Autor Wątek: Jak zostać strażakiem  (Przeczytany 3401 razy)

Offline Sikawaa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Jak zostać strażakiem
« dnia: Październik 15, 2018, 15:40:31 »
Witam,piszę gdyż poszukuje kogoś,kto pomoże mi wejść na ścieżkę,w kierunku PSP.
Otóż.., jestem po prywatnym liceum mundurowym,matura zdana,rozumiem,że najlepiej byłoby się wybrać na studia,szkolę aspirantów,lecz rok studencki już się zaczął, a ja nie chcę siedzieć i czekać... Więc chciałbym prosić o pomoc, jakieś ukierunkowanie,gdzie postawić chociaż ten pierwszy krok, żeby powoli zbliżać się ku pracy w Straży Pożarnej, z góry dziękuję.  :straz:

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Jak zostać strażakiem
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 15, 2018, 15:58:24 »
Przedewszystkim musisz dobrze zapoznać się z forum bo w pewnej zakładce nazwanej jak Twój temat jest tysiące podpowiedzi.


Offline Albertkain

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Jak zostać strażakiem
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 15, 2018, 16:30:43 »
Obecnie nie warto formację dopadła schyłka ku dołowi.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: Jak zostać strażakiem
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 15, 2018, 18:26:45 »
To nie najlepsza droga na tą chwile .....niestety...i wielka szkoda bo sytuacja zabija chęci i przyjemność z tej pracy....

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Jak zostać strażakiem
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 15, 2018, 18:29:47 »
To nie najlepsza droga na tą chwile .....niestety...i wielka szkoda bo sytuacja zabija chęci i przyjemność z tej pracy....
W sumie o wiele przyjemniej było jak podwyżek nie było... Ogólnie przyjemność z pracy spada wraz ze wzrostem wynagrodzeń.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: Jak zostać strażakiem
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 15, 2018, 18:38:41 »
No były i co z tego jak wszystko drożeje .....i dalej jesteśmy w tym samym miejscu co przed ...na przyjemność i zadowolenie ze służby składa się bardzo wiele czynników nie tylko kasa.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Jak zostać strażakiem
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 15, 2018, 18:47:04 »
No były i co z tego jak wszystko drożeje .....i dalej jesteśmy w tym samym miejscu co przed ...na przyjemność i zadowolenie ze służby składa się bardzo wiele czynników nie tylko kasa.
Wiesz nie tylko kasa się liczy jestem w radzie ZZ od sporej liczby lat... I zawsze na każdym zebraniu mamy rozmowę na zasadzie sprawozdania z "życia" komendy w której służą członkowie rady. Powiem ci że kiedyś 70% miało lipę lub neutralnie a 30% miało przyzwoicie lub dobrze. Ostatnio na zebraniu z 19 komend 1 ma neutralnie reszta dobrze lub przyzwoicie...
PS. za poprzednich rządów też drożało a podwyżek nie było....
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: Jak zostać strażakiem
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 15, 2018, 20:32:31 »
nie ma co gadać jak było to się nie wróci 8 lat w d... praktycznie przez 15 lat tylko ze straży się nie dorobiłem ...to o czymś świadczy nie szukałem dodatkowych robót itd tylko praca i c... mam perspektywy dalej nie za bardzo więc rada dla kandydata najpierw znajdź jakąś pracę dorywczą lub działalność  a potem straż ....odbębnić 24 i się dorabiać tak robi większość ...

Offline Grze79

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Jak zostać strażakiem
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 15, 2018, 21:04:11 »
Niestety kolega ma racje.. mija się z celem naszej służby ale są rzeczy ważniejsze jak rodzina i jej.. przyszłość.. żadne studia zawód .. blacharz mechanik hydraulik itp.. nie chce więcej pisać.., lepiej Napisz na priv do kolegów co są dłużej w służbie a wszystko Ci powiedzą

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Jak zostać strażakiem
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 15, 2018, 22:01:07 »
Nie ma co chłopaka straszyć zarobkami, jak zainteresowany pracą w PSP to wie ile dostanie, wie że dobrze mieć kat.praw.C, końskie zdrowie(które szybko straci), zaliczyć testy sprawnościowe itd. No kiedyś potrzebny był jeszcze promotor,ale czasy się zmieniły.W PSP wymagań od chu.....,kierowca, ratownik,medyk,alpinista,chemik, no i dobrze żebyś był mechanikiem,glazurnikiem,tynkarzem malarzem, w dodatku szkolenia i kontrole, a to wszystko za miskę ryżu
Nie rozumiem tego pytania,przecież tego wszystkiego można się dowiedzieć w komendzie,do której jest nabór z tzw. ulicy, trochę to taka podpucha
Pierwszy krok postaw w najbliższej KM/P, sam na to nie wpadłeś?
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2018, 22:05:03 wysłana przez vade »

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Jak zostać strażakiem
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 19, 2018, 09:56:25 »
Kolega powyżej dobrze mówi.
Przyjdź z ciastkami do najbliższej JRG na kawę, to wszystkiego się dowiesz.

