Autor Wątek: Jaka wkrętarka  (Przeczytany 2064 razy)

Offline bar06_12

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Jaka wkrętarka
« dnia: Sierpień 13, 2018, 21:08:52 »
Witam. Moja jednostka planuje zakup wkrętarki. I tu jest wielki dylemat. Jaki sprzęt polecacie? Jakie parametry powinna mieć, aby dobrze służyła? Może macie w swoich jednostkach wkrętaki, które są sprawdzone i możecie je polecić. Dobrze, jakby nie była za miliony monet.

Offline Ira

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Jaka wkrętarka
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 13, 2018, 23:18:12 »
Spotkałem się z producentami: Hilti, Makita.

Offline BM

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 432
Odp: Jaka wkrętarka
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 14, 2018, 01:26:33 »
Milwaukee. Bardzo dobry, mocny profesjonalny system. Kupujesz wkrętarkę, z czasem dokupujesz piłę, szlifierkę kątową, młot udarowy, fajne ledowe oświetlenie i wszystko to zasilasz tym samym systemem akumulatorów. Jeśli nie macie tyle pieniędzy i szukacie czegoś z niższej półki to warto pomyśleć o Ryobi.
 

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Jaka wkrętarka
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 14, 2018, 09:56:27 »
Z naszych doświadczeń to polecałbym szukać właśnie takiego systemu, żeby akumulatory pasowały do kilku urządzeń. Dobrzy producenci sprzedają oddzielnie urządzenia i akumulatory. Zakupy i eksploatacja są wtedy tańsze.
Przy zakupie wkrętarki do straży raczej zrezygnowałbym z udaru (żeby się nie psuł) i patrzył na wysoki moment obrotowy no i mocne akumulatory litowo-jonowe 18 V. Warto kupić minimum 2 akumulatory, żeby ne zatrzymać się w połowie roboty.
Warto też zainwestować w przetwornicę do samochodu - 24V DC - 230V AC, żeby mieć czym doładować akumulatory.
Z czasem można dokupić oprócz lisicy jeszcze np podkrzesywarkę do lekkich robót z gałęziami, szlifierkę kątową może klucz udarowy.

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 330
Odp: Jaka wkrętarka
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 15, 2018, 22:11:26 »
Ja osobiście posiadam Boscha Professional z 3 akumulatorami. Wkrętarka wierci do tej pory bardzo dobrze czy to w drewnie czy nawet w pustakach czy cegle(musi być tylko ostre wiertło). Przy budowie domu, przy konstrukcji dachu bateria wytrzymywała 1 dzień pracy, czyli ok 10 h. Wkrętarka kosztowała ok 600-700 zł i ja osobiście jestem bardzo zadowolony. Tak jak koledzy wyżej piszą, najlepiej jak akumulator będzie "uniwersalny" do kilku urządzeń. Ma już z 4-5 lat i nigdy nie było z nią problemów, czy to po pyle, czy po ciężkiej pracy. Natomiast teraz brałbym pod uwagę Ryobi. Posiadają duży wybór narzędzi z możliwością pracy na tym samym aku. I jeszcze jedno. Kupując Boscha na firmę była możliwość wydłużenia gwarancji na 3 lata chyba, za samo zarejestrowanie produktu na ich stronie.
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline bartu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Jaka wkrętarka
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 16, 2018, 07:01:59 »
Z naszych doświadczeń to polecałbym szukać właśnie takiego systemu, żeby akumulatory pasowały do kilku urządzeń. Dobrzy producenci sprzedają oddzielnie urządzenia i akumulatory. Zakupy i eksploatacja są wtedy tańsze.
Przy zakupie wkrętarki do straży raczej zrezygnowałbym z udaru (żeby się nie psuł) i patrzył na wysoki moment obrotowy no i mocne akumulatory litowo-jonowe 18 V. Warto kupić minimum 2 akumulatory, żeby ne zatrzymać się w połowie roboty.
Warto też zainwestować w przetwornicę do samochodu - 24V DC - 230V AC, żeby mieć czym doładować akumulatory.
Z czasem można dokupić oprócz lisicy jeszcze np podkrzesywarkę do lekkich robót z gałęziami, szlifierkę kątową może klucz udarowy.
Mamy podkrzesywarke i przez prawie dwa lata nie udalo sie użyć, zajumje dużo miejsca i kosztuje bardzo duzo. Nie polecam

Offline zenor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Jaka wkrętarka
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 24, 2018, 11:41:45 »
Wybór jest dosyć duży, bo na rynku jest co najmniej kilkunastu jak nie więcej producentów tego typu urządzeń. Koszt uzależniony jest od wielu czynników, które spraowdzają się zwykle do mocy danego urządzenia oraz jakości wykonania oraz poszczególnych elementów. Dobry stosunek ceny do jakości można znaleźć wśród urządzeń KraftDele: https://kraftdele.info/82-x-series
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2018, 14:58:03 wysłana przez zenor »

Offline nowy998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 229
Odp: Jaka wkrętarka
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 24, 2018, 13:07:48 »
A ja panowie myślałem o wkrętarce pneumatycznej, patrząc pod kątem nie częstego użytkowania tego typu narzędzi i problemem z naładowanymi bateriami w momencie kiedy akurat urządzenie jest najbardziej potrzebne. Sprężone powietrze mamy zawsze a przy większych akcjach w zasadzie nie będzie problemu z butlami od ODO, kwestia tylko odp. reduktora do butli. Co o tym sądzicie?

Offline kamil237

  • Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 245
Odp: Jaka wkrętarka
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 24, 2018, 13:34:13 »
A ja panowie myślałem o wkrętarce pneumatycznej, patrząc pod kątem nie częstego użytkowania tego typu narzędzi i problemem z naładowanymi bateriami w momencie kiedy akurat urządzenie jest najbardziej potrzebne. Sprężone powietrze mamy zawsze a przy większych akcjach w zasadzie nie będzie problemu z butlami od ODO, kwestia tylko odp. reduktora do butli. Co o tym sądzicie?

A co z kwestią mobilności?

Wkrętarka to np. odkręcanie blach z dachów. Dużo łatwiej jest odkręcić kilka farmerów niż wycinać otwory przecinarką czy pilarką ratowniczą. W przypadku wkrętarki pneumatycznej wąż może stwarzać problem i niepotrzebnie ograniczać. Co do baterii to wystarczy mieć 2 -3 szt. + ładowarka zamontowana na wozie i nie powinno być problemu.