Autor Wątek: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..  (Przeczytany 22070 razy)

Offline cieć :)

• Bywalec
  • *
"Nie dbał o podstawowe prawa ludzkie ani o zwykłą ludzką życzliwość. My dla niego mogliśmy nie istnieć, byliśmy "podludźmi" - tak swoje relacje z wiceministrem MSWiA Jarosławem Zielińskim (który funkcję tę pełnił także w latach 2006-2007) opisuje pan Marcin (imię zmienione - przyp. red), były cywilny pracownik tego resortu. "
Cały artykuł:
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/skrajnie-antypatyczny-byly-podwladny-o-wiceministrze-zielinskim/wpcb0ee

Offline peterek

• Weteran
https://wiadomosci.wp.pl/zielinski-i-kaczynski-tajemnica-relacji-dwoch-jaroslawow-6317602699417729a
Nasz wiceminister z trochę innych przyczyn jest na swoim stołku, ale  :milcz: :zamknij:

Swoją drogą z coraz większym zaciekawieniem czytam różne kolejne artykuły w mediach liberalnych uderzające w Ziela. Za chwilę dowiemy się, że w 2005 roku ukradł marchewki na targu, albo w liceum pobił koleżankę z klasy.
pozdrawiam

edit: https://wpolityce.pl/polityka/421476-kto-chce-zniszczyc-zielinskiego-w-tle-media-i-esbecka-klika
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2018, 11:19:38 wysłana przez peterek »

Offline cieć :)

• Bywalec
  • *
Kolejne informacje.
Jarosław Zieliński dostaje kolejne ciosy. Nowe listy od mundurowych

https://wiadomosci.wp.pl/jaroslaw-zielinski-dostaje-kolejne-ciosy-nowe-listy-od-mundurowych-6318641708517505a

"Strażacy dołączają do głosów alarmujących, że wpływy Jarosława Zielińskiego na Podlasiu prowadzą do "patologii". Lub sytuacji kuriozalnych, jak jego obecność na uroczystości powołania zastępcy komendanta zambrowskiej policji. To rzekomo kuzyn ochroniarza Jarosława Kaczyńskiego."

"Na wpływy Zielińskiego skarżą się też strażacy. Narzekają oni na Leszka Suskiego, Komendanta Głównego PSP. Jeden z najbardziej zaufanych ludzi wiceministra ma traktować Komedę Główną PSP jako "prywatny folwark". "Jego motto brzmi: ja zatrudniam i ja zwalniam. W chwili obecnej jest ponad 80 wakatów, ludzie odeszli, bo nie wytrzymali nerwowo".
Jak donosi, kolejne 40 osób czeka na nowy rok, obiecane podwyżki i również "uciekają" na emeryturę, inni są "zastraszani". "A są to ludzie, od których my młodzi powinniśmy się uczyć fachowej, rzetelnej, strażackiej roboty. A chętnych do pracy w KG PSP brak. Komendant Główny nie liczy się z nikim i z niczym". "

Offline b07

• Strażak Sam
  • Everyone goes home
https://wiadomosci.wp.pl/zielinski-i-kaczynski-tajemnica-relacji-dwoch-jaroslawow-6317602699417729a
Swoją drogą z coraz większym zaciekawieniem czytam różne kolejne artykuły w mediach liberalnych uderzające w Ziela. Za chwilę dowiemy się, że w 2005 roku ukradł marchewki na targu, albo w liceum pobił koleżankę z klasy.
pozdrawiam

edit: https://wpolityce.pl/polityka/421476-kto-chce-zniszczyc-zielinskiego-w-tle-media-i-esbecka-klika

