Autor Wątek: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..  (Przeczytany 82771 razy)

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Brak słów, z kogo młodzi adepci pożarnictwa maja brac przykład jak nie z góry. A tutaj zgodnie z przysłowiem " co można wojewodzie to nie Tobie sm.....e".
Jak się czyta i słyszy to problem tam  jest ze wszystkim i nikt tego nie widzi albo nie chce widzieć.  Nie tak powinno wszystko wyglądać na górze  :gwiazdki:

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Ale jak to najlepszy KG w historii pożarnictwa i takie coś?. To na pewno przeciwnicy polityczni i ukryta agentura.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Tak, z cala pewnością doniesienia o gigantomanii, nepotyzmie, zastraszaniu i kuriozalnych sytuacjach, z wielu źródeł, powtarzające się od lat, to nic innego jak esbecki spisek. Kolega brał już dzisiaj swoje leki? I oczywiście zainteresowanie mediów nie ma nic wspólnego z tym, że ten pan jest po prostu idealnym źródłem tzw. lolcontentu (confetti, egzotyczne tance, parasolki, dywaniki...). Może sabotażystów należałoby poszukać najpierw w jego bezpośrednim otoczeniu? Może to "krety" ustawiają te imprezy w Księstwie Suwalskim, wymyślają te sztandary, żeby ośmieszyć swojego szefa, a on jest w tym wszystkim ofiarą?
Spokojnie, nie denerwuj się bo wypieków dostaniesz. Leki biorę regularnie - dziękuję za martwienie się o moje zdrowie.
A na poważnie:
  Przed podpisaniem porozumień kończących protest "wróbelki zaczęły ćwierkać" że jeszcze odwalony zostanie nasz 01KG i Zielu i ogłoszony będzie pełny sukces. No i po początkowym nalocie na Ziela (w wielu miejscach są opisywane rzeczy które nie powinny mieć miejsca !! - proszę zobacz moje posty z ostatniego tygodnia) czekałem na hasła dotyczące naszego 01KG. No i dzisiaj się doczekałem. I jak w dobrym kryminale zapewne doczekamy się dalszego ciągu fabuły, a napięcie będzie jeszcze rosło. Oczywiście tak jak Ty jestem zainteresowany pełnym wyjaśnieniem poruszanych zarzutów względem Ziela przez zainteresowanego. Nie lubię "właścicieli prywatnych folwarków" obojętnie z której strony politycznej by nie byli.
pozdrawiam 

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Ale jak to najlepszy KG w historii pożarnictwa i takie coś?. To na pewno przeciwnicy polityczni i ukryta agentura.
Przeciwnicy i ukryta agentura? Niedouczone gamonie bez podstawowej wiedzy o funkcjonowaniu PSP...
Pomijam to że każdy KG jest od "kogoś" bo to sprawa oczywista ale już mają problem że jest kontrola dostępu do budynku? No ludzie za kilka dni wszystkie JRG u mnie w mieście będą miały ten system. Nie mówię tu o metropolii i centralnym organie ale o małych JRG... Straszny ból nadzór nad czasem pracy i bezpieczeństwem...  Myślę że w skali kraju jest co najmniej kilkadziesiąt JRG z kontrolą dostępu.
Wypłata delegacji... Jedzie na Podlasie na polecenie swojego przełożonego i rozlicza delegacje co w tym niezgodnego z prawem? Kwoty delegacji są jasno określone przez prawo.
Samochody do dyspozycji? Idę o zakład że są KW którzy mają większe floty w garażach  :rofl: Ba nawet są tacy którzy mają nie jednego kierowcę a dwóch.
Pobieranie opłat za pokoje gościnne? Na jakiej podstawie? Ustawa o PSP rozróżnia tylko dwa pojęcia czyli lokal mieszkalny i kwatera tymczasowa które są liczone wg. stawek określonych w odrębnych przepisach.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 281
Bravo, nie zawiodłeś, takich ludzi potrzebują w KG,  na Ciebie zawsze można liczyć , zawsze staniesz w obronie silniejszego , nawet jeżeli wskaże ktoś patologie , za które 01 odwołałby  bez chwili wahania.
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2018, 06:59:13 wysłana przez Spartan998 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Bravo, nie zawiodłeś, takich ludzi potrzebują w KG,  na Ciebie zawsze można liczyć , zawsze staniesz w obronie silniejszego , nawet jeżeli wskaże ktoś patologie , za którą 01 odwołałby  bez chwili wahania.
Jakie patologie były w tym liście? Że bieżę delegację za wyjazdy służbowe? Każdy ma taki patologiczny przywilej nawet stażysta. Że ma do dyspozycji kierowcę? Każdy KW taki przywilej ma (a co dysponowania autami polecam lekturę zarządzenia transportowego nawet KW może jeździć służbowym autem do domu). O pokojach się nie będę wypowiadał bo to bzdura, że łeb urywa a kto miał by mieć do dyspozycji pokój w sąsiedztwie gabinetu KG? Ja czy Ty? No chyba nie bardzo. 
W obronie silniejszego? A jaką siłę ma KG aby walczyć z manipulacjami prasy i anonimami? Żadnej…
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Służbista

