze czyli przełożonych.
pozdrawiam

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
musiał mu nieźle pojechać,
nie sądzę żeby napisał że 01 jest głupi i za to wyleciał...

Spokojnie, jak ma chłop głowę na karku, to jeszcze jego przełożeni będą mieli kłopot,
bo przecież bez przyczyny nie pogorszył się jego stan zdrowia psychicznego....  :wall: :wall: :wall:

EGO = 1 / wiedza




Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Oggi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
"Partyjny watażka i bezkrytycznie służący mu oficerowie – ci z gumowym kręgosłupem (...)". "I nagle wszystko staje się (jasne). To podwładni Zielińskiego „stają na uszach”, aby w czasie wizyt gospodarskich czuł się ważny. Pytanie – czy on tego rzeczywiście oczekuje, czy oni chcą mu się przypodobać'. (...)
"Jeśli to drugie, to dlaczego te sytuacje systematycznie się powtarzają? W tej sytuacji wiele wskazuje na to, że to Jarosław Zieliński po prostu pożąda tych hołdów. Przecież gdyby było inaczej przerwałby ten wyścig lizusów".

Cały tekst w WP Opinie. https://opinie.wp.pl/komendant-policji-chcial-zablysnac-skonczylo-sie-na-medialnym-samobojstwie-6322104259078273a


Offline Oggi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Ile to jeszcze potrwa?
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/strazacy-pisza-poslanki-po-bozeny-kaminskiej/meden2r

"Komendantów w miastach powołuje i odwołuje komendant wojewódzki. Muszą mieć odpowiedni staż, kompetencje... Tu są określone procedury i nie ma miejsca na uznaniowość, więc mówienie, że zmiana władzy centralnej wywołała jakąś czystkę nie jest prawdą - kwituje".

A czy nie było głosno tu na forum o wszelkich awansach powyżej 10 grupy, które podlegały weryfikacji KG. Czy mylę się i mnie pamięć zawodzi?  :gwiazdki:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
A czy nie było głosno tu na forum o wszelkich awansach powyżej 10 grupy, które podlegały weryfikacji KG. Czy mylę się i mnie pamięć zawodzi?  :gwiazdki:
Mylisz się bo nie dotyczyło powyżej 10 tylko powyżej 12  :rofl: A teraz jest to w prawie zapisane :kwit: i zajmuje się tym specjalne biuro w MSWiA
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Możesz to rozwinąć?
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Możesz to rozwinąć?
Biuro Nadzoru Wewnętrznego w powiatach weryfikuje dowódców JRG i 01 i 02 znaczy kandydatów na te stanowiska.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline cieć :)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
"Ministrowi Zielińskiemu nie podobają się donosy? Sam w przeszłości korzystał z anonimów
Najwyraźniej punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ta maksyma sprawdza się w przypadku wiceszefa MSWiA Jarosława Zielińskiego. Dzisiaj on i jego ludzie krytykują donosy na obecną władzę, uznając je za odwet. Będąc w opozycji Zieliński atakował rząd PO-PSL podobnymi metodami."

https://wiadomosci.wp.pl/ministrowi-zielinskiemu-nie-podobaja-sie-donosy-sam-w-przeszlosci-korzystal-z-anonimow-6322522367882881a

Offline Oggi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Podlaski satrapa, zmora policji, niezatapialny wiceszef MSWiA. Kim jest minister Jarosław Zieliński?
Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24226672,podlaski-satrapa-zmora-policji-niezatapialny-wiceszef-mswia.html

