Służba > Gorące dyskusje strażaków

Drony

(1/4) > >>

insomnia:
Podobno dostaniemy drony...

https://www.infosecurity24.pl/sluzby-mundurowe/straz-pozarna/panstwowa-straz-pozarna-kupi-kilkadziesiat-dronow-dostawy-jeszcze-w-tym-roku

U Was w jednostkach są? Bo prawdę mówiąc, w moim powiecie ani jednego :cooo:

nintruz:
Ja się pytam:
1. Gdzie w tym wszystkim jest człowiek?
2. Gdzie kasa na bieżącą obsługę tego co już jest (wymianę oleju, opon, naprawy drobne na JRG jak spłuczka do kibla, popsuta słuchawka od prysznica, pralka, przepalone żarówki i popsute startery do świetlówek, "wieszający" się jedyny komputer z SWD)?
3. Kiedy w końcu w PSP przejdziemy na łączność cyfrową, a nie to G co mamy, że w centrum miasta muszę się domyślać co ode mnie chcą i czy korespondencja radiowa dotarła. Łączność w PSP jest żenująca. Może teraz będę mógł napisać list i go dronem do SKKM wysłać?
4. Kto będzie odpowiadał za to jeśli spadając uderzy w strażaka lub gorzej w osobę postronną? Czy wtedy 3 pensje zabiorą?
Tak, kupmy drony. Najlepiej całą flotę i będziemy sobie  wyścigi robić, a na dzień strażaka latać w szyku i zrzucać konfetti. Będzie widowiskowo a przy tym tyle zabawy! Zgłaszam też, zapotrzebowanie na batyskaf, przewoźną komorę hiperbaryczną, poduszkowiec i wahadłowiec.

Eqinox:
W sumie jestem za mamy już niepływającą amfibie teraz będzie nielatający dorn (bo znając życie albo będzie bubel albo będzie tak drogi i delikatny, że nikt go nie będzie używał) i za kilka lat zrobimy sobie muzeum  :szalony:

PabloGCBA:
A wiecie o zdalnych detekcjach wycofanych w całym kraju ?? zastąpione lepszym modelem o nazwie Rapid, kilka milionów w szafach leży...

Eqinox:

--- Cytat: PabloGCBA w Wrzesień 13, 2018, 22:50:49 ---A wiecie o zdalnych detekcjach wycofanych w całym kraju ?? zastąpione lepszym modelem o nazwie Rapid, kilka milionów w szafach leży...

--- Koniec cytatu ---
To mamy trzeci eksponat do muzeum  :wacko: :wacko:

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej