Autor Wątek: Zwolnienie L4  (Przeczytany 11922 razy)

Offline jrg wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Zwolnienie L4
« dnia: Wrzesień 29, 2018, 13:36:14 »
Mam pytanie czy nadal jest obowiązek u nas w PSP dostarczyć zwolnienie w ciągu 7 dni.Bo do ZUS idzie to automatycznie.Lekarz poinformował mnie że nie ma takiej potrzeby?

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Zwolnienie L4
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 29, 2018, 14:23:15 »
Jak lekarz wystawia L4 elektronicznie to i do ZUS idzie automatycznie i do Twoich kadr też.

Offline jrg wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Zwolnienie L4
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 29, 2018, 16:50:10 »
Ok dzięki serdeczne

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Zwolnienie L4
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 29, 2018, 17:20:36 »
masz obowiązek poinformować w przeciągu 7 dni również o zwolnieniu wystawionym elektronicznie. Po informacji od Ciebie o takiej formie L4 kadrowa sprawdza, ściąga i wrzuca do swoich/twoich akt. Jak nie poinformujesz to kadrowa o twoim zwolnieniu nie będzie wiedziała ponieważ nie ma obowiązku codziennie logować się na strony ZUS-u.
pozdrawiam

Offline jrg wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Zwolnienie L4
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 29, 2018, 17:34:04 »
Poinformowałem sekretarkę w Jrg

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Zwolnienie L4
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 30, 2018, 09:01:20 »
Poinformowałem sekretarkę w Jrg
A myślałem, że już nic w PSP mnie nie zaskoczy, a tu ... sekretarka w JRG.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Zwolnienie L4
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 30, 2018, 13:53:05 »
masz obowiązek poinformować w przeciągu 7 dni również o zwolnieniu wystawionym elektronicznie.
Podaj proszę podstawę prawną. Sankcja za niedostarczenie zwolnienia została zniesiona razem z wprowadzeniem e-zla.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Zwolnienie L4
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 30, 2018, 14:07:38 »
On napisał o poinformowaniu a nie dostarczeniu, i musi to zrobić bodajże najpóźniej w drugim dniu nieobecności
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2018, 14:11:23 wysłana przez pb11 »

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Zwolnienie L4
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 30, 2018, 15:52:58 »
OK. Macie rację.

Offline olak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Zwolnienie L4
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 16, 2018, 23:45:01 »
Peterek głupoty pisze. Jak zwolnienie zostało dostarczone elektronicznie to tak jakbyś poinformował. Co kogo obchodzi, że w Komendzie komuś nie chce się zalogować do skrzynki elektronicznej. To obowiązek 01 aby korespondencja elektroniczna była odbierana. A kto to na robić to już jego sprawa.

Online SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zwolnienie L4
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 17, 2018, 09:20:35 »
Jak lekarz wystawia L4 elektronicznie to i do ZUS idzie automatycznie i do Twoich kadr też.
Nasze zwolnienie nie trafia do ZUSu chyba że lekarz błędnie wstawi nr.

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Zwolnienie L4
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 17, 2018, 10:46:19 »
Jak lekarz wystawia L4 elektronicznie to i do ZUS idzie automatycznie i do Twoich kadr też.
Nasze zwolnienie nie trafia do ZUSu chyba że lekarz błędnie wstawi nr.

Oczywiście że trafia do ZUS. To że ZUS z nim nic nie robi to inna sprawa. Jeśli masz profil zaufany to możesz sobie wejśc i zobaczyć wszystkie swoje zwolnienia (jeśli na nich byłeś).

Offline olak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Zwolnienie L4
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 17, 2018, 12:39:07 »
Potwierdzam wilkson na rację. Załóż sobie profil i sprawdź  :fiuu:

Offline Czerwony666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Zwolnienie L4
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 17, 2018, 13:46:40 »
Jak wyzej trafia do ZUS ,jak masz dobre serce mozesz zadzwnic do dowdcy zmiany i go poinformowac!!Tylko idioci nie chodza  na L4 :krzyk:

Offline olak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Zwolnienie L4
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 17, 2018, 17:54:32 »
Oczywiście że możesz poinformować. To będzie z Twojej strony dobry gest. Ale jeśli nie czujesz się na siłach lub po prostu nie jesteś w stanie ze względu na przebieg choroby to wcale nie musisz informować wystarczy że lekarz wyśle zwolnienie elektroniczne  -_-

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Zwolnienie L4
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 17, 2018, 19:18:38 »
kolego olak:
sytuacja pod względem dostarczania L4 zmieniła się od czasu pisania postu we wrześniu. Mamy grudzień, a od 1-go weszła "rewolucja" ze zwolnieniami z którą lekarze walczą bo im się nie podoba.
pozdrawiam   

Offline olak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Zwolnienie L4
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 18, 2018, 12:18:25 »
Zmiana z 1 grudnia wprowadziła konieczność wystawiania zwolnień elektronicznych. Brak już znanych nam zielonych karteczek zwolnienia. Natomiast zwolnienia elektroniczne miały zastosowanie już wcześniej. Pracodawcy byli już wcześniej zobowiązani do odbierania zwolnień elektronicznych.

