Autor Wątek: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....  (Przeczytany 66323 razy)

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #75 dnia: Październik 01, 2018, 20:46:14 »
Odnoszę wrażenie, że następuje "odwracanie kota ogonem"

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #76 dnia: Październik 02, 2018, 09:47:50 »
Ciekawi mnie kontrola z KG jak takie coś się odbywa, na czyje polecenie, jej ZAKRES?, czy może to tylko kontrola gotowości operacyjnej  wykonana przez zespół inspekcyjny.....  w tym wypadku pewno na "wniosek KM lub KW" jako element represji na jednostce  a przy okazji pewno i kilka innych jednostek sprawdzili bo tak się to  odbywa gdy stolica przyjeżdża to robi parę sztuk na terenie woj...  chyba ze była to extra komisja dyscyplinarna czy jak ją tam zwał -  to musiało być fajnie.... mnie przerażają informacje w komentarzach i wyobrażam sobie jaka jest atmosfera w jednostkach.
Co do przeniesienia dowódcy do prewencji to ewidentnie dzialanie represyjne bo jeżeli miał braki to czy nie było młodego oficera w całym Krk którego można było oddelegowac do trudnej  pracy w prewencji który uczył się nie po to by widlami obracać ??? W innych woj po jednostkach rozsyła sie pisma o wolnych wakatach i z reguły sami się zgłaszają tacy którym się to podoba a jak ktoś zmuszony to jest wyjątkowo EFEKTYWNY  ..... chyba że faktycznie jest tam taka atmosfera jak w komentarzach to się nie dziwię że nikt nie chce tam pracować ....
Czekam na kolejny ruch ze strony ogniomistrza bo mam nadzieje ze jak rozpoczął wojnę z KM i KW to ma jeszcze coś w zanadrzu bo chłopa zniszczą chyba że ma prawa emerytalne to sie spakuje jak nie to czuję że będą mu uprzykrzać życie ....

Offline Janusz74

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #77 dnia: Październik 02, 2018, 12:50:07 »
Witajcie. Otóż tak czytając ich głupie tłumaczenie, o tym że potrzebowali ponad jednego miesiąca na zebranie faktów co komu zginęło i gdzie ewentualnie się znajdowały rzeczy poszkodowanych osób, to nie wiem ile czasu zajmie im odpowiedź na następny ruch, w którym będzie udowodniony mobbing ze strony dowódców niektórych JRG oraz wyżej postawionych. Zebrane dowody nie są wyssane z palca, ani nie są w żaden sposób z retuszowane. Są faktycznym obrazem sytuacji panującej w jednostkach. Czego można było się spodziewać w  odpowiedzi rzecznika komendy? Jak nie odwracania kota ogonem. Piszą tam że w każdej jednostce w której byłem robiłem jakieś awantury.  Moja pierwsza jednostka miesci sie w Mrągowie, natomiast d-ca JRG oraz komendant są juz na emeryturze.  Można zadzwonić do nich I zapytać o moją opinie jako strażaka oraz człowieka😀. A teraz jesteśmy w Krakowie.  Nie chcemy nic wiecej oprocz godnego traktowania I tego co nam sie nalezy. W tej chwili związki zawodowe które chcemy utworzyć są już na ukończeniu biuro prawne które tym się zajmuje ma praktycznie już wszystko przygotowane. Wszyscy ludzie z podziału o których mówię to nie jest mała grupka osób tylko w tej chwili to jest około 400 osób ze wszystkich jednostek. I tak jak mówiłem na początku to nie jest tylko mój wyimaginowany problem tylko wielu wielu strażaków którzy to zauważają i Zresztą piszą w komentarzach pod spodem artykułu. Dodatkowo też można zobaczyć że związki Solidarności jaki Florian również zabierają głos sprzeciwu wobec obecnej władzy. Wszystkiego dokonamy razem oraz wszystko załatwimy tak żeby nareszcie podział był godnie traktowany na każdej jednostce, żeby osoby które ani razu nie widziały pożaru na własne oczy, ani nie doświadczyły jego mocy w gaszeniu przejrzeli na oczy. Jeżeli gasić pożar to my a oni zbierają Laury za to że my się narażamy.  Uważam że uwłaczają nam strażakom z podziału głosząc hasło " trzeba było się uczyć" a tak naprawde wiekszosc chlopakow z podzialu ma lepsze wykształcenie niz niejeden d-ca JRG, KM nie mowiac o KW. Pozdrawiam wszystkich Janusz.

