Autor Wątek: Kto do SGSP w 2019?  (Przeczytany 52108 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Kto do SGSP w 2019?
« Odpowiedź #125 dnia: Lipiec 10, 2019, 20:33:57 »
Witam, pytanie dla strażaków w służbie stałej, czy z woj. Śląskiego dostał ktoś już skierowanie na SGSP w tym roku ? Bo są komendy w których jest to ogromna tajemnica i czekają na ostatni moment rekrutacji z rozdaniem skierowań strażakom. Pozdrawiam
Chyba cię robią w konia. U mnie już skompletowano dokumenty ludzi którzy idą na zaoczne SGSP a lista typowanych do skierowania poszła do KW jeszcze w czerwcu.
Wyniki dalece od siebie skrajne jeżeli chodzi o pierwsze i ostatnie miejsce. Teraz rola w wykładowcach by dostosować poziom do tych z najgorszym wynikiem  :wacko:
No cóż przyszła kadra Oficerska nie musi rozwijać logicznego myślenia  :gwiazdki:
Oby tak dalej! Za rok będzie jeszcze lepiej o ile się nic nie zmieni w tym temacie  :tuba:
Titanic!  :wall:
:straz:
No cóż zostanie tylko siąść i płakać  :rofl: :rofl: :rofl: A potem już z górki trzeba będzie się zastanowić jak zebrać do butelki już rozlane mleko.
Kilka lat temu min. Ja na tym forum o tym mówiłem ale wszyscy to olali a wręcz przeciwnie odpalali niemożliwe ilości SPFów.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kubaJk2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Kto do SGSP w 2019?
« Odpowiedź #126 dnia: Lipiec 10, 2019, 22:53:58 »
Listy tez poszły w czerwcu ale nikt nie dostał skierowania

Offline karol007

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kto do SGSP w 2019?
« Odpowiedź #127 dnia: Sierpień 13, 2019, 12:32:24 »
Wie ktoś może ile osób odpadło na lekarzu ?

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Kto do SGSP w 2019?
« Odpowiedź #128 dnia: Sierpień 20, 2019, 18:44:27 »
Cytuj
No cóż zostanie tylko siąść i płakać  :rofl: :rofl: :rofl: A potem już z górki trzeba będzie się zastanowić jak zebrać do butelki już rozlane mleko.
Kilka lat temu min. Ja na tym forum o tym mówiłem ale wszyscy to olali a wręcz przeciwnie odpalali niemożliwe ilości SPFów.

Wracamy do powiedzenia - nie matura lecz chęć szczera zrobi z Ciebie Oficera  :-\ Wynik ostatniego kandydata z listy rezerwowej (skończyli się chętni) wyniósł delikatnie ponad 30% z każdego przedmiotu, który był brany pod uwagę.
Informacja uzyskana od podchorążego II kompanii, któremu się nudziło i policzył ilość uzyskanych procentów na punkty rekrutacyjne  :zamknij:
:straz: 


Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Kto do SGSP w 2019?
« Odpowiedź #129 dnia: Sierpień 20, 2019, 19:44:43 »
Wracamy do powiedzenia - nie matura lecz chęć szczera zrobi z Ciebie Oficera  :-\ Wynik ostatniego kandydata z listy rezerwowej (skończyli się chętni) wyniósł delikatnie ponad 30% z każdego przedmiotu, który był brany pod uwagę.
Informacja uzyskana od podchorążego II kompanii, któremu się nudziło i policzył ilość uzyskanych procentów na punkty rekrutacyjne  :zamknij:
:straz:
Lekko ponad 30 % wiesz co to oznacza?
Teraz na zaoczne SGSP są wyższe wymagania  :rofl: :rofl: :rofl:  Prawie 30% nowych dziennych ma mniej niż najgorszy zaoczny  :zamknij: :zamknij:
Co za czasy co za kraj  :milcz: :milcz:
Cytuj
Liczba wolnych miejsc na poszczególnych rodzajach studiów:
 
Studia stacjonarne
Stacjonarne studia pierwszego stopnia na kierunku inżynieria bezpieczeństwa – 2
Stacjonarne studia drugiego stopnia na kierunku inżynieria bezpieczeństwa – 25
Stacjonarne studia pierwszego stopnia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne – 30
Stacjonarne studia drugiego stopnia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne – 33
 
Uwaga! W przypadku niewypełnienia limitów na określone rodzaje studiów limity przyjęć na pozostałe rodzaje studiów mogą być zwiększone.
 