Offline sebasti10fire

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Zwolnienie L4
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 08, 2019, 14:25:17 »
Panowie pytanie w kwietniu miałem wypadek na służbie chorobowe do maja 100% powrót do służby, ze względu na odległy termin zabiegu czyli operacja kolana termin wrzesień. Dalej jestem na l4 80%.
Tu pytanie czy nie powinienem być na 100% czy zalicza się to do kontynuacji leczenia wypadku w pracy

Online SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zwolnienie L4
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 08, 2019, 14:49:19 »
Wróciłeś do służby. Czyli lekarz wystawił Ci papier O zakończeniu leczenia. Kolejne zwolnienie nawet w związku z tą samą chorobą to 80 % uposażenia.

Offline aspirant7

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Zwolnienie L4
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 08, 2019, 15:11:57 »
Nie prawda
 Przysluguje Ci 100%.zajmuje sie bhp to wiem. Jest tp kontynuacja leczenia byle Ci w zwolnieniu napisal odpowiedni kod ze to jest dalsze leczenie poprzedniego urazu. U mnie to jesy poprawne i zgodne ze sztuka. Nie daj sie ruchac

Online SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zwolnienie L4
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 08, 2019, 16:20:07 »
Nie prawda
 Przysluguje Ci 100%.zajmuje sie bhp to wiem. Jest tp kontynuacja leczenia byle Ci w zwolnieniu napisal odpowiedni kod ze to jest dalsze leczenie poprzedniego urazu. U mnie to jesy poprawne i zgodne ze sztuka. Nie daj sie ruchac
Trochę dziwne. Przechodziłem taki sam przypadek. Lekarz wystawił mi zaświadczenie o zakończeniu leczenia. O jaki k9d chodzi. Tu bardziej chyba chodzi o sprawy kadrowo finansowe. Bhpowiec owszem jest stroną społeczną. Ale w momencie gdy dostarczysz papier do Komendy I nie chodzi o zwolnienie to po wszystkim. Zresztą jutro idę podpytać w kadrach.

Offline olak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Zwolnienie L4
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 08, 2019, 19:47:37 »
Popieram aspirant7 ma rację. Jeśli to jest to choroba związana z kontuzją w służbie i miałeś 100% to pomimo że miałeś przerwę możesz dalej kontynuować 100%. Ważne jest tylko to aby na zwolnieniu był ten sam kod choroby co przy kontuzji LUB zaświadczenie od lekarza, że obecna chroba ma związek z tą poprzednią w służbie.

Na dodatek info: jeśli pracujesz w dodatkowej pracy (drugi etat) to u obydwu pracodawców należy Ci się 100%.

Nie daj się naciągnąć leć do kadr i uzupełnij dokumenty tak aby mieć 100%.

Online SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zwolnienie L4
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 08, 2019, 21:06:42 »
Popieram aspirant7 ma rację. Jeśli to jest to choroba związana z kontuzją w służbie i miałeś 100% to pomimo że miałeś przerwę możesz dalej kontynuować 100%. Ważne jest tylko to aby na zwolnieniu był ten sam kod choroby co przy kontuzji LUB zaświadczenie od lekarza, że obecna chroba ma związek z tą poprzednią w służbie.

Na dodatek info: jeśli pracujesz w dodatkowej pracy (drugi etat) to u obydwu pracodawców należy Ci się 100%.

Nie daj się naciągnąć leć do kadr i uzupełnij dokumenty tak aby mieć 100%.

Na dodatek info: jeśli pracujesz w dodatkowej pracy (drugi etat) to u obydwu pracodawców należy Ci się 100%.
Hmmm. Obawiam się że nie. Bo jeśli w drugiej pracy podlegasz pod ZUS nie jest to związane z wypadkiem w drugiej pracy.

Offline sebasti10fire

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Zwolnienie L4
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 08, 2019, 22:04:56 »
Czyli kod choroby powinien być taki sam

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Zwolnienie L4
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 08, 2019, 22:09:22 »
To ty po tej kontuzji wróciłeś do służby i doczekales do operacji?? Z ciekawości - co to za kontuzja kolana?