Tak, z cala pewnością doniesienia o gigantomanii, nepotyzmie, zastraszaniu i kuriozalnych sytuacjach, z wielu źródeł, powtarzające się od lat, to nic innego jak esbecki spisek. Kolega brał już dzisiaj swoje leki? I oczywiście zainteresowanie mediów nie ma nic wspólnego z tym, że ten pan jest po prostu idealnym źródłem tzw. lolcontentu (confetti, egzotyczne tance, parasolki, dywaniki...). Może sabotażystów należałoby poszukać najpierw w jego bezpośrednim otoczeniu? Może to "krety" ustawiają te imprezy w Księstwie Suwalskim, wymyślają te sztandary, żeby ośmieszyć swojego szefa, a on jest w tym wszystkim ofiarą?
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2018, 18:29:49 wysłana przez b07 »

Offline fireman998998

• Strażak Sam
Brak słów, z kogo młodzi adepci pożarnictwa maja brac przykład jak nie z góry. A tutaj zgodnie z przysłowiem " co można wojewodzie to nie Tobie sm.....e".
Jak się czyta i słyszy to problem tam  jest ze wszystkim i nikt tego nie widzi albo nie chce widzieć.  Nie tak powinno wszystko wyglądać na górze  :gwiazdki:

Offline pb11

• Weteran
Ale jak to najlepszy KG w historii pożarnictwa i takie coś?. To na pewno przeciwnicy polityczni i ukryta agentura.

Offline peterek

• Weteran
Tak, z cala pewnością doniesienia o gigantomanii, nepotyzmie, zastraszaniu i kuriozalnych sytuacjach, z wielu źródeł, powtarzające się od lat, to nic innego jak esbecki spisek. Kolega brał już dzisiaj swoje leki? I oczywiście zainteresowanie mediów nie ma nic wspólnego z tym, że ten pan jest po prostu idealnym źródłem tzw. lolcontentu (confetti, egzotyczne tance, parasolki, dywaniki...). Może sabotażystów należałoby poszukać najpierw w jego bezpośrednim otoczeniu? Może to "krety" ustawiają te imprezy w Księstwie Suwalskim, wymyślają te sztandary, żeby ośmieszyć swojego szefa, a on jest w tym wszystkim ofiarą?
Spokojnie, nie denerwuj się bo wypieków dostaniesz. Leki biorę regularnie - dziękuję za martwienie się o moje zdrowie.
A na poważnie:
  Przed podpisaniem porozumień kończących protest "wróbelki zaczęły ćwierkać" że jeszcze odwalony zostanie nasz 01KG i Zielu i ogłoszony będzie pełny sukces. No i po początkowym nalocie na Ziela (w wielu miejscach są opisywane rzeczy które nie powinny mieć miejsca !! - proszę zobacz moje posty z ostatniego tygodnia) czekałem na hasła dotyczące naszego 01KG. No i dzisiaj się doczekałem. I jak w dobrym kryminale zapewne doczekamy się dalszego ciągu fabuły, a napięcie będzie jeszcze rosło. Oczywiście tak jak Ty jestem zainteresowany pełnym wyjaśnieniem poruszanych zarzutów względem Ziela przez zainteresowanego. Nie lubię "właścicieli prywatnych folwarków" obojętnie z której strony politycznej by nie byli.
pozdrawiam 

Offline Eqinox

• VIP
Ale jak to najlepszy KG w historii pożarnictwa i takie coś?. To na pewno przeciwnicy polityczni i ukryta agentura.
Przeciwnicy i ukryta agentura? Niedouczone gamonie bez podstawowej wiedzy o funkcjonowaniu PSP...
Pomijam to że każdy KG jest od "kogoś" bo to sprawa oczywista ale już mają problem że jest kontrola dostępu do budynku? No ludzie za kilka dni wszystkie JRG u mnie w mieście będą miały ten system. Nie mówię tu o metropolii i centralnym organie ale o małych JRG... Straszny ból nadzór nad czasem pracy i bezpieczeństwem...  Myślę że w skali kraju jest co najmniej kilkadziesiąt JRG z kontrolą dostępu.
Wypłata delegacji... Jedzie na Podlasie na polecenie swojego przełożonego i rozlicza delegacje co w tym niezgodnego z prawem? Kwoty delegacji są jasno określone przez prawo.
Samochody do dyspozycji? Idę o zakład że są KW którzy mają większe floty w garażach  :rofl: Ba nawet są tacy którzy mają nie jednego kierowcę a dwóch.
Pobieranie opłat za pokoje gościnne? Na jakiej podstawie? Ustawa o PSP rozróżnia tylko dwa pojęcia czyli lokal mieszkalny i kwatera tymczasowa które są liczone wg. stawek określonych w odrębnych przepisach.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał."
"Psy patrzą na nas z szacunkiem, koty z pogardą, a świnie jak na równych sobie."
Winston Churchill