Offline igorm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Jak zostać strażakiem
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 19, 2018, 10:58:52 »
Moim zdaniem, jednym z trudniejszych etapów jest dostanie się do szkoły pożarniczej - bo dopiero po jej ukończeniu, i zatrudnieniu w szeregach PSP można liczyć na względnie dobre warunki oraz otwarta ścieżkę awansu. Otwartą ścieżkę awansu, pod warunkiem, że oprócz wiedzy i wykształcenia posiada się pewne cechy, które dowódca mieć powinien - a jednak nie każdy z nas takie cechy posiada niestety.
Ale nauka, bycie studentem, to także liczne przywileje z tego wynikające. Mam na myśli np przywileje w postaci tańszych rachunków bankowych. Proponuję tutaj zajrzeć na porównywarkę.
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2018, 11:04:59 wysłana przez igorm »

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Jak zostać strażakiem
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 20, 2018, 20:11:22 »
Ukończenie szkoły daje wiele możliwości owszem.
Ale jest też druga strona medalu z którą borykają się dziesiątki absolwentów każdego roku. Mianowicie przenoszenie na drugi koniec Polski po ukończeniu szkoły. Nie masz nic do powiedzenia w tym temacie, przenoszą Cię kilkaset kilometrów od domu i nie masz nic do powiedzenia. Jesteś z dala od rodziny, dziewczyny, znajomych. Straszą koniecznością zwrócenia kosztów za szkołę... Niektórzy sobie jakoś z tym radzą, inni przeklinają dzień w którym rozpoczęli szkołę.

Offline wsw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Jak zostać strażakiem
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 21, 2018, 09:28:36 »
Bardzo dobrze powiedziane, sam rozpocząłem w tym roku naukę w SA i teraz się zastanawiam czy nie lepiej było pójść z ulicy bo nie ma perspektywy służby w moim regionie

Offline kopsze

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Jak zostać strażakiem
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 21, 2018, 10:05:11 »
wiele osób z którymi rozmawiałem, a które są po szkole mówią, że drugi raz by poszli z ulicy. Po szkole jest lepsza droga do awansów ale nie każdemu na tym zależy, a zarobki ? sam nie wiem ? duża różnica ?

Offline wsw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Jak zostać strażakiem
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 21, 2018, 13:50:51 »
Z zarobkami to zależy którą grupę dostaniesz i w jakim mieście pełnisz służbę

Offline Podoficeeer!

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 235
Odp: Jak zostać strażakiem
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 22, 2018, 12:24:52 »
Bardzo dobrze powiedziane, sam rozpocząłem w tym roku naukę w SA i teraz się zastanawiam czy nie lepiej było pójść z ulicy bo nie ma perspektywy służby w moim regionie

Jak się całe życie chce żyć gdy mamusia podaje jedzenie po japę to lepiej zostać w regionie, mnie dali 100 km od domu, a teraz żałuję, że sam nie szukałem czegoś 500+ km od domu, a najlepiej nad morzem.

A co do tematu, jeśli nie chcesz czekać rok, obserwuj nabory z ulicy w rejonie, jednak jeśli nie masz wielu szkoleń z osp, które dają dużo punktów na start + do tego znajomości by się przydały często (lecz nie zawsze) miejsca z ulicy są już obsadzone synkami, siostrzeńcami i innymi przydupasami, ja bym Ci polecił spędzić te 8-9 miesięcy na przygotowaniu do SA pod względem testów sprawnościowych żeby maksa wykręcić, do tego oblicz ile masz punktów z matury jeśli masz do 120, to przydałoby się poprawić maturę, zarobki nie są takie złe, 3k jako mł. asp. na 4 grupie, po 2 latach w najlepszym wypadku dostaniesz dowódce zastępu czyli 7 grupę.

Offline wsw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Jak zostać strażakiem
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 22, 2018, 22:21:19 »
Podoficer, nie chodzi mi o to by być blisko domu tylko o to że mój region umożliwia realizację w Górskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym a nad morzem jest to raczej nie możliwe