Autor Wątek: Przeniesienie do Komendy Głównej.  (Przeczytany 1217 razy)

Kisiel?

  • Gość
Przeniesienie do Komendy Głównej.
« dnia: Październik 05, 2018, 14:43:19 »
Witam,

jak wszem i wobec wiadomo, w Komendzie Głównej szukają ludzi do uzupełniania braków kadrowych.

Zastanawiam się wobec tego, czy Komendant Główny jest w mocy przenieść strażaka z urzędu do Komendy Głównej, nawet jeśli ten nie spełnia wymogów zawartych w art. 37c ustawy o PSP, odnośnie przeniesienia do innej jednostki organizacyjnej? Przytaczam zapis:

Art. 37c.
1. Strażak  może  być  przeniesiony  do  pełnienia  służby  w innej miejscowości na własny wniosek lub za jego zgodą.
2. Strażak może być przeniesiony z urzędu do pełnienia służby w innej jednostce organizacyjnej w tej samej miejscowości.
3. Strażak może być przeniesiony z urzędu do jednostki organizacyjnej w innej miejscowości, w razie:
1) posiadania  lokalu  mieszkalnego  w miejscowości  będącej  siedzibą  jednostki organizacyjnej, w której ma pełnić służbę, albo w miejscowości pobliskiej;
2) braku możliwości przeniesienia na niższe stanowisko służbowe w przypadkach określonych w art. 38 ust. 1 i 2;
3) pełnienia służby w tej  samej  jednostce  organizacyjnej przez małżonków albo osoby  pozostające  ze  sobą  w stosunku  pokrewieństwa  do  drugiego  stopnia włącznie lub powinowactwa pierwszego stopnia, jeżeli między tymi osobami istnieje stosunek podległości służbowej.

Chodzi mi stricte o podkreślony zapis. Jestem ciekaw czy ktoś z Was był może w takiej sytuacji. Czy ja coś pominąłem, czy faktycznie brak zgody strażaka wystarcza do tego, żeby nie mógł on zostać przeniesiony - pod warunkiem, że nie mieszka w pobliskiej miejscowości (zgodnie z art. 74 ustawy, czyli ponad 2 godziny dojazdu w obie strony, licząc od najbliższych stacji / przystanków)?

I drugie pytanie - w jaki sposób oblicza się ten dojazd, są do tego jakieś specjalnie wykorzystywane w PSP strony/narzędzia, czy wystarczy zwykły epodroznik/jakdojade + aktualny rozkład jazdy?

Z góry dzięki, pozdrawiam :)

Offline wydz408

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Przeniesienie do Komendy Głównej.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 15, 2019, 17:31:02 »
Dziwne zadajesz pytanie? Czy boisz się że na siłę możesz być przeniesiony do KG PSP?
Musiałbyś posiadać lokal mieszkalny w Warszawie lub w miejscowości pobliskiej czyli oddalonej o godzinę jazdy publicznymi środkami komunikacji w jedną stronę (z miejscowości X do Warszawy).

Offline wicher69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: Przeniesienie do Komendy Głównej.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 15, 2019, 17:44:08 »
Oni zapewniają lokal w miejscowości pobliskiej. Nawet ziomeczki spod zachodniej granicy się przewijali.

Offline wydz408

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Przeniesienie do Komendy Głównej.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 16, 2019, 16:21:20 »
Co z tego że zapewniają. Jeśli ja nie chcę u nich pełnic służby to mnie w tym przypadku nie zmuszą.Jeśli ktoś chce to i bez lokalu mieszkalnego mogą przyjąć do służby i płacić równoważnik zq brak lokalu w Warszawie lub okolicy.