Autor Wątek: Komisja do PSP  (Przeczytany 2609 razy)

Offline squbany

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Komisja do PSP
« dnia: Październik 11, 2018, 15:11:06 »
Panowie.. możliwe iż i Panie. Dostałem na komisji N ze względu na "skrzywienie przegrody NIEUPOSLEDZAJĄCE drożności" co wydaje mi się śmieszne nawet ze względów iż gram w piłkę 13 lat (z tego 3 zawodowo w pierwszej lidze PL)… w czym miałoby mi to przeszkadzać? odwoływał się ktoś od takiego czegos? Pozytywnie/negatywnie?

Pozdrawiam i dziękuje :)

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Komisja do PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 11, 2018, 15:29:19 »
Jest rozporządzenie na temat schorzeń dyskwalifikujących ze służby w PSP. To, że grałeś w piłke nawet w LM nic nie znaczy. Z odwołaniem ciężko. Mogłeś zrobić zabieg prostowania przegrody przed naborem.

Jedyne co przychodzi mi do głowy w tej sytuacji to odwołać się i zrobić na szybko przegrodę. Nie wiem czy ktoś tak zrobił i czy jest to wogóle do wykonania :gwiazdki:

Offline mamed

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Komisja do PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 11, 2018, 15:38:52 »
Jest to do wykonania, kilka osób nawet z forum kiedyś o tym pisało. Możesz się odwołać, zrobić prywatnie korekcję około 5 tys kosztuje i próbować dalej. A tak osobiście wiedziałeś że masz problem z nosem? Ogólnie w straży patrzą na to i warto przed naborami zrobić sobie operacje na przegrode i spać spokojnie

Offline squbany

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Komisja do PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 11, 2018, 15:40:18 »
Byłem dziś u chirurga pytać to stwierdził, że szkoda tego robić bo jest w tak minimalnym stopniu krzywa, że zabieg mi nic nie da. Sam efekt "zrastania" może tą przegrodę już minimalnie w którąś stronę ściągnąć... przed samym naborem nie wiedziałem o tym bo nigdy nie miałem jakiś problemów z oddychaniem czy czegoś takiego 

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Komisja do PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 11, 2018, 16:03:04 »
Byłem dziś u chirurga pytać to stwierdził, że szkoda tego robić bo jest w tak minimalnym stopniu krzywa, że zabieg mi nic nie da. Sam efekt "zrastania" może tą przegrodę już minimalnie w którąś stronę ściągnąć... przed samym naborem nie wiedziałem o tym bo nigdy nie miałem jakiś problemów z oddychaniem czy czegoś takiego
no i co z tego wynika? Poszedłeś  do chirurga a paragraf dostałeś  od laryngologa
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline squbany

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Komisja do PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 11, 2018, 16:19:52 »
A zabieg na "prostowanie" przegrody wykonuje chirurg nie laryngolog  :-\

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: Komisja do PSP
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 11, 2018, 16:23:13 »
Chłopie daj sobie spokój  z tą robotą jak masz możliwość to idź gdzie kolwiek i zarabiaj pieniądze widzisz już na starcie że to patologia.....

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Komisja do PSP
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 11, 2018, 16:40:59 »
Odwołaj się a w tym czasie napraw przegrode i nawet na komisje możesz podjechać z tamponami w nosie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Komisja do PSP
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 11, 2018, 16:59:25 »
A zabieg na "prostowanie" przegrody wykonuje chirurg nie laryngolog  :-\
nie to że  się czepiam ale najbardziej  bolesny zabieg w moim życiu miałem leżąc  na oddziale  laryngologicznym i było to prostowanie przegrody. Dla zasady większośc osób które znam nie cierpiał tak bardzo jak ja ale ja miałem bardzo krzywą  i odczułem dużą  różnicę.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ochotniczy123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Komisja do PSP
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 11, 2018, 18:51:58 »
Zabieg septoplastyki przeprowadza laryngolog, nie chirurg. Przynajmniej pierwsze słyszę, by to był ten drugi. Zrób tomografie zatok (prywatnie koszt około 120zł) i będzie czarno na białym co jest grane i jakie jest skrzywienie. Sam miałem podobną sytuację przed naborami jak Ty. Normalnie trenowałem, kompletnie nie miałem problemów z oddychaniem, ale byłem bodaj u 6 laryngologów i było 3/3 na moje pytanie 'czy będę miał problemy przy przyjęciu do straży?'. Dla świętego spokoju zrobiłem zabieg, różnicy nie czuję kompletnie żadnej, no ale na komisji nikt się nie czepił.
@Eqinox, no właśnie, wszystko zależy indywidualnie, ale chyba też od techniki wykonywania zabiegu. Miałem w znieczuleniu ogólnym, po zabiegu na lekach przeciwbólowych, pierwsza noc być może nieco gorsza, ale generalnie bez tragedii i naprawdę życzę każdemu pacjentowi takich zabiegów - bezbolesnych, szybkich i następnego dnia do domku.

Według mnie temat przegrody nosowej powinien być kiedyś podjęty 'u góry'. Słyszy się bardzo dużo przypadków, gdzie ktoś ma skrzywioną przegrodę, ale jest to fizjologiczne skrzywienie (po urodzeniu) i nie wpływa kompletnie na oddychanie. Mało tego - około 60-70% ma fizjologicznie skrzywioną przegrodę i co? Nic. Po prostu pytanie, czy faktycznie jest sens robienia tego zabiegu, jeśli nie wpłynie on na faktyczną wydolność... No ale tutaj muszą wypowiedzieć się też lekarze, laryngolodzy.