Offline Grze79

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #78 dnia: Październik 02, 2018, 19:19:51 »
Fakt kradzieży zgłoszenia jest bezapelacyjny.. procedura  :cooo: nie znam się.. bardziej interesuje mnie przenoszenie po jednostkach.. przepraszam ale kur*a służba wam w prywacie przeszkadza?? Czy na odwrót każdy ale to każdy jeden w120% wiedział jakie są zarobki i co będzie jego nadrzędna praca/służba... kilkakrotnie ktoś pisał .. służba przeszkadza zrezygnuj.. czy przyjmując się do służby 01 mówił Ci tak piękny Adamie przyjdziesz odje* iesz pańszczyznę i polecisz zarabiać kasiurke w prywacie? Wiec temat ze ktoś jest przenoszony.. inna rzeczą.. przenoszenie złośliwe to do Kw to do km/p sasiedniej.. jeżeli złe zarabiamy jedziemy jak np. Ja do stolicy dziś i protestuje.. a na koniec.. fakt idiotyzmu warty przy monitoringu.. ale warta nocna będąc w służbie .. przepraszam.. ale naprawdę, tu już nie chodzi o wyzysk tylko o rozpasanie się strażaków.. fakt mobbingowy .. tylko zainteresowani będą wiedzieć jak jest Ci co byli i wydzieli dowodami można manipulować..

Offline rada

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #79 dnia: Październik 14, 2018, 20:27:11 »
Janusz czyżby temat umarł? Dzieje się coś w sprawie czy zamiecione pod dywan?

Offline Albertkain

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #80 dnia: Październik 15, 2018, 17:07:05 »
"Janusz"
To może wymienicie tych emerytów fumkcyjnych w tej Solidarności na strażaków w służbie

Offline Janusz74

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #81 dnia: Październik 23, 2018, 20:05:20 »
Witajcie dziać się dzieje chociaż kadra zmieniła ton i są dosłownie jak do rany przyłóż ale to tylko pozory. W tej chwili prokuratura prowadzi postępowania i będą sprawy w sądzie. Nic nie je zamiecione pod dywan wręcz przeciwnie. Nie odpuszczam I draze temat dalej mimo ze co niektorzy probuja przeszkadzać. Pozdrawiam Janusz


Offline Janusz74

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #83 dnia: Grudzień 01, 2018, 21:46:08 »
Tak jak pisałem wcześniej I nie tylko ja w naszej jednostce dzieją się bardzo dziwne żeczy. Począwszy od włamania poprzez mobbing a teraz kradziez auta. To świadczy o naszych władzach

Dodatkowo jestem bardzo ciekawy jak juz dojdzie do przesluchan w sadzie co będzie sie dzialo a listy z prokuratury do osob poszkodowanych juz sa doreczane. Postepowanie jest wobec komendanta miejskiego I tak samo wojewodzkiego za niedopelnienie obowiazkow i probe zatajenia
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2019, 08:46:11 wysłana przez Butel »

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #84 dnia: Grudzień 02, 2018, 00:20:23 »
Dziwne rzeczy w tym Krakowie się dzieją, ostatnio szef przyjechał z jakieś spotkania gdzie mieli pranie mózgów i mówi wprost że jest to wszystko ukartowane aby DOBREGO AMBITNEGO OFICERA KOMENDANTA UWALIĆ bo chce wprowadzić porządek w Krakowie po latach "rozpusty" i twierdził że nagonka na min Zielińskiego jest również zemstą za "PROSTOWANIE SŁUŻBY" (cokolwiek ma to znaczyć),  i jestem przerażony że moi przełożeni PATOLOGIĘ nazywają zarządzaniem szeroko rozumianym resortem MSW,  a do tego wszędzie wierzy spisek - a to już choroba psychiczną i co najgorsze wbrew medycynie przenosi się na kolejnych  :zamknij:

