Autor Wątek: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....  (Przeczytany 66305 razy)

Offline Albertkain

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #100 dnia: Luty 06, 2019, 21:46:22 »
Zawierucha sięga nie tego człowieka więc co tu komentować. :gwiazdki:

Offline Janusz74

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #101 dnia: Luty 07, 2019, 09:46:10 »
Gdzie jestem Jestem w Krakowie :) zawierucha się zrobiła a teraz Komendant Wojewódzki razem z dowódcą mojej jednostki kombinują jak się odegrać na mojej osobie, nawet w tej sprawie wszczęli postępowanie wobec mnie oczym oczywiście mnie nie informując. Przesłuchują różnych ludzi i szukają, wręcz namawiają i bardzo proszą wszystkich ludzi z mojej jednostki o to, żeby zeznawali lub pisali notatki przeciwko mnie. Dodatkowo zastępca komendanta wojewódzkiego również popadł w niełaskę komendanta wojewódzkiego, ponieważ też powiedział prawdę w związku z czym teraz musi się gęsto tłumaczyć. Prawdopodobnie został wysłany na przymusowy urlop i plan przypuszczam jest taki jak mówią koledzy, że będzie chciał odwołać swojego zastępcę. Na miejsce Komendanta Miejskiego którego już nie ma jenerał szykuje swojego pupilka a mianowicie dowódce mojej jednostki. Nawet słyszałem takie pogłoski, że już papiery poszły do Warszawy. Również przeciwko mnie pewnie będzie szukał różnych okoliczności do tego żeby uprzykrzyć mi życie w sposób dla niego tylko przewidziany, niekoniecznie korzystny dla mnie. Z tego co wiem w tym miesiącu mają zacząć być wszyscy przesłuchiwani przez pana prokuratora w tamtej sprawie oraz dodatkowo w sprawie mobbingu oraz lekceważenia, wyśmiewania, obrażania jak i nadużywania swoich kompetencji przez pana komendanta wojewódzkiego jak również i przez dowódcę jednostki. Tyle ze szczegółów, więcej na bieżąco. Jutro idę na służbę więc może czegoś nowego się dowiem pozdrawiam Janusz
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2019, 15:02:12 wysłana przez Janusz74 »

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #102 dnia: Luty 07, 2019, 13:54:40 »
@Janusz nie znam Cię ale jeżeli to prwada co piszesz to musisz być naprawdę kuty na 4 łapy lub mieć naprawdę twardą skurę na d.... bo znając wielu obecnych KW/M/P to są goście wierni ..... i naprawdę mściwi , a to że  sami między sobą się pod pier.... to chyba stało się normą nie tylko w psp ale inne służby też z tym mają problem, miało to nazywać sygnalistą a jest donosicielstwem... :kusm: zaczęło się w kraju sprzatanie oficerów? Czy przypadkowo juz swoich wymieniają ? Czy może brakło im wazeliny ? Czy nowi mają lepszą jakościowo np.  zapachową? A może Ci mądrzejśi mają dość tego bagna na wysokich stanowiskach i uciekają bo w myśl powiedzenia " chodzenie po bagnach wciąga"  wiec może lepiej wcześnie wyskoczyć?  Sami sobie odpowiedzcie sobie na to pytanie ...

Offline Janusz74

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #103 dnia: Luty 08, 2019, 14:39:21 »
Drodzy koledzy. Jestem po przesłuchaniu i niewiedziałem że można dostać postępowanie dyscyplinarne za wylanie jednego wiaderka wody na przednią szybę swojego samochodu, za wyssane z palca bajeczki że nieprzeprowadziłem szkolenia jak jest cała zmiana świadkiem, za to że niby nakrzyczałem na kobietę z komendy gdzie nie kojaże tego faktu, za to że niby nienapisałem notatki wyjaśniającej gdzie niekojarze tego faktu  i oczywiście najważniejsze że ja i tylko ja twierdzę że jest mobbing w JRG1. Kolegów sie pytają o to że nieodebrałem telefonu na dyżuże domowym i że sprzęt przyjołem po godz. 8 rano a na pytanie że chciałbym się zapoznać z materjałem dowodowym uslyszalem że nie ma takiej możliwosci. Masakra jakaś
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2019, 15:00:19 wysłana przez Janusz74 »

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #104 dnia: Luty 08, 2019, 18:32:10 »
Na miejsce Komendanta Miejskiego którego już nie ma szykuję swojego pupilka a mianowicie dowódca mojej jednostki.
Ty to masz układy.