  • Jestem w służbie ... nie w pracy !
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Już to dawno pisałem: młodym się w du.. poprzewracało !
Jakie odpłatności za pokoje ? Gdzie tak jest ? Konkretnie !
To już KG (najwyższy strażak w Polsce) nie może mieć samochodu służbowego ?
Może jeszcze młodym ma się kłaniać w pas i się meldować - w jakim kierunku my idziemy jako PSP ?
A atmosferę to my sobie sami taką stwarzamy na co dzień - m.in. podburzając się wzajemnie na forum !
Pisać anonimowo to każdy może, i może pisać co chce … bez konsekwencji.
Tylko są tacy w KP/M, że to biorą na serio i się oburzają - i taka później atmosfera.
A to jest dalej SŁUŻBA !
Nie popieram żadnych prywatnych folwarków, jednak aby pisać na kogoś donos to trzeba mieć argumenty....
… no i JAJA, żeby się pod donosem podpisać.

A jak się nie ma konkretów to się wypisuje takie "dziecinne" teksty ...
„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej” -  PRZECZYTAĆ + ZROZUMIEĆ.

Offline Oggi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Coraz ciekawiej:
https://www.niebywalesuwalki.pl/2018/11/nie-tylko-policjanci-skarza-sie-na-posla-zielinskiego-glos-zabrali-tez-strazacy-kolejne-listy/


"... swojemu szefowi, komendantowi Leszkowi Suskiemu. Tak o nim piszą: Swoich podwładnych traktuje jak śmieci. A swoje najbliższe grono obstawia tylko i wyłącznie tzw. BMW (bierny, mierny, ale wierny). Ludźmi nie mającymi bladego pojęcia o tym co robią i czym się zajmują.  ..."


Cały list strażaków (zrzuty ekranu) z powyższego artykułu w załączeniu.

[załącznik usunięty przez administratora]

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Pobieranie opłat za pokoje gościnne? Na jakiej podstawie?
Skoro masz dostęp do "wiedzy tajemnej", to sprawdź sobie np. decyzję Małopolskiego KW (nie pamiętam nr i roku, ale jak poszukasz, to znajdziesz - ewentualnie pomogą Ci kwatermistrze z komend mających pokoje gościnne) wprowadzającą odpłatność w określonej wysokości za korzystanie z pokoi gościnnych.

Offline NickName

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Poziom wyżej przytocznego listu, jest po prostu zatrważający. Poważnie w KG pracują analfabeci, czy to prowokacja?

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
I oczywiście plotki o dużej liczbie wakatów, a także braku chętnych, czy też dużej rotacji na wysokich stanowiskach są wyssane z palca   :rofl:

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Niektórzy piewcy sukcesu jakoś wybiórczo czytają przytoczony list. Nie wiem gdzie jest w nim napisane ze nie można brać diet za delegacje? Jedyne co w tym temacie doczytałem to nadużywanie tego sposobu do finansowania NIE służbowych wyjazdów, a to chyba jest zasadnicza różnica.
Inna sprawa że list napisany cieniutko, a wspominanie o kontroli czasu pracy pozostawię bez komentarza.
Niestety część tych nieudolnie opisanych faktów jest prawda i to jest najsmutniejsze…