Offline Janusz74

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #85 dnia: Grudzień 02, 2018, 08:26:24 »
Co do choroby tej co napisałeś to jest chyba ona zakaźna bo jeszcze niedawno dowódca zmiany którego naprawdę dużo osób lubiło przeistoczył się w 8-godzinnego z Komendy Miejskiej nie będę mówił Jakie stanowisko objął bo to akurat mało ważne ale sposób w jaki się przeistacza i jak zaczyna myśleć to wszyscy na podziale otwierają oczy ze zdumienia. Teraz o nas jest wyłamana brama ale powiem więcej żeby ten samochód który został ukradzione został odstawiony przez osobę z podziału bojowego w taki sposób jak to zrobił pracownik Komendy Miejskiej to na 200% w tej chwili byłby już nie na jednej rozmowie a na kilku i nie wiem czy nie pisał by już raportu o zwolnienie. Tutaj na Jedynce Czepiają się ludzi z podziału naprawdę od takie błahostki że niedługo się śmiejemy że będziemy musieli mówić do której toalety idziemy tylko swoich błędów nie widzę a sprawy Poważne które by ułatwiły nam życie na podziale mają w głębokim poważaniu.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #86 dnia: Grudzień 03, 2018, 08:47:47 »
Janusz74, do waszego kompletu mogę dorzucić pewnego oficerka z pomorza co to legalnie wypracowane urlopy funkcjonariuszy z PB traktuje jako ich nagrody i jak ktoś jest bmw wobec niego to może wybrać wtedy kiedy che. Gorzej jak ktoś ma swoje zdanie obojętnie na jaki temat to już niestety nie masz "nagrody" w postaci urlopu w terminie jaki byś chciał. Nieważne jest to czy masz dzieci w wieku szkolnym i byś chciał trzy, cztery służby urlopu w wakacje. Oczywiście on nie ma dzieci, żony, rodziny (zapewne kolegów i przyjaciół też nie poza tymi bmw) ale urlop w wakacje już tak.

Offline Janusz74

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #87 dnia: Grudzień 03, 2018, 10:55:15 »
Mam nadzieję że jak u nas wszystko wróci do normalności o której tyle się mówi i tyle się słyszy oraz tyle o nią walczymy to będę mógł powiedzieć że nareszcie jest normalna jednostka taka jaka powinna być ale do tego czasu Święta Trójca musi odejść i będę o to do końca walczył

Offline olak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #88 dnia: Grudzień 03, 2018, 15:31:15 »
Wynika z tego że zmiany nic nie przyniosły. Część obecnych 01 to BMW poprzednich KP/KM. Nie mają własnego zdania i kwalifikacji na stanowiskach które piastują. Siedzą na telefonach z poprzednikami jak im się grunt pali.

Offline Janusz74

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #89 dnia: Grudzień 04, 2018, 13:19:43 »
Wynika z tego że zmiany nic nie przyniosły. Część obecnych 01 to BMW poprzednich KP/KM. Nie mają własnego zdania i kwalifikacji na stanowiskach które piastują. Siedzą na telefonach z poprzednikami jak im się grunt pali.

A ja mam nadzieje ze niebawem to się zmieni a nastepcy KM i KW beda bardziej otwarci na rozmowy oraz bardziej beda przychylnie patrzec na podzial

Witam wszystkich z informacji najświeższych odnośnie komendy w Krakowie to takie że wczoraj zawitała do komendy komisja z Komendy Głównej która będzie przypatrywać się pracę komendanta wojewódzkiego jak również i miejskiego ponieważ dalej pisma są wysyłane do komendanta głównego
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2019, 08:45:14 wysłana przez Butel »

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #90 dnia: Grudzień 11, 2018, 09:09:08 »
Czyli ? Albo mają mocne plecy, albo są mega profesjonalistami  których doświadczenia szkoda by się pozbywać jak niesłusznie kiedys spakowano naszego obecnego 01KG, bo w normalnym zarządzaniu po takich numerach powinni być odwołani ze swoich stanowisk (miejsce na pace się znajdzie jeżeli są strażakami z krwi i kości) , a nie odeslani na emke w wysokości 3x średniej krajowej no chyba ze wszytko te informacje to pomówienia i są niewinni .... (jak to mówi większość więźniów)