Offline marcinun

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #105 dnia: Luty 08, 2019, 19:30:12 »
Drodzy koledzy jestem po przesluchaniu I niewiedzialem ze mozna dostac postepowanie dyscyplinarne za wylanie jednego wiaderka wody na pezednia szybe, za wyssane z palca bajeczki ze nieprzeprowadzilem szkolenia jak jest cala zmiana swiadkiem, za to.ze niby nakrzyczalem na kobiete z komendy gdzie nie kojaze tego faktu, za to że niby nienapisalem nptatki wyjasniajacej gdzie niekojarze tego faktu I oczywiście najwazniejsze ze ja twierdze ze jest mobbing w JRG1. Kolegow sie pytaja o to ze nieodebralem telefonu na dyzuze domowym I ze sprzet przyjolem po godz. 8 rano a na pytanie ze chciałbym sięzapoznać z materjałem dowodowym uslyszalem ze nie ma takiej mozliwosci. Masakra jakas
Litości...wiem, że język polski do najłatwiejszych nie należy ale...masakra jakaś

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #106 dnia: Luty 08, 2019, 19:34:35 »
Ty to masz układy.
Akurat zestawy plotek z Małopolski krążą po kraju jak epidemia grypy tu nie trzeba żadnych układów... Sam słyszałem co powiedział jenerał na odprawie w KW  :rofl: :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #107 dnia: Luty 09, 2019, 11:40:16 »
@Eqinox
Chodziło mi to, że Janusz napisał jakby to on szykował na KM swojego pupilka.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #108 dnia: Luty 09, 2019, 12:16:04 »
@Eqinox
Chodziło mi to, że Janusz napisał jakby to on szykował na KM swojego pupilka.
Sorry nie załapałem  :rofl: Faktycznie można to tak odczytać.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Janusz74

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #109 dnia: Luty 09, 2019, 14:38:45 »
@Eqinox
Chodziło mi to, że Janusz napisał jakby to on szykował na KM swojego pupilka.

Przepraszam źle sformułowałem zdanie. Ale pisałem na telefonie mówiąc i potem niesprawdziłem. Wszyscy wiedzą że chodzi o pana jenerala.
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2019, 14:44:12 wysłana przez Janusz74 »

Offline Fireman21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #110 dnia: Luty 10, 2019, 21:45:30 »
Drodzy koledzy. Jestem po przesłuchaniu i niewiedziałem że można dostać postępowanie dyscyplinarne za wylanie jednego wiaderka wody na przednią szybę swojego samochodu, za wyssane z palca bajeczki że nieprzeprowadziłem szkolenia jak jest cała zmiana świadkiem, za to że niby nakrzyczałem na kobietę z komendy gdzie nie kojaże tego faktu, za to że niby nienapisałem notatki wyjaśniającej gdzie niekojarze tego faktu  i oczywiście najważniejsze że ja i tylko ja twierdzę że jest mobbing w JRG1. Kolegów sie pytają o to że nieodebrałem telefonu na dyżuże domowym i że sprzęt przyjołem po godz. 8 rano a na pytanie że chciałbym się zapoznać z materjałem dowodowym uslyszalem że nie ma takiej możliwosci. Masakra jakaś
Janusz, Ty powinieneśz, mieć ochronę zwiazków zawodowych, bo walczysz z systemem...pomijając czy jestes w jakimkolwiek...

Offline Janusz74

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #111 dnia: Luty 11, 2019, 09:06:18 »
Drodzy koledzy. Jestem po przesłuchaniu i niewiedziałem że można dostać postępowanie dyscyplinarne za wylanie jednego wiaderka wody na przednią szybę swojego samochodu, za wyssane z palca bajeczki że nieprzeprowadziłem szkolenia jak jest cała zmiana świadkiem, za to że niby nakrzyczałem na kobietę z komendy gdzie nie kojaże tego faktu, za to że niby nienapisałem notatki wyjaśniającej gdzie niekojarze tego faktu  i oczywiście najważniejsze że ja i tylko ja twierdzę że jest mobbing w JRG1. Kolegów sie pytają o to że nieodebrałem telefonu na dyżuże domowym i że sprzęt przyjołem po godz. 8 rano a na pytanie że chciałbym się zapoznać z materjałem dowodowym uslyszalem że nie ma takiej możliwosci. Masakra jakaś
Janusz, Ty powinieneśz, mieć ochronę zwiazków zawodowych, bo walczysz z systemem...pomijając czy jestes w jakimkolwiek...
Pewnie i tak ale jest szkopuł ponieważ mój d-ca JRG1 jest w tych związkach i on był tam przewodniczącym zanim został D-cą  taki nie fart ale nie poddam się bez walki.

Offline olak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #112 dnia: Luty 11, 2019, 09:21:50 »
Utorowałeś mu drogę do awansu. Teraz żeby nie mieć problemu z Tobą na przyszłość zrobi wszystko aby Cię wykurzyć. Przyznam, że w naszej formacji źle się działo i nie widać aby to się zmieniło.

