Autor Wątek: Stan zmiany  (Przeczytany 4467 razy)

Offline portfel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Stan zmiany
« dnia: Sierpień 29, 2018, 15:14:09 »
Witam, mam pytanie dotyczące jednostek w miejscowościach wypoczynkowych. Czy w sezonie letnim, gdzie ilość osób na obszarze danej jednsotki zwiększa się parokrotnie, zwiększane są też stany zmianowe? Jeśli tak, to czy znaczy to że strażak pełniący tam służbę nie może zbytnio liczyć na urlop w okresie czerwiec-sierpień?

Offline groszki75-73

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Stan zmiany
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 29, 2018, 15:55:15 »
Nic z tych rzeczy kolego urlopy idą pełną parą stan zm 11/7 .
Stan ludności około 43tys. w sezonie szacunkowo 200tys turystów.

Offline staspirant

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Stan zmiany
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 29, 2018, 20:30:12 »
Nic się nie zmienia, stan zawsze taki sam czyli 7 osób na dwa samochody. Każdy jest przyzwyczajony, że w okresach wakacyjnych czy długich weekendów jest więcej interwencji.

Online JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 368
Odp: Stan zmiany
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 29, 2018, 21:19:44 »
Gdzieniegdzie się zmienia. Np. w Krynicy Morskiej (Pomorskie)- typowo uzdrowiskowa miejscowość w tym roku stworzono posterunek czasowy podlegający pod KP PSP w Nowym Dworze Gdańskim. Obsadę 4-osobową, czyli na 1 samochód, stanowi 2 strażaków z tej JRG oraz 2 podchorążych. Ponadto podchorążowie są też w JRG. Podsumowując- stan komendy przez wakacje +4.
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline Haszmen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Stan zmiany
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 17, 2018, 11:15:53 »
Gdzie muszę napisać pismo i jak to wygląda w sprawie przejścia na inną zmianę ??

Offline Tubylec41

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: Stan zmiany
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 17, 2018, 12:02:31 »
Raczej to nie podlega takim szczegółowym zabiegom jak przeniesienie do innej komendy czy jrg. O ile się nie mylę jesteś w dyspozycji komendanta i to on decyduje jak chce bez  formalności na którą zmianę będziesz chodził. Więc przede wszystkim rozmowa z komendantem i zwykły raport z prośbą o przeniesienie na inną zmianę plus umotywowanie.

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Stan zmiany
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 17, 2018, 12:07:26 »
Nawet tu nie o komendanta. Może uda Ci się to załatwić na poziomie dowódcy jednostki. U mnie chłopaki się jakoś dogadywali kiedyś z 11 i udawało się.

Offline staspirant

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Stan zmiany
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 17, 2018, 20:14:16 »
Musisz iść do dowódcy JRG i pogadać, że chcesz zmienić zmiane. Oczywiście, rozumiem że dowódca zmiany o tej sytuacji wie. W mojej komendzie takimi problemami nie zawraca się głowy 01 ani 02.

Offline Nostra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Stan zmiany
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 18, 2018, 11:42:49 »
Musisz iść do dowódcy JRG i pogadać, że chcesz zmienić zmiane. Oczywiście, rozumiem że dowódca zmiany o tej sytuacji wie. W mojej komendzie takimi problemami nie zawraca się głowy 01 ani 02.
W większych komendach 01 czy 02 nawet się nie zajmują takimi sprawami. Jako przykład podam, że 01 w swojej komendzie (2 JRG) nie znał tam pracujących strażaków na JRG.
Jeśli chcesz się przenieść na inna zmianę idź na rozmowę do 11,12. A już najlepszym posunięciem byłoby znalezienie osoby, która chce się przenieść na Twoją obecną zmianę - głowa za głowę.