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Niektórzy piewcy sukcesu jakoś wybiórczo czytają przytoczony list. Nie wiem gdzie jest w nim napisane ze nie można brać diet za delegacje? Jedyne co w tym temacie doczytałem to nadużywanie tego sposobu do finansowania NIE służbowych wyjazdów, a to chyba jest zasadnicza różnica.
Inna sprawa że list napisany cieniutko, a wspominanie o kontroli czasu pracy pozostawię bez komentarza.
Niestety część tych nieudolnie opisanych faktów jest prawda i to jest najsmutniejsze…
Nie no jest napisane, że "niezgodnie z prawem pobiera zwrot kosztów za delegacje" a dalej, że jeździ min. z wiceministrem więc jak to nie jest wyjazd służbowy za który mu przysługuje zwrot kosztów to ja jestem święty Mikołaj!    Nie wiemy co wpisuje ale na pewno kłamie albo okrada skarb państwa Autor tego listu jest głąbem jakich mało jeśli uważa, że w rozliczeniu delegacji KG musi kłamać aby się wytłumaczyć z wyjazdu gdziekolwiek. W ramach nadzoru jest wstanie wyjaśnić wyjazd do każdego powiatu. Aby fizycznie tam był to będzie to prawda i realizacja jego obowiązków jako szefa PSP.
I oczywiście plotki o dużej liczbie wakatów, a także braku chętnych, czy też dużej rotacji na wysokich stanowiskach są wyssane z palca   :rofl:
W skrócie jest 80 będzie jeszcze 40? Czyli razem 120 wakatów w 2019 r. czyli jakieś 40% KG? To teraz zapytaj biurowych pracowników swojej KW/KM/KP ile teraz jest roboty w związku ze zleceniami z Warszawy  :wacko: Wiesz o czym to świadczy?
W KG jest o 40% za dużo etatów  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Czyli uważasz, że strażacy w KG generują tą makulaturę bo im się nudzi?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Czyli uważasz, że strażacy w KG generują tą makulaturę bo im się nudzi?
Sporą część danych mają a mimo to zsyłają zestawienia bo samemu nie chce im się tego wykonać. Jak to nazwać?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Czyli uważasz, że strażacy w KG generują tą makulaturę bo im się nudzi?
Sporą część danych mają a mimo to zsyłają zestawienia bo samemu nie chce im się tego wykonać. Jak to nazwać?

Maja, ale nieaktualna dlatego proszą o nowe  :wall:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Maja, ale nieaktualna dlatego proszą o nowe  :wall:
Dane z SWD mają nieaktualne? Czy dane o ilości oficerów? Skoro każdy odchodzący pisze raport do KG i każdy nowy przechodzi przez KG?
Więc czemu dane są niekatulane?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Dla mnie 01KGPSP jest klasycznym instrumentem w rękach min Z , ja nie mogę, nie potrafię pojąć jak to się mogło stać że gościa z emki ściągają bo nie ma wśród strażaków w służbie oficera godnego funkcji 01(tym bardziej że nie ma dostępu do "ściśle tajne",)
Myślałem  że będzie jak w Policj  z gen Majem zrobi czystki a nastepnie coś na niego znajdą i pakunek na emkę a tu nic, mam nadzieje ze teraz dopną swego.... 3mam kciuki za Policję
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2018, 09:32:45 wysłana przez mulat81 »

Offline cieć :)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
"KGP: nie ma uchybień w działaniach suwalskich policjantów ws. ministra Zielińskiego"
"Na co skarżą się suwalscy policjanci? W liście do posłanki wyjaśniają, że chodzi m.in. o konieczność ochrony posesji ministra Zielińskiego. "Stoją całą dobę, czy on jest, czy go nie ma, to radiowóz stać musi. Osobiście kontroluje te patrole obecny komendant, nawet w czasie po służbie potrafi przejechać obok. Kontrolują patrole oficerskie z KWP w Białymstoku. Dzwonią i pytają dyżurni z KWP w Białymstoku, czy wszystko ok. pod domem ministra. Nikt nie wie, dlaczego tak jest. Nic mu nie grozi, a policjanci siedzą w tych radiowozach. Nawet, jak chcą się załatwić, to w ich miejsce musi przyjechać kto inny, by mogli odjechać. Ponoć w/w minister wybudował się w m. Krzywe i niedługo już dwóch posesji mają pilnować policjanci. Poza ochroną osobową, posesja ma podłączony alarm bezpośrednio do dyżurnego KMP w Suwałkach, zamiast do firmy ochroniarskiej" - czytamy w liście."
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/kgp-nie-ma-uchybien-w-dzialaniach-suwalskich-policjantow-ws-ministra-zielinskiego/h18w05l