Offline Janusz74

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #91 dnia: Grudzień 11, 2018, 13:46:37 »
To że będą odwołani to raczej pewne dlatego że oboje wykorzystują zaległe urlopy które posiadali tylko czy dodatkowo jakiś nie będzie innych zarzutów postawionych stosunku do nich

Offline zoddali

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 161
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #92 dnia: Grudzień 11, 2018, 17:30:40 »
Widzę Janusz74, że nieźle się w sprawie orientujesz: masz wtyki przynajmniej w KG, jeśli nie w MSWiA. Zapewne chciałbyś osobiście obydwu wręczyc odwołania i podziekować im za służbę. Musisz tylko uważać na swoje plecy i częściej mieć oczy jeśli nie wokół głowy to przynajmniej z tyłu, bo mam takie dziwne wrażenie, że gęsto się wokół Ciebie robi i chyba niedługo ktoś Ci jakąś niespodzianke odwinie. A kolejna przeprowadzka to nawet dla Ciebie za dużo. Czyż nie?

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #93 dnia: Grudzień 11, 2018, 18:05:30 »
Widzę Janusz74, że nieźle się w sprawie orientujesz: masz wtyki przynajmniej w KG, jeśli nie w MSWiA. Zapewne chciałbyś osobiście obydwu wręczyc odwołania i podziekować im za służbę. Musisz tylko uważać na swoje plecy i częściej mieć oczy jeśli nie wokół głowy to przynajmniej z tyłu, bo mam takie dziwne wrażenie, że gęsto się wokół Ciebie robi i chyba niedługo ktoś Ci jakąś niespodzianke odwinie. A kolejna przeprowadzka to nawet dla Ciebie za dużo. Czyż nie?
A może po prostu jest w rozdzielniku pisma w którym o czymś informuje prokuratura albo tylko je widział... Z tego pisma drogi już są tylko dwie  :wacko:
Zresztą mógł by ktoś wyczyścić dane z niego i je tu wrzucić...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Janusz74

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #94 dnia: Grudzień 11, 2018, 21:53:44 »
Widzę Janusz74, że nieźle się w sprawie orientujesz: masz wtyki przynajmniej w KG, jeśli nie w MSWiA.

Otóż drogi kolego nie mam zadnych pleców ani w KG  a tym bardziej w MSWiA. Ja tylko przekazalem tutaj informacje ktora wczoraj usłyszałem a to ze d-ca jrg1 wszystkich prosi zeby na mnie donosili to juz wiem . A co do przeprowadzki to nie mam powodów się przeprowadzac.

Offline Morfen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #95 dnia: Styczeń 09, 2019, 18:39:44 »
Panie Januszu, jak tam wygląda sytuacja w Krakowie?

Offline blacha

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #96 dnia: Styczeń 18, 2019, 09:28:34 »
Oj Janusz, Janusz. Nie daj kolegom czekać tak długo - poinformuj, że odchodzi, że prokurator działa i że sprawa sięga wysoko.... Nie daj się prosić.

Offline Janusz74

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #97 dnia: Styczeń 22, 2019, 12:40:31 »
Witajcie w piątek został komendant miejski odwołany ze stanowiska i w tym momencie w Komendzie Miejskiej PSP Kraków komendanta nie ma. Prokuratura prowadzi dochodzenie. Co bedzie dalej nie wiem. Wiem jak jestem traktowany ale tego mozna bylo sie spodziewac. Pozdrawiam Janusz

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #98 dnia: Styczeń 22, 2019, 18:06:07 »
Witajcie w piątek został komendant miejski odwołany ze stanowiska i w tym momencie w Komendzie Miejskiej PSP Kraków komendanta nie ma. Prokuratura prowadzi dochodzenie. Co bedzie dalej nie wiem. Wiem jak jestem traktowany ale tego mozna bylo sie spodziewac. Pozdrawiam Janusz
Nie przejmuj się kolego. Pracujemy..służymy w takich czasach że niejednego możemy się spodziewać.

Offline blacha

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #99 dnia: Luty 06, 2019, 17:50:10 »
Gdzie jesteś Januszu? Twoja zawierucha sięgnęła do KW, a Ty milczysz, nic nie piszesz! Koledzy na informacje czekają.