Studia niestacjonarne
Niestacjonarne studia pierwszego stopnia dla strażaków w służbie stałej na kierunku inżynieria bezpieczeństwa – 13
Niestacjonarne studia drugiego stopnia na kierunku inżynieria bezpieczeństwa – 4
Niestacjonarne studia pierwszego i drugiego stopnia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne oraz niestacjonarne studia pierwszego stopnia na kierunku inżyniera bezpieczeństwa – łączna liczba miejsc – 154
Powyżej cytat ze strony SGSP i teraz pytanie czy jakikolwiek kierunek jest pełny?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2019, 20:17:25 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Emi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
  • PSP
Odp: Kto do SGSP w 2019?
« Odpowiedź #130 dnia: Sierpień 20, 2019, 22:01:54 »
Najwidoczniej jest zapotrzebowanie na oficerów  :rofl:
Ktoś sięga pamięcią czy było już coś takiego podobnego na SGSP (chodzi mi o próg punktowy) ?

Offline Misiek1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Kto do SGSP w 2019?
« Odpowiedź #131 dnia: Wrzesień 10, 2019, 20:30:22 »
Pytam bo i tak coś ucichło, To jaki jest taki minimalny próg aby dostać sie na SGSP w następnym roku myślicie sama matura ile musi mieć punktów? według tego przelicznika http://www.punktacjasapsp.cba.pl/ ? Ktoś się orientuje?
I również czy po tej szkole oficerowie pracują tylko w biurach? nie ma szans na wyjazdy? No i kolejne pytanie czy pracuje sie w systemie codziennie po 8 godzin czy 24h i 2 dni wolne?
Z góry dzięki :-)

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Kto do SGSP w 2019?
« Odpowiedź #132 dnia: Wrzesień 10, 2019, 21:48:01 »
Najwidoczniej jest zapotrzebowanie na oficerów  :rofl:
Ktoś sięga pamięcią czy było już coś takiego podobnego na SGSP (chodzi mi o próg punktowy) ?

Takiego czegoś nie było odkąd istnieje SGSP...

Pytam bo i tak coś ucichło, To jaki jest taki minimalny próg aby dostać sie na SGSP w następnym roku myślicie sama matura ile musi mieć punktów? według tego przelicznika http://www.punktacjasapsp.cba.pl/ ? Ktoś się orientuje?
I również czy po tej szkole oficerowie pracują tylko w biurach? nie ma szans na wyjazdy? No i kolejne pytanie czy pracuje sie w systemie codziennie po 8 godzin czy 24h i 2 dni wolne?
Z góry dzięki :-)

@Misiek1 prawdopodobnie za rok nie trzeba będzie mieć w ogóle matury tylko testy sprawnościowe zaliczone  :szalony:
:straz:

Offline Misiek1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Kto do SGSP w 2019?
« Odpowiedź #133 dnia: Wrzesień 11, 2019, 09:57:03 »
a tak bardziej na poważnie ktoś odpowie ;) ?

Offline Aquarius

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 148
Odp: Kto do SGSP w 2019?
« Odpowiedź #134 dnia: Wrzesień 18, 2019, 08:26:45 »

Ja mogę odpowiedzieć. Tylko odpowiedz: wolisz wróżenie z fusów, kuli, czy podeślesz mi skan ręki?

JPRDL. Dorośli ludzie a zadają pytania o wymagany próg na przyszły rok.  :wall:

I również czy po tej szkole oficerowie pracują tylko w biurach? nie ma szans na wyjazdy? No i kolejne pytanie czy pracuje sie w systemie codziennie po 8 godzin czy 24h i 2 dni wolne?

