Autor Wątek: Badania lekarskie - Poznań  (Przeczytany 1379 razy)

Offline Fajerman29

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Badania lekarskie - Poznań
« dnia: Sierpień 17, 2018, 13:48:44 »
Witam,

Jak wyglądają obecnie badania lekarskie. Czy był ktoś w ostatnim czasie na badaniach w szpitalu MSW w Poznaniu przy ulicy Dojazd? Czy ktoś z kolegów w ostatnim czasie przechodził takie badania. Jak to wyglądało, ile trwało, co ze sobą trzeba zabrać, na co zwracać uwagę i jak się przygotować. Z góry dziękuję za odpowiedź!

Offline Vern

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Badania lekarskie - Poznań
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 17, 2018, 16:04:48 »
Cześć,
Z przygotowań po za tym, co podali na ulotce dołączonej do skierowania, to radziłbym nie pić alkoholu, stosowac lekką, mało tłustą dietę i wstrzymać się z treningami, do czasu badania krwi, aby Ci bilirubina nie podskoczyła. Nie zapomnij zabrać na badania książeczkę wojskową i pojemnik z porannym moczem.
Z moich odczuć lekarze nie byli jakoś czepialscy, jak jesteś zdrowy to nikt problemów szukać nie będzie.
Na początku udajesz się po obiegówkę (to był chyba pokój 104). Do obiegówki mieliśmy dołączoną rozpiskę gdzie jaki lekarz przyjmuje i o której godzinie. Jak trafisz w dzień, w którym każdy lekarz będzie przyjmował i będziesz miał dodatkowo odrobinę szczęscia to może Ci się uda w jeden dzień wszystko pozałatwiać. Jednak z tego co się orientuję to większości zajęło to raczej koło 2 dni.
Tak jak pamiętam to mieliśmy neurologa, ortopedę, interniste, krew, mocz, rtg klatki i kregoslupa ledzwiowego, audiometr, laryngologa, okuliste, spirometrie, pulmunologa, psychologa i psychiatrę. Mogłem o kimś zapomnieć.
Jeżeli chodzi o psychologa to pamietaj by być konsekwentnym i mów prawdę, bo może wyjść że chciałeś coś zataić. Jak chcesz dowiedzieć się więcej to odezwij się na priv.

Offline stasiu95

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Badania lekarskie - Poznań
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 17, 2018, 17:29:38 »
Ogólnie jest okej, lekarze nie dociekają. Trochę namieszał psycholog, który w moim przypadku był w trakcie, kiedy trzeba było się udać do któregoś z lekarzy z obiegówki, ponieważ akurat w tych godzinach przyjmował. Badania udało mi się wykonać w tym samym dniu. Niestety nie zdążyłem złożyć obiegówki i komisje miałem w następnym dniu.
Jeżeli chodzi o komisje, to to już tylko formalność, chyba  że wyszło coś nie tak na badaniach.

Offline BartekFire112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Badania lekarskie - Poznań
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 21, 2018, 01:44:19 »
Jeśli jesteś zdrowy (bez poważniejszych schorzeń) to powinieneś przejść. Koledzy piszą, że może załatwisz w jeden dzień ale w moim przypadku wizyta u psychologa i psychiatry trwała 5 godzin, także cierpliwości i powodzenia  ^_^

Offline Fajerman29

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Badania lekarskie - Poznań
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 01, 2018, 09:35:13 »
Dzięki koledzy za odpowiedzi! Mam nadzieję że jakoś to pójdzie ;)