Niektóre zdania z artykułu:
"W partii nie od dziś wiadomo, że to przypadek bardzo konfliktowy.
Służby mają być dla władzy (...). Wszystko ma być z niesłychanym przepychem – wschodnio, bizantyjsko.
A ich dowódcy? W większości to sami swoi, więc albo robią to, co mają robić, albo i tak się nie postawią, bo wiedzą, komu zawdzięczają posadę.
Politycy niższego kalibru po prostu śmieją się z niego. Budzi politowanie i zażenowanie.
Mówi polityk z Podlasia: – Mam kolegę w łomżyńskiej policji. Oni go tu nienawidzą. Potwierdzał mi wszystko, co przewija się ostatnio przez media. Mówił, że sam musiał przebierać się w garnitur, żeby udawać SOP-owca. Opowiadał mi też o sytuacji, kiedy Zieliński miał wystąpienie przy okazji jakiejś uroczystości w Łomży, przyszło mało ludzi z ulicy, więc ściągali policjantów na widownię, również pracowników komendy, żeby poprawić frekwencję.
Ten sam rozmówca przytacza inną historię związaną z ministrem. – Koledzy z policji potwierdzają, że specjalne patrole muszą ochraniać jego dom. Mówią, że Zieliński co jakiś czas specjalnie włącza w domu alarm i odmierza czas, w jakim do niego przyjadą – opowiada".

 :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:


Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
"Ministrowi Zielińskiemu nie podobają się donosy? Sam w przeszłości korzystał z anonimów
Najwyraźniej punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ta maksyma sprawdza się w przypadku wiceszefa MSWiA Jarosława Zielińskiego. Dzisiaj on i jego ludzie krytykują donosy na obecną władzę, uznając je za odwet. Będąc w opozycji Zieliński atakował rząd PO-PSL podobnymi metodami."

https://wiadomosci.wp.pl/ministrowi-zielinskiemu-nie-podobaja-sie-donosy-sam-w-przeszlosci-korzystal-z-anonimow-6322522367882881a
Jak kurczę można porównać interpelację poselską do donosu to może jeszcze pismaki swoją prasę porównają do papieru toaletowego a portal informacyjny do pudelka?
Podlaski satrapa, zmora policji, niezatapialny wiceszef MSWiA. Kim jest minister Jarosław Zieliński?
Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24226672,podlaski-satrapa-zmora-policji-niezatapialny-wiceszef-mswia.html
Niektóre zdania z artykułu:
"W partii nie od dziś wiadomo, że to przypadek bardzo konfliktowy.
Służby mają być dla władzy (...). Wszystko ma być z niesłychanym przepychem – wschodnio, bizantyjsko.
A ich dowódcy? W większości to sami swoi, więc albo robią to, co mają robić, albo i tak się nie postawią, bo wiedzą, komu zawdzięczają posadę.
Politycy niższego kalibru po prostu śmieją się z niego. Budzi politowanie i zażenowanie.
Mówi polityk z Podlasia: – Mam kolegę w łomżyńskiej policji. Oni go tu nienawidzą. Potwierdzał mi wszystko, co przewija się ostatnio przez media. Mówił, że sam musiał przebierać się w garnitur, żeby udawać SOP-owca. Opowiadał mi też o sytuacji, kiedy Zieliński miał wystąpienie przy okazji jakiejś uroczystości w Łomży, przyszło mało ludzi z ulicy, więc ściągali policjantów na widownię, również pracowników komendy, żeby poprawić frekwencję.
Ten sam rozmówca przytacza inną historię związaną z ministrem. – Koledzy z policji potwierdzają, że specjalne patrole muszą ochraniać jego dom. Mówią, że Zieliński co jakiś czas specjalnie włącza w domu alarm i odmierza czas, w jakim do niego przyjadą – opowiada".
 :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:
Przecież to jedno i to samo co parę tygodni wcześniej! Nic nowego ot po prostu jakiś pismak napisał kolejny artykuł o tym samym. Swoją drogą ja już na 100% wierze że to nagonka bo za dużo artykułów (na podstawie jednego donosu powstało kilkadziesiąt w tym 3 w GW.) , za dużo anonimów... Coś mi tu śmierdzi a w przypadki nie wierzę. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
a może ktoś się w końcu wq... bo i przypadków było dużo i ich jakość jest porażająca....
ważne żeby swoi mierni i bierni byli tam gdzie trzeba i szczekali  głośno wiernie pilnując obejścia  :wall: :wall: :gwiazdki: :gwiazdki:
EGO = 1 / wiedza