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #113 dnia: Luty 11, 2019, 10:35:50 »
Kiedyś mówiło się dajcie ,człowieka a paragraf się znajdzie.
Wymienią po kolei ludzi zamieszanych w proceder,zamiotą sprawę pod dywan a  patologia pozostanie, a to nie rozwiązuje problemu.
Moje zdanie jest takie. Piszesz zawiązki zawodowe ale związki to przecież Wy, osoby w nich zrzeszone a nie ich przewodniczący. Jeśli nie zaczniecie walczyć o takie jednostki jak Janusz74 i jemu podobnych, którzy walczą o wasze lepsze jutro Waszą "godność" , to za chwilę podobna sytuacja zapewne spotka wielu z Was. 




Offline zoddali

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 161
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #114 dnia: Luty 13, 2019, 12:37:41 »
Związki to my, ale wydaje mi się że bardziej chronią komendantów niż Januszowi74 podobnych. I cóż, że temat poruszymy, że znajdzie się odważny i ryzykując powie NIE PANIE KOMENDANCIE, NIE MA PAN RACJI. Finał raczej łatwy do przewidzenia. Ale jest nadzieja na inny finał tej sprawy: słyszałem, że w Krakowie sie pokomplikowało, bo ochrona komendantów ma także problemy, bo jeden z Panów z fotela tylnego spóźnił się ze zleceniem budowlanym dla KM i płacił kary (winni komendanci?). A ostatnio - też zasłyszane z telewizji regionalnej tamtejszej - po roztopach zalało mu remontowane (też z opóźnieniami) dla miasta przejście podziemne. Ile w tym prawdy - nie wiem (zabezpieczam się ewentualnie przez sądem:), ale jako czynny działacz emeryt PSP pan ten wspomniany może sprawy wiązać i łączyć i szukać winnego wśród tych na stołkach ... no właśnie - czekamy co dalej. Sprawa krakowska jest - moim zdaniem - bardziej skomplikowana niż nam w Polsce się zdaje. Jak niemalże góra lodowa. A może tylko mnie się tak wydawało i Janusza74 oraz pozostałych nie ma i wszystko to bujda...

Offline musi998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Sposób na Z-cę MKW - PS
« Odpowiedź #115 dnia: Luty 13, 2019, 19:07:40 »
Co się dzieje z Z-cą MKW P.S.? Czy ktoś coś wie? Nagle zniknął z KW. Jenerał ogłosił jego odwołanie i cisza zapadła. Śmiem twierdzić, że cała gra została ukartowana pomiędzy Jenerałem i jego drugim Z-ca M. B. przeciwko P.S. Zresztą to na każdym kroku było widać jak zachowywali się w stosunku do niego. Nie jest tajemnicą poliszynela, że za całym anonimem na P. S. który rozszedł się po wszystkich instytucjach są ludzie ZZS Florian. Dziwne też jest to że podczas przesłuchań Komisja z KG poprosiła tylko bryg. Tr. M. Osobę, której P.S. przyjrzał się dokładniej jeżeli chodzi o pracę w KW. Nie jest też tajemnicą, że chciał wprowadzić zmiany w wydziale WR i zwiększyć zakres czynności Tr. M. przez co popadł w niełaskę ZZS Florian a anonim to efekt tego spektaklu. Istotne jest również to że P. J. T. Dyrektor Biura Kontroli, Skarg i Wniosków ustalił reguły kontroli, które ograniczały możliwość zeznań świadków. (Były Komendant Powiatowy w Myślenicach i Z-ca MKW), który chroni jak może M.K. obecnego Kom. w Myślenicach.  Myślę, że starzy przyjaciele J.R., St.N. i M.Tr. sprytnie ułożyli plan jak pozbyć się P.S. i czekają na rozwój wydarzeń. Panowie St.N. i M.B. mają już dalekosiężne plany. Zapewne w niedługim czasie wystawią kandydata za P.S. choć jeszcze nie został odwołany a już układają sobie puzzle. Do swojego duetu zaproszą P. F. z Oświęcimia, który już nie wie jak wazeliną smarować i gdzie. Gość nie ma honoru i poczucia własnej wartości. Wazelina zawładnęła jego umysłem aby tylko się dochrapać stanowiska. Przykre ale prawdziwe…. Komendancie P.S. jeśli czytasz te wpisy to wiedz że masz ludzi za sobą NIE PODDAWAJ SIĘ !!!  :straz: :straz: :straz: :straz: :straz:

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #116 dnia: Luty 13, 2019, 21:55:09 »
Jak to mówią obecni przy korycie - Komendant dobiera sobie współpracowników do pracy w komendzie.
Skoro nie widzi współpracy z PS, to znaczy że nie widzi. Widać kwalifikacje za słabe (patrz posty kolegów z S jak bronią swoich kolegów powoływanych na stanowiska). Poza tym każdy z powołanych nie jest przyspawany do stołka. Może zostać odwołany na stanowisko ostatnio mianowane. I krzywa mu się nie dzieje.

