Autor Wątek: Czy wybrałem dobrze?  (Przeczytany 1581 razy)

Offline Pirejt209

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Czy wybrałem dobrze?
« dnia: Wrzesień 03, 2018, 21:14:34 »
Witam serdecznie
Zacząłem w tym roku naukę w szkole o dość dobrym poziomie(liceum) na profilu biol-chem.
Rozmawiałem kiedyś że strażakami z PSP, którzy doradzili, żeby wybrać te przedmioty. W sumie jak każdy w dzieciństwie miał marzenie zostać strażakiem ja mam to do dzisiaj.
Muszę przyznać, że trochę się nie doinformowałem i sam nie wiem czy dobrze wybrałem profil.
Czy moglibyście wytłumaczyć mi jak działają szkoły strażackie itp.?
Z góry dziękuję

Offline Kacper956

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
  • SAPSP Poznań
Odp: Czy wybrałem dobrze?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 04, 2018, 07:44:19 »
według mnie lepszy jest profil mat fiz albo mat chem (ja byłem na mat fiz chemie)
matma daje najwiecej punktów a biologia... jeśli masz dobra pamięć i wpisujesz się w klucz to sobie poradzisz. zależy jakie przedmioty bardziej Ci leżą.

Offline RezO

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Nie zabija się legendy.
Odp: Czy wybrałem dobrze?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 04, 2018, 12:05:17 »
Ja jestem po biolchemie i bez problemu starczyło mi punktów żeby dostać się do SGSP. Jeśli sprawia Ci przyjemność chemia, to nie myśl nad zmianą profilu tylko się ucz :)
Może nie zro­bimy więcej niż jes­teśmy w sta­nie, ale pos­ta­raj­my się, żeby to nie było dużo mniej.

Offline Podoficeeer!

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 235
Odp: Czy wybrałem dobrze?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 05, 2018, 11:20:59 »
Byłem w technikum logistycznym z innowacja pożarniczą i teraz po 4 latach technikum i 2 aspirantki mogę śmiało powiedzieć, że było to zmarnowane 4 lata, profile typu biol chem, fich chem, mat fiz- jak najbardziej dadzą Ci dużo do rekrutacji jak i później łatwiej Ci będzie w rozwiązywaniu zadań na szkole, profilu z innowacjami pożarniczymi to syf który kusi tylko nazwą, a nijak nie pomaga w osiągnięciu celu.

Offline Pirejt209

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Czy wybrałem dobrze?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 09, 2018, 15:43:41 »
Dzięki wielkie!
Zostaję przy tym profilu i mam nadzieję, że wszystko się uda :P
Temat do zamknięcia.