"Posłanka będzie kontrolować komendy Policji. Nowe fakty o "folwarku Zielińskiego""
"Gdziekolwiek policjanci poskarżą się na wiceszefa MSWiA Jarosława Zielińskiego, posłanka PO Bożena Kamińska wyruszy z poselską kontrolą. - To już nie są anonimowe zgłoszenia o folwarku Zielińskiego. Skontaktowali się funkcjonariusze gotowi otwarcie o tym opowiedzieć - mówi WP posłanka."
"- Zgłosili się policjanci, którzy nie mogli wytrzymać dalszego wysługiwania się politykowi i spełniania jego życzeń. Odeszli ze służby na emeryturę. Jeden z nich powiedział mi, że były osoby gotowe strzelić sobie w głowę - mówi WP Bożena Kamińska. Podkreśla, że informacje o patologicznym zarządzaniu policją przez Zielińskiego nie są już anonimowe. Są osoby m.in jeden z emerytowanych naczelników wydziałów, gotowe ujawnić sprawę otwarcie, pod własnym nazwiskiem."
https://wiadomosci.wp.pl/poslanka-bedzie-kontrolowac-komendy-policji-nowe-fakty-o-folwarku-zielinskiego-6319019664291969a


Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Przemyślenia Saby :mellow: albo Ludwika? Ale coś w tym jest...
https://dorn.blog.polityka.pl/2018/11/21/o-tym-jak-wiceminister-ministra-wyonacyl/?fbclid=IwAR0DmXoUzhjl1mdVbTmnu2f_qmGKEJeIX1NcxBsa6GhGzeuIxPbJmtRkF6k

Zastanawia mnie jaki zespół był w Krakowie na kontroli psp bo jakoś o nich ucichło, czyżby wszystko pod dywanik zamienitli a P. Baldygę uciszyli....

Teraz okazuje się że komediancii podlegli mswia w całym praktycznie kraju i chyba wszystkich służb są pachołkami minIstranta Zielińskiego 😠
https://mundurowe.info/630,w-sejmie-pytania-o-nieprawidlowosci-w-policji/
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2018, 16:14:15 wysłana przez mulat81 »

Offline cieć :)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
""Straż pożarna - prywatny folwark komendanta - cofa się w rozwoju". Po policjantach - teraz strażacy skarżą się na wiceministra Zielińskiego"
"Posłanka PO: jeśli te zarzuty są prawdziwe, Komendant okrada podatników"
"- Bo jeśli prawdą jest to, co piszą strażacy na temat delegacji czy mieszkań Komendanta Głównego, to to jest zwykłłe wyłudzanie pieniędzy i okradanie podatnika - podkreśla. - Zapytamy wprost komendanta PSP, jak wygląda sytuacja w Komendzie Głównej. Jeśli odpowiedzi będą racjonalne i nie potwierdzą się informacje strażaków, ja gotowa jestem nawet przeprosić. Jednak, jeśli zarzuty się potwierdzą, to sprawa jest skandaliczna - mówi posłanka PO."
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/strazacy-oskarzaja-komendanta-nominata-wiceministra-zielinskiego/9f81tsk

Offline piter_psp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Może ankieta - czy Sushi wytrzyma napór fali, czy zmieni się wkrótce oblicze Państwowej Straży Pożarnej?
Ciekawe ...

Offline Oggi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Najwyższa Izba Kontroli prześwietli działania Zielińskiego. Jest wniosek PO


"Posłowie złożą także wniosek do Najwyższej Izby Kontroli z prośbą o przeprowadzenie kontroli w podlaskim garnizonie policji. NIK najprawdopodobniej - przynajmniej tak uważają politycy PO - na taki wniosek odpowie pozytywnie. – Za dużo bulwersujących informacji napływa z Podlasia, żeby kontrolerzy tę sprawę odpuścili – podkreślają nasi rozmówcy".

https://wiadomosci.wp.pl/najwyzsza-izba-kontroli-przeswietli-dzialania-zielinskiego-jest-wniosek-po-6319679507794049a


Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Na pewno nadgorliwi przełożeni sami z siebie to wszystko wymyślali, taa