Offline Spartan998

• Stary Wyga
  • **
Bravo, nie zawiodłeś, takich ludzi potrzebują w KG,  na Ciebie zawsze można liczyć , zawsze staniesz w obronie silniejszego , nawet jeżeli wskaże ktoś patologie , za które 01 odwołałby  bez chwili wahania.
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2018, 06:59:13 wysłana przez Spartan998 »

Offline Eqinox

• VIP
Bravo, nie zawiodłeś, takich ludzi potrzebują w KG,  na Ciebie zawsze można liczyć , zawsze staniesz w obronie silniejszego , nawet jeżeli wskaże ktoś patologie , za którą 01 odwołałby  bez chwili wahania.
Jakie patologie były w tym liście? Że bieżę delegację za wyjazdy służbowe? Każdy ma taki patologiczny przywilej nawet stażysta. Że ma do dyspozycji kierowcę? Każdy KW taki przywilej ma (a co dysponowania autami polecam lekturę zarządzenia transportowego nawet KW może jeździć służbowym autem do domu). O pokojach się nie będę wypowiadał bo to bzdura, że łeb urywa a kto miał by mieć do dyspozycji pokój w sąsiedztwie gabinetu KG? Ja czy Ty? No chyba nie bardzo. 
W obronie silniejszego? A jaką siłę ma KG aby walczyć z manipulacjami prasy i anonimami? Żadnej…
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał."
"Psy patrzą na nas z szacunkiem, koty z pogardą, a świnie jak na równych sobie."
Winston Churchill

Offline Służbista

• Jestem w służbie ... nie w pracy !
  • Bywalec
  • *
Już to dawno pisałem: młodym się w du.. poprzewracało !
Jakie odpłatności za pokoje ? Gdzie tak jest ? Konkretnie !
To już KG (najwyższy strażak w Polsce) nie może mieć samochodu służbowego ?
Może jeszcze młodym ma się kłaniać w pas i się meldować - w jakim kierunku my idziemy jako PSP ?
A atmosferę to my sobie sami taką stwarzamy na co dzień - m.in. podburzając się wzajemnie na forum !
Pisać anonimowo to każdy może, i może pisać co chce … bez konsekwencji.
Tylko są tacy w KP/M, że to biorą na serio i się oburzają - i taka później atmosfera.
A to jest dalej SŁUŻBA !
Nie popieram żadnych prywatnych folwarków, jednak aby pisać na kogoś donos to trzeba mieć argumenty....
… no i JAJA, żeby się pod donosem podpisać.

A jak się nie ma konkretów to się wypisuje takie "dziecinne" teksty ...
„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej” -  PRZECZYTAĆ + ZROZUMIEĆ.

Offline Oggi

• Bywalec
  • *
Coraz ciekawiej:
https://www.niebywalesuwalki.pl/2018/11/nie-tylko-policjanci-skarza-sie-na-posla-zielinskiego-glos-zabrali-tez-strazacy-kolejne-listy/

"... swojemu szefowi, komendantowi Leszkowi Suskiemu. Tak o nim piszą: Swoich podwładnych traktuje jak śmieci. A swoje najbliższe grono obstawia tylko i wyłącznie tzw. BMW (bierny, mierny, ale wierny). Ludźmi nie mającymi bladego pojęcia o tym co robią i czym się zajmują.  ..."

