Autor Wątek: Jak ogarnąć temat  (Przeczytany 2596 razy)

Offline darkdivinity

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Jak ogarnąć temat
« dnia: Sierpień 16, 2018, 17:14:31 »
Witam,
Jest to mój pierwszy post na tym forum więc cześć wszystkim :)
Mam 27 lat i przymierzam się do kandydowania do straży pożarnej. W sieci jest jeden wielki mętlik informacyjny, dlatego postanowiłem napisać ten temat.
Od 9 lat prowadzę swoją działalność usługową ale cały czas myślę o pracy w mundurówce, straż jest do tego idealna bo połączę godziny pracy w psp z firmą.
Pytanie od czego zacząć? Czy warto najpierw wstąpić do osp czy odrazu z marszu kandydować do psp ? Dodam że mam kat c+e. Planuję składać papiery w przyszłym roku (muszę się przygotować fizycznie do testów sprawnościowych).
Generalnie do policji jest się coraz łatwiej dostać (jakoś nikt się nie kwapi) czy do straży jest tak samo ? Jakie są realne szanse ?
Nie mogę nigdzie znaleźć informacji co po dostaniu się do psp, ile trwa "szkółka" zanim zacznie się czynną służbę itd.
Wiem że zarobki są kiepskie ale ja mam takie wewnętrze poczucie robienia w życiu czegoś wartościowego dlatego też zaparłem się i chce żeby mi się udało.
Z góry dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam

Offline strażaksanok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Jak ogarnąć temat
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 16, 2018, 17:33:35 »
Najpierw wydaj okolo 10 tysiecy na kursy i szkolenia ktore daja dodatkowe pkt przy naborze. Rowniez wstap do OSP i zrob szkolenie podstawowe, techniczne, Kwalifikowana Pierwsza Pomoc. A pozniej sprawnosc i szukaj swojego miejaca moze sie uda. A do Strazy jest ciezej niz do Policji

Offline darkdivinity

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Jak ogarnąć temat
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 16, 2018, 17:36:01 »
Które kusy kosztują 10 tyś ? możesz wymienić ?

Offline KLosss

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
Odp: Jak ogarnąć temat
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 16, 2018, 17:51:41 »
A przykładowo kurs Kat CE już 5 tys a gdzie inne

Offline darkdivinity

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Jak ogarnąć temat
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 16, 2018, 17:55:35 »
pisałem że ce mam zrobione.
Nie wprowadza ludzi w błąd, zrobienie ce + kursu na przewóz rzeczy to minimum 8 tyś (pod warunkiem że zdasz za 2gim razem)
Już doczytałem, należy wstąpić do osp, zrobić kursy, potem złożyć podanie w psp i czekać. Myślę że szanse są :)

Offline bastol33

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Jak ogarnąć temat
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 16, 2018, 17:56:38 »
Z tego co przeczytałem wnioskuje ze kolega szuka pracy dorywczej w psp. Nie tędy droga..

Offline KLosss

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
Odp: Jak ogarnąć temat
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 16, 2018, 17:57:51 »
Bastol trafiłeś w samo sedno sprawy ..

Offline darkdivinity

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Jak ogarnąć temat
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 16, 2018, 17:59:45 »
Panie kolego, wyżywienie rodziny, utrzymanie domu i spłacanie kredytów kosztuję trochę więcej niż uposażenie strażaka, więc tak będzie to praca dodatkowa i myślę że własnie tędy jest droga do życia na poziomie, spełniając przy tym męską potrzebę przeżycia "przygód" w życiu.

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Jak ogarnąć temat
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 16, 2018, 18:04:23 »
Jezeli bedziesz powaznie podchodzil do pelnienia kazdej sluzby to nikt z Twoich przyszlych przelozonych nie bedzie sie czepial co robisz w czasie wolnym ;) (a przynajmniej nie powinien)
Chociaz jak koledzy wyzej pisza, nie powinno sie traktowac PSP jako dorywczej pracy....

Offline darkdivinity

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Jak ogarnąć temat
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 16, 2018, 18:11:15 »
Wiadomo że jakbym się dostał do PSP to siłą rzeczy stanie się pracą podstawowa a dg będzie dodatkowa, nie na odwrót. Jakieś priorytety w życiu trzeba mieć, nie będe się kajał za to że jestem ambitny i pracowity oraz że chcę w życiu osiągnąć coś więcej niż kowalski a którego wszyscy mają coś robić.
Kurs podstawowy w psp robi się dopiero po przejściu etapów ze skierowania tak?
Czy bez kursów z osp (tych 20 pkt) jest w ogóle szansa na przyjęcie ?

Offline młodyadept

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Jak ogarnąć temat
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 16, 2018, 18:25:28 »
Są przypadki, że ludzie bez OSP się dostaja. Jeśli masz doświadczenie w transporcie to bedzie Twoj plus. A od przyjecia do rozpoczecia służby to okres około roku.

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Jak ogarnąć temat
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 16, 2018, 22:53:34 »
Wiadomo że jakbym się dostał do PSP to siłą rzeczy stanie się pracą podstawowa a dg będzie dodatkowa, nie na odwrót. Jakieś priorytety w życiu trzeba mieć, nie będe się kajał za to że jestem ambitny i pracowity oraz że chcę w życiu osiągnąć coś więcej niż kowalski a którego wszyscy mają coś robić.
Kurs podstawowy w psp robi się dopiero po przejściu etapów ze skierowania tak?
Czy bez kursów z osp (tych 20 pkt) jest w ogóle szansa na przyjęcie ?

Nie słuchaj tych opowieści o kursach za ponad 10 tysi... Generalnie liczba chętnych zależna jest od regionu w jakim mieszkasz. Na przykład na zachodzie Polski wystarczą dobre chęci no i oczywiście zdolność psychofizyczna, którą potwierdzą odpowiednie komisje.
Jeżeli chodzi o kurs OSP to nie jest on w ogóle potrzebny na dzień dzisiejszy. Po przyjęciu idziesz na kurs podstawowy PSP na którym zdobędziesz wszystkie potrzebne do służby kwalifikacje. Na dzień dzisiejszy nie można jeździć do zdarzeń posiadając kursy z OSP tak jak było do niedawna.

Offline darkdivinity

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Jak ogarnąć temat
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 17, 2018, 17:24:25 »
Ok dzieki wreszcie normalne odpowiedzi.
A co z tatuazami? Mam na lewym przedramieniu postac z mojej ulubionej ksiazki, tatuaz sporej wielkości ale estetyczny nie wystaje poza koszule elegancka?

Offline młodyadept

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Jak ogarnąć temat
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 17, 2018, 17:31:08 »
Ok dzieki wreszcie normalne odpowiedzi.
A co z tatuazami? Mam na lewym przedramieniu postac z mojej ulubionej ksiazki, tatuaz sporej wielkości ale estetyczny nie wystaje poza koszule elegancka?

Miałem na kursie ludzi z tatuażami na całych ramionach. Wiec tatuaż to nie problem

Offline stasiu95

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Jak ogarnąć temat
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 17, 2018, 17:33:25 »
https://www.youtube.com/watch?v=MOpzyRp_CDc&t=430s  <-- polecam ten już słynny filmik jeżeli chodzi o tatuaże :D Ogólnie polecam kanał, na pewno pomoże osobom, które dopiero chcą zacząć swoją przygodę z PSP  :straz:

Offline Klonu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Jak ogarnąć temat
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 17, 2018, 18:31:01 »
Również polecam, konkret gościu :straz: