Autor Wątek: Nabór a wiek  (Przeczytany 4579 razy)

Online Eqinox

• VIP
Odp: Nabór a wiek
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 28, 2019, 14:48:33 »
Szczerze to ostatnimi czasy Ci przychodzący na nabór koło 30 lat mają lepsze wyniki niż kandydaci po 20 roku zycia.
To akurat fakt...

Offline Sanchez07

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 28, 2019, 15:09:17 »
Ja też grubo po 30 się dostałem.Na naborze odpadlo kilkudziesięciu 20-paro latkow i nastolatków.Panowie wiek to tylko cyfra.Po co myśleć co będzie za 25 lat...jak nie wiadomo co będzie jutro.

Offline Balkej19

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 28, 2019, 17:28:43 »
Tylko czy przy naborze każdy ma te same wymogi na 55 punktów średnia? Czy może ma się inne progi punktowe jak po dostatniu się do psp w zależności od wieku (nie wiem, więc pytam)

Online Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 28, 2019, 18:06:05 »
Tylko czy przy naborze każdy ma te same wymogi na 55 punktów średnia? Czy może ma się inne progi punktowe jak po dostatniu się do psp w zależności od wieku (nie wiem, więc pytam)
Nie ma przywileju ze względu na wiek przy naborze są później.

Offline b3tomek

• Strażak Sam
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 28, 2019, 22:41:47 »
Są przywileje ? Czy nie jest tak że osoba która służy w innej formacji podległej MSWiA ma jakieś profity z tego tytułu ?

Offline Lukasz91

• Bywalec
  • *
  • OSP 18" Cel: -> PSP 22"
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 29, 2019, 00:39:14 »
Może nie ma na temat.

Widzę po odpowiedziach że były po 30 osoby to jeszcze  szansa jest :)
"Pierwszą powinnością strażaka jest ratować życie. Kiedy tego nie robi, pierwszą powinnością strażaka jest szkolić się!" ~Szymon Kokot-Góra

"Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi i może zapamiętam. Zaangażuj mnie, a się nauczę" ~Benjamin Franklin

Offline karol 147

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 31, 2019, 18:45:51 »
Czyli da sie dostac po 30 do PSP z tego wynika

Offline odziejsie

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 31, 2019, 22:12:24 »
Na kursie jestem obecnie i jest parę osób po 40tce , po 30tce jest sporo więc wiek to nie problem

Offline b3tomek

• Strażak Sam
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 31, 2019, 22:32:15 »
Na kursie jestem obecnie i jest parę osób po 40tce , po 30tce jest sporo więc wiek to nie problem
Ty serio? 🤔 Może przenieśli się z innej formacji ale tak czy owak sprawność musieli zaliczyć. Czy jak ktoś przenosi się z innej formacji nie punktów dodatkowych za sprawność tz. Nie jest ona ona liczona z tytułu za wiek ?

Offline Sanchez07

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 01, 2020, 18:42:22 »
Nawet jak się przenosi z innej formacji, to i tak musi normalnie podejść do naboru.Nie ma żadnych ulg dla takiej osoby i musi przejść wszystko w formie selekcji razem ze wszystkimi kandydatami.Osoby na kursie po 40 zdarzają się bo może pełnili funkcję cywilną w komendzie i teraz zdecydowali się przejść do Psp,ale to i tak nie zmienia faktu że muszą przejść nabór.Chyba że mają jakąś pomoc z racji pełnionej funkcji:)

Offline Aragones

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 02, 2020, 16:19:31 »
Jak ktoś ma plecy to uwierzcie mi, nawet osoba która w życiu nie przebiegła łącznie 10 km, przejdzie test sprawności.
Prawdą jest, że coraz mniej jednostek idzie na ustępstwa i trzyma się punktacji 55 pkt ale są jednostki które akceptują 38 pkt a nawet naciągają punkty żeby ustawiony kandydat dostał 38 pkt.

Offline dominques

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 02, 2020, 16:40:53 »
Co Ty za bzdury opowiadasz? Jak chcesz zaliczyć jak z reguły wszyscy kandydaci patrzą? I wieeele jednostek obniża próg do 38, taki mają wymóg. Zdarzają się pewnie jakieś wały, ale nie siej fermentu.

Offline Aragones

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 02, 2020, 17:04:41 »
Co Ty za bzdury opowiadasz? Jak chcesz zaliczyć jak z reguły wszyscy kandydaci patrzą? I wieeele jednostek obniża próg do 38, taki mają wymóg. Zdarzają się pewnie jakieś wały, ale nie siej fermentu.

Nie opowiadam bzdur i to co napisałem to nie jest wymysł z kosmosu. Brałem raz udział w naborze (na docelowe stanowisko: informatyka), gdzie indywidualnie, tylko przy komisji robiło się podciągnięcia i kopertę (my czekając na swoją kolej siedzieliśmy na tzw. salce konferencyjnej). Razem wspólnie biegliśmy tylko beep test i możesz mi wierzyć lub nie ale gość miał 22 sekundy z hakiem, 20-pare powtórzeń a na beep teście tylko 5-... coś długości. Na wysportowanego i takiego który by jakikolwiek sport wykonywał to nie wyglądał

Offline ksoniek

• Stary Wyga
  • **
    • OSP Pisarzowice
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 07, 2020, 21:14:14 »
A takie praktyczne pytanie: jak długo na podziale pracuje ktoś kto dostanie się w wieku 40 lat? Jakie ma szanse na awans? Do jakiego stopnia może dojść?
i kwestia samej szkoły - 40 lat to już masz rodzinę, dzieci. Są przepustki? Czy 3 miesiące poza domem? A jak z ćwiczeniami? Wiadomo że 40 latek potrzebuje więcej czasu na regenerację niż dwudziestoparoletni chłopak.

I co z komisją lekarską? Sa inne kryteria ocoeny stanu zdrowia? Sluch, wzrok z wiekiem się pogarsza. Jak to wygląda w praktyce?

Offline matijas

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 15, 2020, 19:04:35 »
19, chociaż byłem na naborze gdzie po rozmowie na lekarza poszli kandydaci w wieku 43,44,45,47 lat - wszyscy będący w Zakładowej Straży Pożarnej. Docelowo 10 miejsc było, skończyło się na tym, że siedemnaście osób odpadło na lekarzu i kandydaci z numerkami 27 i 28 byli zamykającymi listę przyjmowanych :)

Offline b3tomek

• Strażak Sam
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 17, 2020, 07:54:04 »
47 lat i do straży pożarnej ? Zawodowej dobrze zrozumiałem

Offline Bastian

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 20, 2020, 10:59:36 »
Ja dostałem się w wieku 32 lata ze sprawnościowki 64 pkt wiek to tylko cyfra

Offline dominques

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 20, 2020, 11:31:46 »
To od razu dziel się swoim podejściem treningowym. Pomożesz chłopakom :)

Offline karol 147

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 20, 2020, 17:40:46 »
No wlasnie jak trenowales

Offline Bastian

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 20, 2020, 18:17:24 »
Myślę że jak komuś bardzo zależy to zrobi wszystko żeby osiągnąć cel przede wszystkim systematyka, samodyscyplina i ciężka praca starałem się 10 lat o przyjęcie, za 13 razem się dostalem