Autor Wątek: Jaka sprężarka do OSP?  (Przeczytany 283 razy)

Offline piotr92strazak

• Cel: PSP
  • VIP
Jaka sprężarka do OSP?
« dnia: Sierpień 09, 2018, 00:30:14 »
Witam ;) Jaką sprężarkę polecicie do nabijania powietrza w samochodzie Jelcz 004 oraz Mana 13.290 z gniazdem elektro pneumatycznym RetBox? Niewielka a dobre parametry ;) Oczywiście po jednej sprężarce na samochód ponieważ mają osobne boksy garażowe.
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline rafal.bula

• KLUBOWICZ
  • VIP
  • *
    • JRG SGSP
Odp: Jaka sprężarka do OSP?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 09, 2018, 07:23:22 »
Witam ;) Jaką sprężarkę polecicie do nabijania powietrza w samochodzie Jelcz 004 oraz Mana 13.290 z gniazdem elektro pneumatycznym RetBox? Niewielka a dobre parametry ;) Oczywiście po jednej sprężarce na samochód ponieważ mają osobne boksy garażowe.
Przeciągnięcie instalacji przez ścianę nie jest skomplikowane a wystarczy wtedy jedna sprężarka

Offline piotr92strazak

• Cel: PSP
  • VIP
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 09, 2018, 10:58:46 »
Garaż trochę oddalony od drugiego  :wacko:
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline lukaszenko

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 09, 2018, 11:42:07 »
Ja miałem u siebie w OSP z Juli MEEC  24-25 litrów i wytrzymał lekko ponad 2 lata. Kupiony za 300 zł. Ustawiona była na timerze, że włącza się 3 razy dziennie po 10 minut. Tyle wystarczało do nabicia układu. Ale ostatnio kompresor wypluł olej. Teraz szukam pieniążków i prawdopodobnie postawię na METABO, ale 50 litrów.
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline Sylwek

• Moderator
  • VIP
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Wczoraj o 10:02:20 »
Jeśli chodzi o MAN to raczej wyszukanie i naprawa nieszczelności - ten samochód powinien trzymać bez problemu ciśnienie kilka dni. Szkoda mu pakować słabej jakości powietrze do układu.
Jelcz wiadomo - trudno mieć szczelny układ a pompowanie trochę trwa.
Jeśli już koniecznie sprężarka to załączenie tylko na wyjazd a nie ciągłe pompowanie.