Mógłbym jeszcze wiele dopisać ale po co .....  :wall: :wall:
także luzik kolego.... nie napinaj się. Nie obrażaj innych. Nie po to jakiś inny kolega kończył szkoły i zdobywał kwalifikacje żeby też nie mieć okazji na awans.
(cytat któregoś kolesia z S)
EGO = 1 / wiedza

Offline firepad

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #117 dnia: Luty 16, 2019, 21:55:59 »
Kolego robn chyba masz rację.., warto zerknąć na linka

http://www.straz.krakow.pl/page/aktualnosci/kalendarium_wydarzen/2017/Listopad2017/powolanie_na_stanowisko_zastepcy_malopolskiego_komendanta_wojewodzkiego_panstwowej_strazy_pozarnej.html

 Nie ma gość kwalifikacji astronauty i nie ma uprawnień pilota odrzutowca heheheeee ciemnotę ludziom wciskasz.., a jakie niby mają kwalifikacje S.N. i M.B. albo inni Komendanci Wojewódzcy ???

Offline zoddali

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 161
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #118 dnia: Luty 22, 2019, 06:19:40 »
Właśnie - człowiek zdolny, wykształcony, z planami na doktorat. Chyba komuś "nadepnął" i chcą go usunąć. Sytuacja jest dosyć nabrzmiała i chyba lada dzień coś musi "pęknąć". "Stare" trzyma się stołków, a tu idzie "nowe".

Offline musi998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #119 dnia: Luty 23, 2019, 20:59:06 »
Z tego co słyszałem to 01 wysłał swojemu Z-cy 02 smesa w piątek po 15:30 ze zdjęciem pisma w którym pisze,
że udziela mu urlopu zaległego na okres od 25 lutego do 8 marca. W jakim my kraju żyjemy i w jakiej służbie żeby
Komendant wysyłał smsy a nie potrafił zadzwonić lub osobiście przekazać takiej informacji ???
To chyba nowy wymiar kultury sztabowej... :kwit:

Offline spicy_man

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #120 dnia: Luty 23, 2019, 21:12:03 »
Kolego musi998 cała ta sytuacja daje dużo do myślenia.., i jest nazbyt dziwna.., jakieś kuriozalne obyczaje zaczęły panować w tej  KW
Jestem tu początkujący ale jeśli to prawda to mamy nowy styl zarządzania wprowadzany.., gdzie można się nauczyć takiego stylu?
Może są jakieś kursy lub studia ???

Offline m_zjarany

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #121 dnia: Luty 23, 2019, 21:54:53 »
Znajomy ze Zdolnego Ś. mówił że u nich nie lepiej. Są KP (01) którzy jak im się prawdę powie to grożą że zwolnią ze służby. Najgorsze jest to że niejedno za pazurami mają a innych by rozliczali. Podobni tylko KW jest w porządku i trzyma wszystkich KP (szczególnie nadgorliwych) żeby na zbyt wiele sobie nie pozwalali.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #122 dnia: Luty 24, 2019, 00:35:09 »
Niestety konflikty między komediantami występują chyba w każdym woj i różnych komendach, a to stąd że jeden polityczny a drugi związkowy ... znam sytuację ze najpierw jeden się już pakował urlop wybierał (i tu wkraczaja zz) a za 3 tygodnie pakuje zastępcę a ten do polityków PiS i kleru i dzisiaj oboje kawę piją, dzieci ze szkoły sobie odbierają i po plecach się klepią jacy to obaj są potrzebni 😂😎

Offline Janusz74

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #123 dnia: Luty 26, 2019, 15:17:04 »
Witam wszystkich. Dawno się nie odzywałem Więc kilka szczegółów przekażę. Widzę że nie tylko ja popadłem w niełaskę pana komendanta wojewódzkiego ale również jego zastępca który ma własne zdanie i dąży do prawdy Otóż wkleję pod spodem ciekawy link do strony. W stosunku do mnie dalej jest szukanie dowodów o mojej nieprzydatności do straży pożarnej i próby wybielenia się przed mediami społecznościowymi. Pod spodem wklejam link do artykułu. Pozdrawiam Janusz

https://limanowa.in/aktualnosci/komendant-chce-odwolac-swojego-zastepce-a-solidarnosc-tworzy-akcje-poparcia/44404

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Czyżby kolejne odwołania się szykowały....
« Odpowiedź #124 dnia: Luty 26, 2019, 17:26:04 »
Tu się kłania taki bubel jak opiniowanie. Opinię wystawia zawsze przełożony ok zgadzam się ale dlaczego opinii nie wystawiają podwładni danej osoby?? Tak właśnie to powinno wyglądać dwie opinie jedna z góry druga z dołu. Każdemu by zależało na dobrym papierze to i wszyscy by się traktowali z szacunkiem.