A to chyba jedno z częściej zadawanych pytań. Poszukaj.

Offline Sdf

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Kto do SGSP w 2019?
« Odpowiedź #135 dnia: Październik 28, 2019, 19:51:03 »
Panowie jaki ostatecznie był próg punktowy w tym roku?

Offline Man10

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Kto do SGSP w 2019?
« Odpowiedź #136 dnia: Październik 29, 2019, 10:25:26 »
Do aspiratek nie było
Do SGSP 108pkt miała ostatnia osoba z listy

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Kto do SGSP w 2019?
« Odpowiedź #137 dnia: Październik 29, 2019, 12:23:23 »
108 pkt przed badaniami, pozniej reszta poleciala na badania i wszystkich wzieli w sumie kto zdal sprawnosc ;)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Kto do SGSP w 2019?
« Odpowiedź #138 dnia: Październik 29, 2019, 21:01:56 »
108 pkt przed badaniami, pozniej reszta poleciala na badania i wszystkich wzieli w sumie kto zdal sprawnosc ;)
Dokłądnie przyjęli każdego kto złożył dokumenty i zdał sprawnościówkę plus dwóch obcokrajowców i mimo wszystko rocznik niepełny  :szalony:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Kto do SGSP w 2019?
« Odpowiedź #139 dnia: Październik 29, 2019, 22:28:04 »
Jak obcokrajowcow?! Jak obcokrajowcy nie moga sluzyc w PSP. Nie weszla ta ustawa. Chyba ze maja polskie obywatelstwo

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Kto do SGSP w 2019?
« Odpowiedź #140 dnia: Październik 30, 2019, 07:27:32 »
Jak obcokrajowcow?! Jak obcokrajowcy nie moga sluzyc w PSP. Nie weszla ta ustawa. Chyba ze maja polskie obywatelstwo
Nigdzie nie jest napisane że służą w PSP.
Zresztą przez SGSP przewinęło się wielu obcokrajowców, głównie Litwinów.

Offline instrukcjappoz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kto do SGSP w 2019?
« Odpowiedź #141 dnia: Listopad 13, 2019, 14:12:40 »
Nie chciałbym tworzyć nowego wątku, dlatego zadam pytanie tutaj. Czy ktoś może mi rozjaśnić na 100% wątpliwość w kwestii basenu przy naborze do SGSP? Do aspirantek temat jest jasny, bo tam start może być z wody.

Czy techniczny dla stylu grzbietowego start (ręce oburącz trzymają metalową poręcz, nogi "podparte" przy ścianie) jest honorowany? Start z brzegu byłby nie tylko trudny do wykonania, co nawet niebezpieczny dla tego stylu.

Chodzi mi o taki start:
https://www.youtube.com/watch?v=0EZ2EYjg7UA

- mniej więcej. Generalnie chodzi o samą pozycję startową. Taka jest przewidziana dla stylu grzbietowego, ale nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji. Wyczytałem jedynie, że start zaczyna się od skoku do wody - pytanie jednak, czy taki skok jest zaliczany jako skok, czy to nie przejdzie z takiego czy innego powodu.

Ktoś się orientuje?

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: Kto do SGSP w 2019?
« Odpowiedź #142 dnia: Listopad 13, 2019, 17:48:45 »
Dlaczego nie popłyniesz stylem dowolnym jak tylko basen jest do zaliczenia w 60s.

Offline Balkej19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Kto do SGSP w 2019?
« Odpowiedź #143 dnia: Listopad 25, 2019, 12:24:13 »
Na sgsp był skok do wody przy zaliczeniu basenu czy z wody można było?

Offline zimsky

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Kto do SGSP w 2019?
« Odpowiedź #144 dnia: Grudzień 04, 2019, 13:48:01 »
Na sgsp był skok do wody przy zaliczeniu basenu czy z wody można było?
skok