Cały list strażaków (zrzuty ekranu) z powyższego artykułu w załączeniu.

Offline Scyzoryk

• Stary Wyga
  • **
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Pobieranie opłat za pokoje gościnne? Na jakiej podstawie?
Skoro masz dostęp do "wiedzy tajemnej", to sprawdź sobie np. decyzję Małopolskiego KW (nie pamiętam nr i roku, ale jak poszukasz, to znajdziesz - ewentualnie pomogą Ci kwatermistrze z komend mających pokoje gościnne) wprowadzającą odpłatność w określonej wysokości za korzystanie z pokoi gościnnych.

Offline NickName

• Początkujący
  • *
Poziom wyżej przytocznego listu, jest po prostu zatrważający. Poważnie w KG pracują analfabeci, czy to prowokacja?

Offline madmax29

• VIP
I oczywiście plotki o dużej liczbie wakatów, a także braku chętnych, czy też dużej rotacji na wysokich stanowiskach są wyssane z palca   :rofl:

Offline wikson

• Stary Wyga
  • **
Niektórzy piewcy sukcesu jakoś wybiórczo czytają przytoczony list. Nie wiem gdzie jest w nim napisane ze nie można brać diet za delegacje? Jedyne co w tym temacie doczytałem to nadużywanie tego sposobu do finansowania NIE służbowych wyjazdów, a to chyba jest zasadnicza różnica.
Inna sprawa że list napisany cieniutko, a wspominanie o kontroli czasu pracy pozostawię bez komentarza.
Niestety część tych nieudolnie opisanych faktów jest prawda i to jest najsmutniejsze…

Offline Eqinox

• VIP
Niektórzy piewcy sukcesu jakoś wybiórczo czytają przytoczony list. Nie wiem gdzie jest w nim napisane ze nie można brać diet za delegacje? Jedyne co w tym temacie doczytałem to nadużywanie tego sposobu do finansowania NIE służbowych wyjazdów, a to chyba jest zasadnicza różnica.
Inna sprawa że list napisany cieniutko, a wspominanie o kontroli czasu pracy pozostawię bez komentarza.
Niestety część tych nieudolnie opisanych faktów jest prawda i to jest najsmutniejsze…
Nie no jest napisane, że "niezgodnie z prawem pobiera zwrot kosztów za delegacje" a dalej, że jeździ min. z wiceministrem więc jak to nie jest wyjazd służbowy za który mu przysługuje zwrot kosztów to ja jestem święty Mikołaj!    Nie wiemy co wpisuje ale na pewno kłamie albo okrada skarb państwa Autor tego listu jest głąbem jakich mało jeśli uważa, że w rozliczeniu delegacji KG musi kłamać aby się wytłumaczyć z wyjazdu gdziekolwiek. W ramach nadzoru jest wstanie wyjaśnić wyjazd do każdego powiatu. Aby fizycznie tam był to będzie to prawda i realizacja jego obowiązków jako szefa PSP.
I oczywiście plotki o dużej liczbie wakatów, a także braku chętnych, czy też dużej rotacji na wysokich stanowiskach są wyssane z palca   :rofl:
W skrócie jest 80 będzie jeszcze 40? Czyli razem 120 wakatów w 2019 r. czyli jakieś 40% KG? To teraz zapytaj biurowych pracowników swojej KW/KM/KP ile teraz jest roboty w związku ze zleceniami z Warszawy  :wacko: Wiesz o czym to świadczy?
W KG jest o 40% za dużo etatów  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Winston Churchill

Offline madmax29

• VIP
Czyli uważasz, że strażacy w KG generują tą makulaturę bo im się nudzi?

Offline Eqinox

• VIP
Czyli uważasz, że strażacy w KG generują tą makulaturę bo im się nudzi?
Sporą część danych mają a mimo to zsyłają zestawienia bo samemu nie chce im się tego wykonać. Jak to nazwać?
Winston Churchill