Autor Wątek: Nabór a wiek  (Przeczytany 13257 razy)

Offline Lukasz91

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
  • OSP 18" Cel: -> PSP 22"
Odp: Nabór a wiek
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 29, 2019, 00:39:14 »
Może nie ma na temat.

Widzę po odpowiedziach że były po 30 osoby to jeszcze  szansa jest :)
"Pierwszą powinnością strażaka jest ratować życie. Kiedy tego nie robi, pierwszą powinnością strażaka jest szkolić się!" ~Szymon Kokot-Góra

"Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi i może zapamiętam. Zaangażuj mnie, a się nauczę" ~Benjamin Franklin

Offline karol 147

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Nabór a wiek
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 31, 2019, 18:45:51 »
Czyli da sie dostac po 30 do PSP z tego wynika

Offline odziejsie

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Nabór a wiek
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 31, 2019, 22:12:24 »
Na kursie jestem obecnie i jest parę osób po 40tce , po 30tce jest sporo więc wiek to nie problem

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Nabór a wiek
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 31, 2019, 22:32:15 »
Na kursie jestem obecnie i jest parę osób po 40tce , po 30tce jest sporo więc wiek to nie problem
Ty serio? 🤔 Może przenieśli się z innej formacji ale tak czy owak sprawność musieli zaliczyć. Czy jak ktoś przenosi się z innej formacji nie punktów dodatkowych za sprawność tz. Nie jest ona ona liczona z tytułu za wiek ?

Offline Sanchez07

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Nabór a wiek
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 01, 2020, 18:42:22 »
Nawet jak się przenosi z innej formacji, to i tak musi normalnie podejść do naboru.Nie ma żadnych ulg dla takiej osoby i musi przejść wszystko w formie selekcji razem ze wszystkimi kandydatami.Osoby na kursie po 40 zdarzają się bo może pełnili funkcję cywilną w komendzie i teraz zdecydowali się przejść do Psp,ale to i tak nie zmienia faktu że muszą przejść nabór.Chyba że mają jakąś pomoc z racji pełnionej funkcji:)

Offline Aragones

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nabór a wiek
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 02, 2020, 16:19:31 »
Jak ktoś ma plecy to uwierzcie mi, nawet osoba która w życiu nie przebiegła łącznie 10 km, przejdzie test sprawności.
Prawdą jest, że coraz mniej jednostek idzie na ustępstwa i trzyma się punktacji 55 pkt ale są jednostki które akceptują 38 pkt a nawet naciągają punkty żeby ustawiony kandydat dostał 38 pkt.

Offline dominques

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Nabór a wiek
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 02, 2020, 16:40:53 »
Co Ty za bzdury opowiadasz? Jak chcesz zaliczyć jak z reguły wszyscy kandydaci patrzą? I wieeele jednostek obniża próg do 38, taki mają wymóg. Zdarzają się pewnie jakieś wały, ale nie siej fermentu.

Offline Aragones

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nabór a wiek
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 02, 2020, 17:04:41 »
Co Ty za bzdury opowiadasz? Jak chcesz zaliczyć jak z reguły wszyscy kandydaci patrzą? I wieeele jednostek obniża próg do 38, taki mają wymóg. Zdarzają się pewnie jakieś wały, ale nie siej fermentu.

Nie opowiadam bzdur i to co napisałem to nie jest wymysł z kosmosu. Brałem raz udział w naborze (na docelowe stanowisko: informatyka), gdzie indywidualnie, tylko przy komisji robiło się podciągnięcia i kopertę (my czekając na swoją kolej siedzieliśmy na tzw. salce konferencyjnej). Razem wspólnie biegliśmy tylko beep test i możesz mi wierzyć lub nie ale gość miał 22 sekundy z hakiem, 20-pare powtórzeń a na beep teście tylko 5-... coś długości. Na wysportowanego i takiego który by jakikolwiek sport wykonywał to nie wyglądał

Offline ksoniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Kamienna Góra 998
Odp: Nabór a wiek
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 07, 2020, 21:14:14 »
A takie praktyczne pytanie: jak długo na podziale pracuje ktoś kto dostanie się w wieku 40 lat? Jakie ma szanse na awans? Do jakiego stopnia może dojść?
i kwestia samej szkoły - 40 lat to już masz rodzinę, dzieci. Są przepustki? Czy 3 miesiące poza domem? A jak z ćwiczeniami? Wiadomo że 40 latek potrzebuje więcej czasu na regenerację niż dwudziestoparoletni chłopak.

I co z komisją lekarską? Sa inne kryteria ocoeny stanu zdrowia? Sluch, wzrok z wiekiem się pogarsza. Jak to wygląda w praktyce?

