Autor Wątek: Nowy regulamin odznaczeń i wyróżnień od 2019  (Przeczytany 3100 razy)

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Nowy regulamin odznaczeń i wyróżnień od 2019
« dnia: Październik 03, 2018, 15:18:11 »
Witam!
Opublikowano nowy regulamin odznaczeń i wyróżnień ZOSP. Obowiązywać będzie od 2019 roku. http://www.zosprp.pl/files/regulaminy/odzn/uchwala_16_V_2018.pdf

M.in.
Wysługa lat będzie za opłatą i najwcześniej po 10 latach, kolejna dopiero po 20 latach, dodano odznaki za wysługę lat 75 i 80. Dodatkowo liczyć będą dopiero od 16 roku życia, a do MDP można wstąpić w wieku 12 lat (trochę bez sensu).   
Brązowy za zasługi też najwcześniej po 10 latach.
Oczywiście nowe wnioski z klauzulą RODO - do podpisania przez proponowanych do odznaczenia!

Co o tym sądzicie?
Czy były prowadzone jakieś konsultacje regulaminu z oddziałami gminnymi czy powiatowymi ??
Jak było u Was z odznaczeniami na maja? Bo do mojej jednostki trafiły tylko wysługi lat, odznaczenia wszystkie odrzucono niby ze względu na brak środków na ich wytworzenie.

Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Nowy regulamin odznaczeń i wyróżnień od 2019
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 03, 2018, 16:35:25 »
Wysługa lat za opłatą - żałosne :wall: Więc jak się dosłużę takiej odznaki to chyba sam ją sobie przypnę skoro sam ją zakupiłem (?).  :gwiazdki:

Poza tym co z tego, że jest regulamin odznaczeń, skoro poprzedni też obowiązywał, a na własne oczy widziałem jak nagina się czasookresy. Były sytuacje, że chłop dostawał rok po roku kolejno brązowy, srebrny i złoty medal za zasługi dla pożarnictwa. Można? Można. Sztuka dla sztuki, nic nie warte te odznaczenia.
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2018, 16:42:52 wysłana przez gadzina92 »

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Nowy regulamin odznaczeń i wyróżnień od 2019
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 03, 2018, 17:46:51 »
a to ktoś w ogóle zwraca na te błskotki jakąkolwiek uwagę ?:O

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Nowy regulamin odznaczeń i wyróżnień od 2019
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 03, 2018, 18:29:23 »
a to ktoś w ogóle zwraca na te błskotki jakąkolwiek uwagę ?:O

Nie, nie mają jakiejkolwiek wartości. ;)
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nowy regulamin odznaczeń i wyróżnień od 2019
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 04, 2018, 10:24:13 »
Co o tym sądzicie?
Czy były prowadzone jakieś konsultacje regulaminu z oddziałami gminnymi czy powiatowymi ??
Jak było u Was z odznaczeniami na maja? Bo do mojej jednostki trafiły tylko wysługi lat, odznaczenia wszystkie odrzucono niby ze względu na brak środków na ich wytworzenie.

Nie było żadnych konsultacji z zarządami w sprawie zmiany regulaminu odznaczeń.
Na maja i listopada wnioski były rozpatrywane zgodnie z przyznanymi limitami.

Wysługa lat za opłatą - żałosne :wall: Więc jak się dosłużę takiej odznaki to chyba sam ją sobie przypnę skoro sam ją zakupiłem (?).  :gwiazdki:

Wysługa lat za opłatą, ale to płaci Zarząd Oddziału Gminnego, a nie odznaczany.

Offline ksoniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Kamienna Góra 998
Odp: Nowy regulamin odznaczeń i wyróżnień od 2019
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 04, 2018, 14:32:42 »
A zarząd gminny ma pieniądze pewnie pod jakimś talerzykiem i sobie rozdaje...

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Nowy regulamin odznaczeń i wyróżnień od 2019
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 05, 2018, 14:02:38 »
Po co komu te całe odznaczania kiedy każdy dostaje nawet jeśli się nie należy.To samo dotyczy funkcji w zarządzie,nie wiem jak u was ale u mnie gania 3 prezesów  3 naczelników, zatem po co dystynkcje skoro noszą je aktualni  jak i poprzedni członkowie zarządu a funkcja  przechodnia.

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Nowy regulamin odznaczeń i wyróżnień od 2019
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 05, 2018, 14:10:45 »
No ale to nie wiń dystynkcji tylko gońcie tych co już naczelnikami czy prezesami nie są. To nie jest tytuł dożywotni...

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Nowy regulamin odznaczeń i wyróżnień od 2019
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 05, 2018, 15:48:00 »
nie winie dystynkcji tylko patologie osób które być może nie mogą się pogodzić z faktem nie bycia w zarządzie.W sumie regulamin nie zabrania 

Offline fireman90

  • Jajakobyły...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Nowy regulamin odznaczeń i wyróżnień od 2019
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 05, 2018, 16:31:45 »
Ja tylko odnośnie
.... u mnie gania 3 prezesów  3 naczelników, zatem po co dystynkcje skoro noszą je aktualni  jak i poprzedni członkowie zarządu a funkcja  przechodnia.
Na taką okoliczność ZG wymyślił dystynkcję "najwyższej pełnionej funkcji" (z krokiewką) i natenczas może ją nosić dowolna liczba byłych członków Zarządu bądź KR.

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Nowy regulamin odznaczeń i wyróżnień od 2019
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 05, 2018, 19:49:05 »
tylko kto tego przestrzega
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2018, 19:54:20 wysłana przez jgk »

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: Nowy regulamin odznaczeń i wyróżnień od 2019
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 09, 2018, 17:46:14 »
No kto tego przestrzega... nikt. Albo raczej mało kto. Niewiedza lub ignorancja. Tych problemów to jest trochę więcej, tylko OSP nie jest jakimś jednym ciałem w którym można coś odgórnie narzucić. Zresztą tłumaczyć nie muszę że żadna OSP nie jest od innej w żadnym stopniu zależna, tylko sama o sobie stanowi. To nie jest służba mundurowa, więc nawet jak jest chlew, to nic z tym nie zrobisz - ba, nawet w zasadzie nie masz podstaw żeby komuś zwrócić uwagę że łazi jak ruski generał obwieszony wszystkimi medalami "za zasługi dla pożarnictwa" (bo wiemy, że nosi się jeden, najwyższego stopnia), a przypuszczam że jakby dobrze poszukać to by się i trafiło na takich co noszą więcej niż jedną wysługę lat "bo jest miejsce". Albo jeszcze inne kwiatki. A gdzie tu jeszcze ogarnięcie musztry i ceremoniału  :rolleyes:

Aż się czasem zastanawiam jak te nasze uroczystości wglądają w oczach strażaków PSP czy wojskowych, których pewne rzeczy na pewno przyprawiają o wewnętrzny "facepalm"...
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE