Autor Wątek: Zwolnienie L4  (Przeczytany 11930 razy)

Offline sebasti10fire

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Zwolnienie L4
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 08, 2019, 22:28:17 »
Zerwanie ACL

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Zwolnienie L4
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 09, 2019, 07:11:50 »
Kod nie musi być ten sam. Może dojść do doprecyzowania urazu, jak właśnie przy urazach stawu kolanowego. Np. zmiana z S83 na D23 jeśli dotyczy tego samego kolana, to nie powinno być problemu. Inna sprawa to zasadność kierowania na komisję lekarską w takim przypadku. Ale jak komenda bogata, to kto zabroni...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Haszmen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Zwolnienie L4
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 18, 2019, 21:25:41 »
Panowie proszę o radę w zeszłym roku doznałem urazu będąc na służbie ale myślałem że ból przejdzie i nigdzie nie zgłosiłem.Niestety okazało się że ból nie przechodzi i co zrobić gdybym musiał poddać się leczeniu i udać na zwolnienie.  Może wiecie jak najlepiej rozwiązać tą sprawę?

P.s Czy istnieje jakieś ubezpieczenie że mogłbym otrzymać zamiast 80 to 100 % chorobowego bo kiedyś coś takiego słyszałem ???

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Zwolnienie L4
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 18, 2019, 21:45:40 »
jak masz świadków to zgłaszaj, jak nie masz to może być problem
pozdrawiam

Offline kg877

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Zwolnienie L4
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 19, 2019, 12:53:20 »
Panowie proszę o radę w zeszłym roku doznałem urazu będąc na służbie ale myślałem że ból przejdzie i nigdzie nie zgłosiłem.Niestety okazało się że ból nie przechodzi i co zrobić gdybym musiał poddać się leczeniu i udać na zwolnienie.  Może wiecie jak najlepiej rozwiązać tą sprawę?

P.s Czy istnieje jakieś ubezpieczenie że mogłbym otrzymać zamiast 80 to 100 % chorobowego bo kiedyś coś takiego słyszałem ???

Co do ubezpieczenia sprawdź tu; https://sfgz.pl/
Można zgłosić, nie ma chyba określonego w przepisach terminu "przedawnienia" Słyszałem o trzech latach, ale nie jestem pewien. Oczywiście im później tym gorzej, bo pracownik ma obowiązek zgłosić wypadek natychmiast, jeżeli jego stan zdrowia na to pozwala. Ale można zgłosić i domagać się uznania zdarzenia za wypadek. Trudniejsze postępowanie powypadkowe zarówno dla komisji jak i ewentualnego poszkodowanego. 
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2019, 13:01:58 wysłana przez kg877 »

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Zwolnienie L4
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 19, 2019, 13:20:53 »
ubezpieczenia od takich przypadków jakie oferowało kiedyś FGZ już nie ma - chodzi mi o dość niską miesięczną kwotę wówczas.
pozdrawiam 

Offline Haszmen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Zwolnienie L4
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 20, 2019, 15:59:08 »
A nic innego nie ma ? Jest tylko 1 firma oferująca takowe ubezpieczenie? Czy zna ktoś inną?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Zwolnienie L4
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 20, 2019, 18:56:38 »
A nic innego nie ma ? Jest tylko 1 firma oferująca takowe ubezpieczenie? Czy zna ktoś inną?
Allianz przygotowuje ofertę dla woj. lubelskiego... Wstępna propozycja to 13 zł.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline hacap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Zwolnienie L4
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 21, 2019, 23:57:17 »
(Panowie proszę o radę w zeszłym roku doznałem urazu będąc na służbie ale myślałem że ból przejdzie i nigdzie nie zgłosiłem.Niestety okazało się że ból nie przechodzi i co zrobić gdybym musiał poddać się leczeniu i udać na zwolnienie.  Może wiecie jak najlepiej rozwiązać tą sprawę?)

Możesz zgłosić wypadek w służbie ale musisz mieć świadka który to potwierdzi. Przełożony KP będzie zły, ale będzie musiał to zaakceptować. Ja sam zgłosiłem wypadek w pracy po prawie 6 miesiącach bo myślałem że samo przejdzie. Były złości na mnie i na kolegów, którzy zeznawali do protokołu powypadkowego, ale na złościach się skończyło bo komendant musiał iść na emkę. Jeśli uznają to za wypadek i zwolnienie będzie w związku z tym wypadkiem to powinieneś iść na chorobowe 100%. Zapewne nie obejdzie się bez zgrzytów ale uważam że powinieneś tak postąpić. Meldunek o lekkim wypadku ratownika nie jest przy takim zgłoszeniu wymagany.[/b]