Offline matijas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Nabór a wiek
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 15, 2020, 19:04:35 »
19, chociaż byłem na naborze gdzie po rozmowie na lekarza poszli kandydaci w wieku 43,44,45,47 lat - wszyscy będący w Zakładowej Straży Pożarnej. Docelowo 10 miejsc było, skończyło się na tym, że siedemnaście osób odpadło na lekarzu i kandydaci z numerkami 27 i 28 byli zamykającymi listę przyjmowanych :)

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Nabór a wiek
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 17, 2020, 07:54:04 »
47 lat i do straży pożarnej ? Zawodowej dobrze zrozumiałem

Offline Bastian

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Nabór a wiek
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 20, 2020, 10:59:36 »
Ja dostałem się w wieku 32 lata ze sprawnościowki 64 pkt wiek to tylko cyfra

Offline dominques

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Nabór a wiek
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 20, 2020, 11:31:46 »
To od razu dziel się swoim podejściem treningowym. Pomożesz chłopakom :)

Offline karol 147

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Nabór a wiek
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 20, 2020, 17:40:46 »
No wlasnie jak trenowales

Offline Bastian

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Nabór a wiek
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 20, 2020, 18:17:24 »
Myślę że jak komuś bardzo zależy to zrobi wszystko żeby osiągnąć cel przede wszystkim systematyka, samodyscyplina i ciężka praca starałem się 10 lat o przyjęcie, za 13 razem się dostalem

Offline Fischer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Nabór a wiek
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 20, 2020, 22:43:30 »
Ze mną przyjmował się gość co miał 40 lat, a rocznikowo w wieku 41 poszedł na szkole.


A takie praktyczne pytanie: jak długo na podziale pracuje ktoś kto dostanie się w wieku 40 lat? Jakie ma szanse na awans? Do jakiego stopnia może dojść?
i kwestia samej szkoły - 40 lat to już masz rodzinę, dzieci. Są przepustki? Czy 3 miesiące poza domem? A jak z ćwiczeniami? Wiadomo że 40 latek potrzebuje więcej czasu na regenerację niż dwudziestoparoletni chłopak.

I co z komisją lekarską? Sa inne kryteria ocoeny stanu zdrowia? Sluch, wzrok z wiekiem się pogarsza. Jak to wygląda w praktyce?
Jak długo pracuje? Tak dlugo aż go/się  przeniosą do biura...albo do emerytury ....(u mnie na podziale za ratownika robi gościu ktory w tym roku bedzie nial 51 lat, i.nawet nie myśli o emeryturze mimo że lata już ma...jest bardzo sprawny- ale kazda sluzne idzie na silownie czy tez cwiczy na garazu sobie.)

Jakie szanse na awans? W PSP co do awansu w  stopniu to jest czasookresz pomiędzy stopniami...co do stanowiska to zależy od komendanta.  Jeżeli to wyślą na aspirantke A później SGSP to oficerem może być...Jeżeli nie to max starszym ogniomistrzem.

Na szkole każdy jest A raczej powinien być traktowany równo, nie ważne czy ma 21 lat czy 45...jest słuchaczem A nie starszym panem...Nie ma na szkole tak że 3 miesiące na szkole siedzisz... pierwsze 3 tygodnie jest unitarka A później przepustki w weekend (jeżeli służby wewnętrznej nie masz). Co do ćwiczeń to tak jak wyżej napisałem...strażak jest strażakiem, każdy powinien wykonywać taka sama pracę...I to od strażaków na jednostce będzie zależało czy będzie zapier*alal jak każdy mlody, czy będą na niego przymykac oko i będzie tylko od "podawania".

Co do komisji to szczegółów ci nie powiem ale wydaje mi się że każdy na przyjęciu musi mieć takie same kryteria, a później na badaniach corocznych jest już lżej.

Pozdro
'So Others May Live'

Offline karol 147

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Nabór a wiek
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 02, 2020, 19:37:23 »
Chlopaki w jakim wieku sie dostaliscie bo jestem po 30 i paru naborach i narazie lipa czy o wiek chodzi?

Offline dominques

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Nabór a wiek
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 02, 2020, 20:16:56 »
Zaraz wyciągniemy szklaną kule... Jak sprawnościowka? Ile dodatkowych punktów za umiejętności i za jakie?

Offline karol 147

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Nabór a wiek
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 02, 2020, 20:29:50 »
Kurs podstawowy 2 stopnia, dowudcow, rt, kpp,  lpr ,kat C. I 34 wyjazdow w roku

Offline karol 147

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Nabór a wiek
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 02, 2020, 20:30:23 »
Sprawnosciuwka srednia 56

Offline dominques

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Nabór a wiek
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 02, 2020, 20:40:06 »
A wiek jaki konkretnie? Rozmowy jak punktowane? Popracuj nad ortografia.

Offline karol 147

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Nabór a wiek
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 03, 2020, 06:12:53 »
24.3

Offline karol 147

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Nabór a wiek
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 03, 2020, 08:03:47 »
31 lat

Offline dominques

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Nabór a wiek
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 03, 2020, 08:06:26 »
Kwalifikacje jakieś są, trzeba poprawić rozmowę i do boju.

Offline karol 147

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Nabór a wiek
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 03, 2020, 08:12:22 »
Myślę żeby zrobić jeszcze kat E

Poprawiłem literówki - moderator - robn

Widać, że Cię nie chcą.... 30 naborów a postępów brak.....  daje do myślenia
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2020, 00:11:26 wysłana przez robn »