Offline blacha

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
"Tworzone są listy strażaków, którzy za tej władzy mogą być awansowani. Taka osoba ma być młoda, najlepiej niezbyt inteligentna, ale wierna" - jakbym czytał o aspirantce krakowskiej. Wywalili doświadczonych komendantów a zostawili gościa który jeszcze nie ma 15 lat służby - jak taki ma nie byc BMW? Co on naiwny oczekuje - że jeszcze 15 lat bedzie komendantem? Taka pacynka w rekach przełożonych.

Offline Grze79

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
"Tworzone są listy strażaków, którzy za tej władzy mogą być awansowani. Taka osoba ma być młoda, najlepiej niezbyt inteligentna, ale wierna" - jakbym czytał o aspirantce krakowskiej. Wywalili doświadczonych komendantów a zostawili gościa który jeszcze nie ma 15 lat służby - jak taki ma nie byc BMW? Co on naiwny oczekuje - że jeszcze 15 lat bedzie komendantem? Taka pacynka w rekach przełożonych.

mierny albo zerowy argument... wiek...
nie widziałeś dobrych managerow zarzadzajacych firmami? po 200 osob? znajacycj sie na fachu? jezeli nie to chyba pochodzisz z pipidówy sorry ale to jest stereotyp.. abstrachuje od sytuacji...  wiek nie moze byc zadnym wyznacznikiem koles majacy...

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
To dlaczego 01KGPSP nie jest młody wykształcony oficer , tylko wierny człowiek ministra z emki ściągnięty ??? I dziwić się ze patologia rozlewa sie ......

Offline Grze79

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
To dlaczego 01KGPSP nie jest młody wykształcony oficer , tylko wierny człowiek ministra z emki ściągnięty ??? I dziwić się ze patologia rozlewa sie ......

Powiedziałem „abstrachujac” .. odsyłam do słownika.. mówiłem o życiu codziennym.. dobrze wiesz a jeżeli nie.. to w straży jest podobnie jak w wojsku.. tam gdzie te formacje się zaczynaja to logika przestaje istnieć

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
« Odpowiedź #72 dnia: Grudzień 04, 2018, 08:13:38 »
Możesz to rozwinąć?
Biuro Nadzoru Wewnętrznego w powiatach weryfikuje dowódców JRG i 01 i 02 znaczy kandydatów na te stanowiska.

Weryfikuje też naczelników wydziału. Nie wiem tylko na czym ta weryfikacja ma polegać.
I nie bardzo rozumiem - Dowódcę JRG, czy Z-ce mianuje Komendant Powiatowy - po co mu zgoda Komendy Głównej??
Znam jeden powiat, w którym ponad poł roku trzymali decyzje o mianowaniu d-cy JRG. Jak był telefon do Komendy głównej czy mogą go mianować - owszem mogą bez zgody KG ale jutro Komendant nie musi już być komendantów.
Na te sytuacje "kwitów" nie ma bo wszystko się odbyło telefonicznie wtedy.
Wytłumacz mi ale logicznie - jaki jest cel tej weryfikacji???

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 281
W celu sprawdzenia drzewa genealogicznego od czasów Piasta Kołodzieja, uzyskanie odpowiedzi od proboszcza czy nie opuścił żadnej mszy, czy zna na wyrywki "Odę do ...." , czy serwisuje się w BMW (Bierny, .......). Szukanie i drążenie w życiorysie, to oczywiste. Nasz czy nie nasz.

Offline roberto998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Żadna weryfikacja tylko sprawdzanie czy przydatny czy nie. Przykład pewien KW po kursach ale przeszkoleniu w SGSP może być komendantem a inny po tej samej ścieżce naukowej nie może być d-ca jrg. I to wszystko w jednym województwie. Dodam tylko że KW nie nadążał z obszywaniem mundurach po awansach co kilka miesięcy.